Galaxis útikalauz stopposoknak

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2022.06.28 JRD

Imádom!

Egy akkora baromság, hogy nem lehet nem szeretni. Kifacsart logikai levezetések, fura világelnök (mely igazából jól mutatja az átlag választópolgár választási jellemzőit), érdekes világok és kalandok. Ahhoz, hogy értékelni tudjuk a filmet nem baj, ha tudjuk, hogy ez eredetileg egy rádiójáték volt és 1978-ban sugározta a BBC 4. Ez a film egy könnyed humorú, abszurd történet. Érdemes megnézni. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2016.06.26 Thibo84

Olvastam a könyvet, és azt kell, hogy mondjam, a film mérföldekkel jobban sikerült. Rengetegszer láttam már, de nem tudom megunni.

2019.12.30 indingo

Az eleje és a vége jó, de közte eléggé fárasztó darab. Vannak benne jó megoldások és kedvelhető karakterek, mint a nagyfejű depis robot, de összességében egy feledhető alkotás.

2017.10.25 Deku

Viszonylag tűrhető lett, voltak benne szarvas hibák de ennek ellenére nézhető is lehetett volna. Annyira rossz nem volt a történet, de az, ahogy tálalták nem vette be a gyomrom.

2019.02.08 dailyfilmsan

A könyv sokkal jobb mint ahogyan a film sikerült. Kiveszett belőle a lélek. Persze visszaad valamennyit de ha a teljes élmény kell akkor a könyvet kell olvasni. A vizuális megközelítés valahol nagyon jó de van ahol borzalmas a kettő ellentétees pólus... Több

2022.05.13 Piczil Zsolt

Meglepően tehetségtelen ábrázolás (egy egyébként ábrázolhatatlan témáról)

Ez a film olyan mintha egy 81-es tv-sorozat lenne. Sőt, jobbat mondok, a tv-sorozat ennél jobb. Hiába van teli a film színész legendákkal, hiába futottak be mára jelentős karriert az akkor még fiatal színészek, én nem látom, hogy valamelyikük jelentősebben belefeküdt volna. Illetve Sam Rockwell, na ez a srác kiragyogott a többi kórista közül. Igaz a karaktere is igen extrém, de Rockwell (szerintem) élvezte a helyzetet és nem egy lapáttal, hanem egy nagy vödörrel megpakolta a cuccot, és aztán rakott rá még három púpozott lapáttal. De a film így is lagymatag puding lett. Esetleg egy cserép petúnia.

2016.08.29 Szivárvány1

Ez tipikusan olyan film, ami annyira gagyi és rossz, hogy az már jónak minősül. Izgalmas és aranyos történet, de csak egy jó nagy adag édességhalommal. A tömény pia vagy egy ivósjáték hozzá talán mégjobb. Egyszer nézhető, de nem egy zseniális műalkotásra számítson senki.

2020.01.14 petraszab

Nagyon beteg, de annál viccesebb. Szerintem a 81-es filmnél még jobb is lett. A lényeket is jól megcsinálták.

2016.02.14 doroffee

A Galaxis útikalauz stopposoknak tipikusan olyan könyv, ami annyira szöveg- és stíluscentrikus, hogy nehéz filmre "lefordítani", és itt sem sikerült ezt 100%-osan hozni. A számításaimnál amúgy jobb lett, de néha úgy éreztem, hogy a külcsínre nagyobb ... Több

2016.05.21 Vadgazda

Egy őrült ám mindenképpen remek film. Nagyon változatos érdekesen mutatja be a világ teremtését és működését miközben fantázia dús és egy aktuális társadalom kritikát is ad főleg a bürokráciára való vonatkozása tetszett. Mindenki számára ajánlott többszöri megtekintésre!

2016.06.24 portal91

Anno moziban láttam és nagyon nem tetszett, végig untam az egészet, de egyszer mondjuk érdemes megnézni. De, hát ahány ember annyi vélemény, nekem nem jött be.

2015.03.02 00Alexa00

Óriási agymenés, a jó értelemben :). Aki meg akarja tudni, hogy mit is gondol egy bálna zuhanás közben, mit jelent a 42, vagy, hogy melyik a Föld legintelligensebb élőlénye - nem nem az ember, mi csak a 3.helyen állunk - az mindenképp nézze meg. És ne feledjétek: "Ne ess pánikba!"

2015.07.30 Buffy

Szerintem a könyv hangulatát alapvetően nagyon jól eltalálták, nagyon jó színészeket szedtek össze, és a képi világ is teljesen passzolt az egész alapötlethez. Persze sajnálom, hogy csak ezt az egy filmet csinálták, igazából úgy lett volna ez jó, ha ... Több

2015.01.24 anonym

Az a baj, hogy a film a könyvnek a nyomába sem érhet, és bár alapvetően nem vagyok ellene a könyvek megfilmesítésének, itt nyilvánvalóan túl magas volt a mérce, egyszerűen nem is lehetett megugrani. Szó se róla, mindent megtettek, és szerintem nagyon... Több