Az utazás

I onde dager

2023.03.26 pj19

Nekem kifejezetten tetszett ez a norvég film. Nagyon jó történet, változatos karakterek, egy kis humor, igaz, a morbidabb formából. Noomi Rapace, bár nem a kedvenc színészem, de ő is kiválót alakított, akárcsak a filmbéli férje. Nézzétek meg bátran, mindenkinek csak ajánlani tudom, hiánypótló, üdítő kis film!

2021.12.14 Interfectorem Sabnock

a nap véleménye

Vér és vér mindenhol...

A skandinávok közül talán a norvégok csinálják a legbrutálisabb horrorfilmeket és thrillereket. Ez számomra nem is lehet vitás. A film története totálisan átlátszó, és mégis zseniális. Adva van egy lecsúszott rendező, Lars (Aksel Hennie), és egy tehe... Teljes kritika

2021.10.22 Lubi

a nap véleménye

Gyilkossági terápia

Az északi thrillerek és film-noirok hatalmas népszerűségre tettek szert az elmúlt évtizedekben. A legújabb norvég Netflix szenzáció, Az utazás borongós hangulatát azonban egy jó adag fekete humor is fűszerezi. A tetovált lány eredeti filmváltozatának... Teljes kritika

2021.10.25 Eastern79

Brutális fekete humor

Tommy Wirkola filmjeit lehet utálni vagy szeretni, de középút nincs. Igazán a horror műfajában érzi jól magát, és azon belül is szereti a rendhagyó szituációkat. Most sincs ez másként, hiszen egy elhidegült házaspár történetébe csöppenünk bele, akik egy kirándulás alkalmával tervezik egymást eltenni láb alól, azonban az események, ahogy az már lenni szokott, nem várt fordulatot vesznek. Noomi Rapace (Prometheus, Alien: Covenant, Hét nővér) számomra meglepetés volt a kemény feleség szerepében, és egyértelműen az ő zseniális játékára épül a film. A férjet alakító Aksel Hennie is emlékezetes, de a többi szereplőre sem lehet panasz. Miközben a jellegzetes északi humor hatja át a történetet, szépen lassan fekete komédiából slasher horrorra vált a sztori, abból is a gyomorforgatóan brutálisra, mégis képes közben megnevettetni. Vannak pillanatai, amelyek már-már a Hullajót idézik, azonban néha elveti a sulykot, már ami a gore-t illeti. Egyetlen hibája csupán az, hogy nem képes egyensúlyt tartani a vicces és a meglepően erőszakos pillanatok közt, de még így is egy rendkívül merész és egyedi műfajegyveleg lett. A nem lineáris történetvezetés folyamatosan fenntartja a figyelmet, nincs üresjárat, és ettől olyan élvezetes, mert nincs ideje az embernek az apró hibákon agyalni. Kimondottan brutális, rendhagyó alkotás némi fekete humorral fűszerezve.

2023.02.08 erahurka

Sokáig viaskodtam ezzel a filmmel, mert már nem nézek Netflix-cuccokat, hacsak nem kapnak észveszejtően magas értékeléseket, vagy nincs bennük olyan extra, ami miatt külön érdekelnének, Az utazásra pedig egyik sem volt igaz. Legalábbis addig, amíg a ... Több

2022.06.23 Caravaggio1978

Sci-fi kategória, repkednek a halhatatlan emberek benne.

Fekete komédia, de ez már túl sok volt belőle. Egy beteg elme víziója, amit vászonra dobtak. Harmincszor agyonvert emberek kelnek életre, az egész egy zagyva, öncélú baromság, amit a rendező saját élvezetére használt. Tarantinót akarta szerintem koppintani, hátha jót tesz a hírnevének. Nem láttam benne semmi művészit, de a nagy szakik szerintem órákig fognak tudni beszélni, elemezni, és a magaslatokba emelni.

2021.10.16 stevepisti

Meglepően jó norvég film, nem erre számítottam. Sok fekete humorral, nem kevés akcióval, egyszerű történettel. Jó színészi játékok, a helyszín is rendben van. Csak ajánlani tudom, engem végig lekötött.

2021.10.23 indingo

Vér, vér és vér. Nem tudnám megmondani a műfaját, de egy egészen érdekes film. Helyenként komoly, véres és nyomasztó, másutt átcsap paródiába. Noomi Rapace-tól mindig valami különlegeset kapunk. Betegek ezek a norvégok.

2023.03.25 drg0602

Érdekes, egyedi témával rendelkező, fekete humorral ellátott norvég thriller. Nem gondoltam volna, hogy ilyen jól sikerülhet ilyen kevés színésszel. Igaz, egy kicsit lassú, de tényleg jó film. Noomi Rapace jó színészi teljesítménye kellett hozzá. Egé... Több

2021.10.31 elekm90

Jóllehet, valóban eléggé véres, és sokszori alpári is, de aki ezt bírja, és a fekete humor sem áll távol tőle, az kedvelni fogja. Engem személy szerint rohadtul szórakoztatott, bár a végére exponenciálisan felgyorsuló cselekményt egy kicsit én is soknak éreztem, Noomi Rapace és Aksel Hennie viszont remekeltek a főszerepben.

2021.12.21 Greeta

Ritkán lep meg egy film, de ez meglepett. Kiszámíthatatlan történet, ahol csak kapkodja az ember a fejét.

2021.10.19 stomachh

Skandináv morbid humor remek színészekkel. Aki bírja a stílust, annak kiváló szórakozást fog nyújtani. Nekem nagyon tetszett, kellemes, önfeledt 2 óra szórakozás.

2021.10.24 HannaK

A skandináv filmektől nem ezt szoktuk meg. Meglepett a film. Egy furcsa párterápia, de működik.

2021.10.25 Tanovszky

Inkább 18+

Vicces-brutális akart lenni, de inkább csak brutális lett. Nagyon erőszakos, nagyon véres, mondhatni darabolós. Néhol tényleg vicces, néhol pedig direkt túl van tolva, hogy vicces legyen a véres brutalitás, de szerintem túllőttek a célon. A vége felé túl sok a kihagyott ziccer a főszereplők részéről. Ez a tipikus, hogy egy élet-halál harc közben leüti a gonoszt, majd nem ártalmatlanítja, hanem elkezd menekülni, hogy aztán az fel tudjon kelni, és újra támadhasson. Na ezt ismételgetik a vége felé nagyon sokszor. Lehet, hogy paródiának szánták. És túl hosszú lett a film, annyira azért nem szórakoztató. Bőven 18+.