Hagane no renkinjutsushi (2017)

Hagane no renkinjutsushi

Bernie   2018. 01. 05.

Egész jól néz ki ez a film, csak nagy kár, hogy annyira gyengén van megírva a történet. Alapvetően nem lenne vele semmi baj, csak épp túlságosan is sablonkarakterekkel van telezsúfolva. Egyszer simán meg lehet nézni, de sajnos nem mondható el róla, hogy egy emlékezetes alkotás lenne.

Lowcash   2017. 11. 03.

Nekem ez nagyon bejött, a CGI remekül van kiegyensúlyozva a valós szereplőkkel, egyáltalán nem zavaró, noha tudható, hogy kissé olcsóbb és hígabb a film. Ezt nem lehet különösebben felróni neki, bár a koncepcióban nincs annyi fantázia. Így ha nem lennének a pörgősebb jelenetek nem biztos, hogy lenne mit kiemelni a filmből.

A film azonos című manga sorozatán alapszik.

Fumihiko Sori rendező elmondása szerint arra törekedett, hogy a film stílusa a lehető leghitelesebben kövesse az azonos című mangát.

A Fullmetal Alchemist számos adaptációt megért már, mégis ez az első élőszereplős változat.

A film forgatása 2016. júniusában kezdődött meg Olaszországban, és augusztus 26-án ért véget Japánban.

Aki szereti az animét, tehet vele egy próbát, mert alapvetően szerethető is lehet, de számomra inkább csalódás volt, mintsem öröm, hiába indult igencsak ígéretesen.
Értékelés: 6,5/10 több»