A fegyvertelen katona

Hacksaw Ridge

2018.10.29 VvV

Mel Gibson egész jó filmeket csinál. A szerep is jól állt ennek a Garfield gyereknek. A története eléggé abszurd, de hát az élet szüli a legjobb történeteket.

2019.01.05 Norbert93

A "modern" háborús filmek legkiválóbb darabja, úgy gondolom egyszer még a Ryan közlegény megmentésével vagy a Katonák voltunk c. filmekkel fogják egy lapon emlegetni. Az igaz történeten alapuló sztori és a végén bejátszott eredeti riportok csak növelik a film renoméját.

2019.01.05 Bazzzsi

Hihetetlen bátorságról tett tanubizonyságot a főszereplő, felfoghatatlan volt az egész.

2018.03.26 Filmelemző

Egy igaz történeten alapuló, remek forgatókönyvvel ellátott, nagyszerű rendezéssel elkészített elgondolkodtató és látványos sztori, jó érzékkel megválasztott kulcsszereplőkkel. Mel Gibson minden elismerést megérdemel rendezőként, mint ahogyan a fősze... Több

2017.04.16 hsanya182

Nem semmi film, igaz az első 30perc után nem gondoltam volna hogy ebből a szerelmi történetből elég dúrva dolgot fognak kihozni. Megdermesztő a II. világháborús csatajelent a japán földön. Nem érdemes kihagyni, remek a mondanivaló is! :)

2017.04.15 rainman

Jó volt, de nekem sok minden hiányzott ahhoz, hogy fel tudjon nőni a klasszikus háborús filmekhez! A főhős karakterén kívül lehetett volna a többi karakter is élettel telibb, nem pedig kétdimenziós. A csatajelenetek, amellett, hogy valóban nyersek vo... Több

2019.04.06 MidoD7

Ultra mega giga gyenge sztorit próbáltak valami hihetetlen gyenge módon elénk tárni. Próbálkozásnak éppen megteszi, de ennyi és nem több. Kerülős fajta az ilyen film.

2024.01.21 Tomipapi

Amennyire nem szeretem Mel Gibsont mint színészt, azt kell hogy mondjam, rendezőként jót alkotott ebben a filmben.

2019.01.26 Timcsi

Szeretem a hétköznapi hősökről szóló történeteket, és ez is egy ilyen. Jó a felépítése, a mondanivalója.

2023.12.24 Ursus Arctos

A legjobb háborús film

Mel Gibson ért a filmekhez a kamera mindkét oldalán. Ezt leginkább A fegyvertelen katona elkészítésével bizonyította 2016-ban, amikor megrendezte az egyik legjobb háborús filmet (ami nálam ebben a kategóriában abszolút aranyérmes), ami egy valós alapú sztori. Desmond Doss 1945 májusában Okinaván 75 (más források szerint 100) amerikai katona életét mentette meg. Andrew Garfield kiemelkedően jó alakítással játssza az önfeláldozó szanitécet, és a feleségét alakító Teresa Palmer is emlékezetes a filmben. Tőlem öt csillagot kap.

2018.06.08 Recensor

Csak a maximális elismerés hangján lehet Mel Gibson filmjéről, a Fegyvertelen katonáról beszélni. Remek a script, jó a rendezés és nagyszerűek az alakítások is ebben a valós történetet feldolgozó háborús drámában, mely a Japánhoz tartozó Okinawa szig... Több

2019.01.04 szabomarc

Alapvetően szeretem a megtörtént eseményeken alapuló filmeket, pláne az ilyen hihetetlen emberi sorsok és sztorik miatt. Egyértelműen az egyik legjobb film amit láttam, háborús filmek közül nem kötött így le semmi más. Mindenkinek ajánlom, megindító film.

2017.05.14 szucszoli

Én nagyon csalódott vagyok. A nagyon magas értékelések láttán és hallatán én egy egyedi nézőpontú, erős drámát vártam, ehelyett mit kaptam? Azt, hogy folyamatosan fürdőzik a film ebben a förtelmes szerelmi szálban, amitől én 5 éve is epét hánytam. Há... Több

2018.07.17 czerik

Egész jó film a bátorságról és akaratról. Jó színészi alakítás. Ajánlom mindenkinek.