Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Érdekességek: Agymanók (2015)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A film összbevétele 857 611 174 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 296 229 610 forintot termelt.

Még a mesefilm készítésének a legelején eldöntötték a film készítői, hogy a Derű nevezetű érzelem lesz a főszereplő.

(Shelby07 )

A legjobb animációnak járó Oscar-díjat el is nyerte 2016-ban.

(Shelby07 )

Az animációs film készítése során számos pszichológus is segédkezett, hogy az érzelmek tökéletesen legyenek ábrázolva.

(Shelby07 )

A Derű nevű érzelemmanó eredetileg Optimizmus lett volna, de végül a készítők átírták.

(Shelby07 )

A Pixar bevallotta, hogy a legnagyobb nehézséget az érzelmek megalkotása jelentette.

(Shelby07 )

A főhős, Riley a mesében jégkorongozik, mégpedig azért ezt a sportot választották a készítők, mert olyat szerettek volna, ami nem kimondottan lányos sport.

(Shelby07 )

Az animációs film készítői összesen 27 érzelmet szerettek volna megjeleníteni, de végül 5 alapérzelem mellett döntöttek.

(Shelby07 )

A film megalkotói olyan hobbit szerettek volna adni Riley-nak, ami nem kimondottan lányos, ezért választották a jégkorongot.

(SzFa)

Derű neve eredetileg Optimizmus lett volna, ám ezt később megváltoztatták.

Michael Giacchino ötödik alkalommal komponált zenét Pixar-filmhez (korábban A hihetetlen családnak, a L'ecsónak, a Fel!-nek és a Verdák 2-nek is ő írta a zenéjét).

Az Agymanók a negyedik Pixar-film (A hihetetlen család, a Fel! és a Merida, a bátor után), amely korhatár besorolást kapott.

A film készítői a kezdetben 27 érzelemre gondoltak, amelyek szerepelnének a filmben. Ezek között olyanok voltak, mint a meglepetés, a bizalom és a büszkeség.

Felhőlakók olyan emberek, akik úgy néznek ki, mint egy felhő.

A Felhőlakók Fantáziaországban élnek.

3 éves korától bohóc-fóbiája van Riley-nek.

Ricsaj, a bohóc Riley gyermekkori félelme.

Feledtetők, a hosszú távú memóriában töltik be szerepüket.

Bing Bong macska, elefánt és delfin keveréke.

Bing Bong egy képzeletbeli barát Riley gyermekkorából.

Mrs. Anderson sokat gondol arra, mi lett volna, ha korábbi szerelméhez megy nőül.

Mrs. Anderson fő érzelme a gyengédség, ami Bánathoz tartozik.

Riley Anderson 11 éves.

Az 5. érzelem, Majrá megszólaltatója a magyar változatban Seder Gábor.

Faragó András mint Harag vett részt az Agymanók szinkronmunkálataiban.

A filmzenét tartalmazó album, már egy hónappal a premier előtt piacra került.

Az alkotók így nyilatkoztak Michael Giacchinoról: "Zenéjével sokat tett hozzá a film hangulatához, igazi varázslatot teremtett"

Michael Giacchino már számos korábbi Pixar film zenéjét jegyzi.

2014. áprilisában lett nyilvános, hogy Michael Giacchino írja meg a filmzenét.

Michael Giacchino munkáját dicséri a filmzene megkomponálása.

Richard Kind szerepe a filmben a 2. előzetes megjelenésével egy időben derült ki aközönség számára.

Kaitlyn Dias szerepvállalása többekhez hasonlóan akkor derült ki a nagyközönség számára, mikor megjelent a film 2. trailere.

Diane Lane "szerepe" a filmben a második előzetes megjelenésekor lett nyilvános.

Richard Kind korábban már számos Pixar filmben szinkronizált.

Kyle MacLachlan közreműködése akkor lett nyilvános, mikor megjelent a film 2. előzetese.

Mindy Kaling elsírta magát, mikor elolvasta a szkriptet.

Lewis Black (Harag) már számos filmbn alakított pszichopatát.

Mikor Jonas Rivera a Rossz taár c. filmet nézte, felhívta a rendezőt és ennyit mondott neki: "Azt hiszem, megvan Bánat".

Jonas Rivera ajánlotta a rendezőnek Phyllis Smith-t.

Phyllis Smith (Bánat) A rossz tanár c. filmnek köszönheti a szinkronizálásra való felkérést.

Bill Hadert, aki Majrénak kölcsönözte a hangját, a Saturday Night Live-os alakítása miatt kérték fel a szerepre.

Amy Poehler mérhetetlenül boldog volt, hogy ő lehet Derű szinkronhangja.

Amy Poehler számos jó ötlettel hozzájárult a filmhez.

Az alkotók tartottak tőle, hogy Amy Poehler nem vállalja el a felkérést szinkronizálásra, ám félelmük alaptalan volt.

Amy Poehleren kívül mást el sem tudtak képzelni Derű hangjának.

A szinkronhangok kiválasztásánál fontos volt, hogy az adott hangszínész, de csak a szereplő hangját, hanem lényét is vissza tudja tükrözni.

Hogy kik lesznek a szereplők szinkronhangjai (Amy Poehler, Lewis Black, Mindy Kaling, Bill Hader és Phyllis Smith), azt 2013. augusztusában jelentették be.

2013. augusztusábn hozták nyilvánosságra a film történetét.

2013 februárjában véglegesedett, mi legyen a film címe.

Pete Docter a következő nyilatkozatot tette a filmmel kapcsolatbn: "A legnehezebb kihívás a filmben maga az összehangolás, hiszen párhuzamosan be kell mutatni, hogy mi történik a kislánnyal, és hogy ezalatt mi zajlik le a fejében.[7] A karakterek nagyon dinamikusak, mivel sokáig törtük a fejünket azon, hogy milyenek is legyenek az érzelmek. Végül abban maradtunk, hogy olyan jellegekkel ruházzuk fel őket, ami leginkább jellemzi az adott érzelmet. Nagyon elégedett vagyok a végeredménnyel, mert azt hiszem a film pontosan tükrözni fogja majd, milyen is lehet egy érzelem, ha személyként gondolunk rá."

A film az eredeti tervekhez képest később került bemutatásra, ugyanis megváltoztatták időközben a történetet.

Eredetileg Derű mellett Majré lett volna a történet másik főbb szereplője, ám a rendező lecserélte őt Bánatra.

Az eredeti elképzelés az volt, hogy Derű és Majré elvesznek Riley fejében, együttes munka kell hozzá, hogy visszataláljanak a Fejhadiszállásra.

Amy Poehler fejéből pattant ki az ötlet, hogy a film derű fejlődését mutassa be.

Már a film készítésének korai szakaszában eldőlt, hogy Derű lesz a főszereplő.

Amy Poehler hangján szólalt meg Derű.

Dacher Keltner tanácsa volt, hogy csupán 5 érzelem legyen a filmben.

Dacher Keltner szerint a legfontosabb érzelmeink: az öröm, a bánat, a harag, az undor, a félelem és a meglepődés.

Eredeti elképzelés szerint sokkal több érzelem lett volna Riley elméjében.

Dacher Keltner pszichológus segített a legtöbbet a stábnak az érzelmek alapos megismerésében.

A stáb hosszasan tanulmányozta az érzelmek pszichológiáját.

Számos pszichológus segítette szakmailag a stábot.

A legnagyobb nehézséget a Pixar számára az érzelmeknek a megalkotása jelentette.

Szakítás a régi élettel, egy új élet kezdete - ezt a koncepciót szerették volna bemutatni a filmben.

Pete Docter fejéből pattant ki a költözés ötlete, saját gyermekkorába nyúlt vissza.

Egy elképzelés szerint a történet akkor játszódott volna mikor Riley épp a felnőttkorba lép, hátrahagyván a gyermeki életet.

Eredeti elképzelés szerint Riley egy trauma hatására változott volna meg, lett volna szomorú.

Riley azért hokizik, mert a film megalkotói olyan hobbit szerettek volna a főhősnek adni, ami nem kimondottan a lányokra vall.

Del Carmen ötlete volt, hogy Riley hokizzon.

Del Carmen ötlete volt, hogy Riley kezdetben Minnesotában éljen.

Egy igen összetett, érzelmileg nehezen megfejthető főhőst képzelt el Pete Docter.

Pete Docter szerette volna, ha a film főszereplője nem egy lányos lány lenne.

Riley karakterét Pete Docter lánya, Eie ihlette meg.

Micheal Arndt 2012-ben kilépett a film stábjából, ugyanis megsértődött, hogy forgatókönyvét átdolgozták.

Pete Docter, Meg LeFauve és Josh Cooley is dolgozott a film végleges forgatókönyvén.

Az eredeti fiorgatókönyvet Micheal Arndt készítette el, azonban ez átdolgozásra került.

A Pixar 2011-ben jóváhagyta a film tervét.

Pete Docter így fogalmazott az emberi elméről: egy hely, amelyet mindenki ismer, de még senki sem látott: az emberi elme belseje.

Pete Docter 2011-ben mondta el a Pixar-nak e filmmel kapcsolatos ötletét.

Pete Docter lánya, Elie, a kamaszkorba lépve furcsán kezdett el viselkedni. Docter folyton arra gondolt, vajon mi lehet a fejében. E gondolatnak köszönhetően született meg ez a film.

A film részben Pete Docter gyermekkorát mutatja be. Ők is elköltöztek, mikor a rendező gyermek volt, Dániába. Docter nehezen illeszkedtt be az új körynezetbe.

Pete Docter sokat tanulmányozta gyerekként apja, Carl Nielsen munkásságát.

Pete Docter fejében gyermekkorában született meg az Agymenók története.

A Személyiség szigetei Riley Anderson legszebb és legfontosabb emlékeiből jönnek létre.

A film jelentős része San Franciscóban játszódik.

Riley személyisége Személyiség szigetekből épül fel.

Bánat feladata nem pontosan meghatározott.

Harag feladata Riley önbizalmának és becsületének a védelme.

Undor feladata, hogy Riley társadalmi élete rendben legyen.

Derű feladata Riley jókedvének garantálása.

Majré feladata Riley óvása, biztonsága.

Riley Anderson legfontosabb, Nr.1 érzelme a Derű.

Az agymanók a Fejhadiszálláson élnek.

Az agymanók neve: Derű, Bánat, Harag, Undor és Majré.

A Rotten Tomatoes oldalán 98%-ot kapott 317 kritika alapján.

Teljes egészében az USA-ban készítették el a filmet, a Pixar Animation Studios-ban.

A világpremier 2015. május 18-án volt Franciaországban.

Riley Anderson és családja azért költöznek San Franciscóba, mert az apa új állást kap.

175 000 000 dollárból jött létre.

Az agymanók a nevüket érzelmek után kapták.

2016-ban Oscart nyert legjobb animációs film kategóriában.

2015. június 25-én mutatták be hazánkban.

A manók a különféle érzelmek megtestesítői.

Az egész film egy kislány agyában játszódik.

Pete Docter ötlete volt a mozifilm elkészítése.

Pete Docter rendező nevéhez olyan filmek kötődnek, mint például: Szörny rt. vagy a Fel!

A Pixar 15. filmje.

2015-ben a 5. legtöbb bevételt termelő film volt.

A film 175 millió dollárból készült és idáig (2016.03.07) , 856,809,711 dollárt termelt.

(citizenfour99)

A 11 éves Riley-nak 11 a 16 éves Kaitlyn Dias kölcsönzi a szinkronhangját.

(Archívum)

Az Agymanók Pete Docter ötletén alapul.

(Archívum)