Ang-ma-reul bo-at-da (2010)

Ang-ma-reul bo-at-da

elekm90   2020. 03. 23.

Kevesebbet nyújtott számomra, mint vártam. Izgalmas és tele van látványos akciójelenettel, ami tök jó, de ez nem éppen az a történet, ami kiáltott volna egy 2 óra 20 perces filmért. Ennél készült sokkal jobb koreai filmek, amiknek nem volt ekkora hírverése. 6,5/10

HETEDIK   2019. 02. 03.

A sztori bődületesen nagy baromság, csak ürügy arra, hogy minél több öncélú brutalitást láthassunk. Az egyetlen pozitívum a rosszfiú, nagyon jól hozza a színész karakterét, egy igazi szociopata szadista állat. Ezt leszámítva borzalmas film.

Laca//Ho/rr/oR//   2019. 05. 26.

Megérte-e bosszút állni és ezáltal mindent feladni?!

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT::: Egyre jobban kezdem kedvelni a dél-koreai filmeket, legyen szó horrorról vagy éppen egy jó erős pszichológiai thrillerről, mert olyan stílust tudnak belevinni az adott filmbe, ami egészen elképesztő... teljes kritika»

Berto49   2017. 05. 21.

Elég régen leszoktam az ázsiai filmek nézéséről, de ezt annyira dicsérték, hogy próbát tettem vele. A legfőbb kifogásom, hogy túl hosszú, majdnem két és fél óra! Az, hogy vadul brutális, nem annyira zavar, bár újra nem nézném meg. A bosszúfilmek legjobbjai közé tartozik, de ez a filmkategória nem a kedvencem.

hsanya182   2018. 07. 18.

Elég szívszorító és egyben brutális bosszúfilm, szeretteink elvesztéséről és a számla kiegyenlítésének módjáról. Nem a szokványos elrabolva szériát idézi elő. Itt a rendőrsrác a feleségét megölő gyilkoson áll bosszút kicsit érdekesebb módon. A hatalm... több»

Márton   2019. 02. 02.

Több mint egy sima bosszúfilm!

Uhhh... Tegnap futottam össze ezzel a Dél-koreai remekművel, hallottam már egy két igencsak dicsérő vélemény eme alkotásról, de amit kaptam, nos hát arra finoman szólva sem voltam felkészülve! El képedve ültem a film után még pár percig a fotelemben,... teljes kritika»

Sabnock Sanatory   2018. 03. 15.

Koreai, kicsit hosszúra sikerült, de nem volt rossz....Aki szereti a "bosszuállós" filmeket, a véresebb változatát,annak erősen ajánlott, nekem tetszett!

A film összbevétele 128 392 dollár volt (imdb.com).

A film gyártója a Softbank Ventures és a Showbox/Mediaples, a forgalmazó szintén a Showbox/Mediaples. A forgatási helyszín Szöul. A film bemutatója 2010. augusztus 12-én volt, az USA-ban 2011. január 21-én.

(Sabnock Sanatory )

A film 2011-ben az Asian Film Awardson elhozott két díjat (a legjobb vágásét és a legjobb operatőrét). Ennek előzményeként egy évvel korábban a Blue Dragon Awardson a legjobb zene és a legjobb színész díját nyerte meg a mozi. A színész Byung-hun Lee volt.

(Sabnock Sanatory )

A film rendezőjének többször is visszadobták a dél-koreai cenzorok a filmjét az erőszak túlzott ábrázolása miatt, és csak a sokadik vágás után engedélyezték az országban a vetítését, szigorúan 18 év felettieknek.

(Márton)

Bosszúdráma, aztán csókolom. Igen ám, de a rendező zseniális érzékkel működteti ezt a bosszút, ami a főszereplő, és igazából az egész film motorja. több»