Érdekességek: Agymanók (2015)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

Még a mesefilm készítésének a legelején eldöntötték a film készítői, hogy a Derű nevezetű érzelem lesz a főszereplő.

(Shelby07 )

A legjobb animációnak járó Oscar díjat el is nyerte 2016-ban.

(Shelby07 )

Az animációs film készítése során számos pszichológus is segédkezett, hogy az érzelmek tökéletesen legyenek ábrázolva.

(Shelby07 )

A Derű nevű érzelemmanó eredetileg Optimizmus lett volna, de végül a készítők átírták.

(Shelby07 )

A Pixar bevallotta, hogy a legnagyobb nehézséget az érzelmek megalkotása jelentette.

(Shelby07 )

A főhős, Riley a mesében jégkorongozik, mégpedig azért ezt a sportot választották a készítők, mert olyat szerettek volna, ami nem kimondottan lányos sport.

(Shelby07 )

Az animációs film készítői összesen 27 érzelmet szerettek volna megjeleníteni, de végül 5 alapérzelem mellett döntöttek.

(Shelby07 )

A film megalkotói olyan hobbit szerettek volna adni Riley-nak, ami nem kimondottan lányos, ezért választották a jégkorongot.

(SzFa )

Derű neve eredetileg Optimizmus lett volna, ám ezt később megváltoztatták.

(ArpiHajdu és Réci )

Michael Giacchino ötödik alkalommal komponált zenét Pixar-filmhez (korábban A hihetetlen családnak, a L'ecsónak, a Fel!-nek és a Verdák 2-nek is ő írta a zenéjét).

(ArpiHajdu és Réci )

Az Agymanók a negyedik Pixar-film (A hihetetlen család, a Fel! és a Merida, a bátor után), amely korhatár besorolást kapott.

(ArpiHajdu és Réci )

A film készítői a kezdetben 27 érzelemre gondoltak, amelyek szerepelnének a filmben. Ezek között olyanok voltak, mint a Meglepetés, a Bizalom és a Büszkeség.

(ArpiHajdu és Réci )

Felhőlakók olyan emberek, akik úgy néznek ki, mint egy felhő.

(Bogi87 )

A Felhőlakók Fantáziaországban élnek.

(Bogi87 )

3 éves korától bohóc-fóbiája van Riley-nek.

(Bogi87 )

Ricsaj, a bohóc Riley gyermekkori félelme.

(Bogi87 )

Feledtetők, a hosszú távú memóriában töltik be szerepüket.

(Bogi87 )

Bing Bong macska, elefánt és delfin keveréke.

(Bogi87 )

Bing Bong egy képzeletbeli barát Riley gyermekkorából.

(Bogi87 )

Mrs. Anderson sokat gondol arra, mi lett volna, ha korábbi szerelméhez megy nőül.

(Bogi87 )

Mrs. Anderson fő érzelme a gyengédség, ami Bánat-hoz tartozik.

Riley Anderson 11 éves.

(Bogi87 )

Az 5. érzelem, Majrá megszólaltatója a magyar változatban Seder Gábor.

(Bogi87 )

Faragó András, mint Harag vett részt az Agymanók szinkronmunkálataiban.

(Bogi87 )

A filmzenét tartalmazó album, már egy hónappal a premier előtt piacra került.

(Bogi87 )

Az alkotók így nyilatkoztak Michael Giacchino-ról: "Zenéjével sokat tett hozzá a film hangulatához, igazi varázslatot teremtett"

(Bogi87 )

Michael Giacchino már számos korábbi Pixar film zenéjét jegyzi.

(Bogi87 )

2014. áprilisában lett nyilvános, hogy Michael Giacchino írja meg a filmzenét.

(Bogi87 )

Michael Giacchino munkáját dicséri a filmzene megkomponálása.

(Bogi87 )

Richard Kind szerepe a filmben a 2. előzetes megjelenésével egy időben derült ki aközönség számára.

(Bogi87 )

Kaitlyn Dias szerepvállalása többekhez hasonlóan akkor derült ki a nagyközönség számára, mikor megjelent a film 2. trailere.

(Bogi87 )

Diane Lane "szerepe" a filmben a második előzetes megjelenésekor lett nyilvános.

(Bogi87 )

Richard Kind korábban már számos Pixar filmben szinkronizált.

(Bogi87 )

Kyle MacLachlan közreműködése akkor lett nyilvános, mikor megjelent a film 2. előzetese.

(Bogi87 )

Mindy Kaling elsírta magát, mikor elolvasta a szkriptet.

(Bogi87 )

Lewis Black (Harag) már számos filmbn alakított pszichopatát.

(Bogi87 )

Mikor Jonas Rivera a Rossz taár c. filmet nézte, felhívta a rendezőt és ennyit mondott neki: "Azt hiszem, megvan Bánat".

(Bogi87 )

Jonas Rivera ajánlotta a rendezőnek Phyllis Smith-t.

(Bogi87 )

Phyllis Smith (Bánat) - A rossz tanár c. filmnek köszönheti a szinkronizálásra való felkérést.

(Bogi87 )

Bill Hader-t, aki Majrénak kölcsönözte a hangját, a Saturday Night Live-os alakítása miatt kérték fel a szerepre.

(Bogi87 )

Amy Poehler mérhetetlenül boldog volt, hogy ő lehet Derű szinkronhangja.

(Bogi87 )

Amy Poehler számos jó ötlettel hozzájárult a filmhez.

(Bogi87 )

Az alkotók tartottak tőle, hogy Amy Poehler nem vállalja el a felkérést szinkronizálásra, ám félelmük alaptalan volt.

(Bogi87 )

Amy Poehler-en kívül mást el sem tudtak képzelni Derű hanjának.

(Bogi87 )

A szinkronhangok kiválasztásánál fontos volt, hogy az adott hangszínész, de csak a szereplő hangját, hanem lényét is vissza tudja tükrözni.

(Bogi87 )

Hogy kik lesznek a szereplők szinkronhangjai (Amy Poehler, Lewis Black, Mindy Kaling, Bill Hader és Phyllis Smith), azt 2013. augusztusában jelentették be.

(Bogi87 )

2013. augusztusábn hozták nyilvánosságra a film történetét.

(Bogi87 )

2013 februárjában véglegesedett, mi legyen a film címe.

(Bogi87 )

Pete Docter a következő nyilatkozatot tette a filmmel kapcsolatbn: "A legnehezebb kihívás a filmben maga az összehangolás, hiszen párhuzamosan be kell mutatni, hogy mi történik a kislánnyal, és hogy ezalatt mi zajlik le a fejében.[7] A karakterek nagyon dinamikusak, mivel sokáig törtük a fejünket azon, hogy milyenek is legyenek az érzelmek. Végül abban maradtunk, hogy olyan jellegekkel ruházzuk fel őket, ami leginkább jellemzi az adott érzelmet. Nagyon elégedett vagyok a végeredménnyel, mert azt hiszem a film pontosan tükrözni fogja majd, milyen is lehet egy érzelem, ha személyként gondolunk rá."

(Bogi87 )

A film az eredeti tervekhez képest később került bemutatásra, ugyanis megváltoztatták időközben a történetet.

(Bogi87 )

Eredetileg Derű mellett Majré lett volna a történet másik főbb szereplője, ám a rendező lecserélte őt Bánat-ra.

(Bogi87 )

Eredeti elképzelés az volt, hogy Derű és Majré elvesznek Riley fejében, együttes munka kell hozzá, hogy visszataláljanak a Fejhadiszállásra.

(Bogi87 )

Amy Poehler fejéből pattant ki az ötlet, hogy a film derű fejlődését mutassa be.

(Bogi87 )

Már a film készítésének korai szakaszában eldőlt, hogy Derű lesz a főszereplő.

(Bogi87 )

Amy Poehler hangján szólalt meg Derű.

(Bogi87 )

Dacher Keltner tanácsa volt, hogy csupán 5 érzelem legyen a filmben.

(Bogi87 )

Dacher Keltner szerint a legfontosabb érzelmeink: az öröm, a bánat, a harag, az undor, a félelem és a meglepődés.

(Bogi87 )

Eredeti elképzelés szerint sokkal több érzelem lett volna Riley elméjében.

(Bogi87 )

Dacher Keltner pszichológus segített a legtöbbet a stábnak az érzelmek alapos megismerésében.

(Bogi87 )

A stáb hosszasan tanulmányozta az érzelmek pszichológiáját.

(Bogi87 )

Számos pszichológus segítette szakmailag a stábot.

(Bogi87 )

A legnagyobb nehézséget a Pixar számára az érzelmeknek a megalkotása jelentette.

(Bogi87 )

Szakítás a régi élettel, egy új élet kezdete - ezt a koncepciót szerették volna bemutatni a filmben.

(Bogi87 )

Pete Docter fejéből pattant ki a költözés ötlete, saját gyermekkorába nyúlt vissza.

(Bogi87 )

Egy elképzelés szerint a történet akkor játszódott volna mikor Riley épp a felnőttkorba lép, hátrahagyván a gyermeki életet.

(Bogi87 )

Eredeti elképzelés szerint Riley egy trauma hatására változott volna meg, lett volna szomorú.

(Bogi87 )

Riley azért hokizik, mert a film megalkotói olyan hobbit szerettek volna a főhősnek adni, ami nem kimondottan a lányokra vall.

(Bogi87 )

Del Carmen ötlete volt, hogy Riley hokizzon.

(Bogi87 )

Del Carmen ötlete volt, hogy Riley kezdetben Minnesotában éljen.

(Bogi87 )

Egy igen összetett, érzelmileg nehezen megfejthető főhőst képzelt el Pete Docter.

(Bogi87 )

Pete Docter szerette volna, ha a film főszereplője nem egy lányos lány lenne.

(Bogi87 )

Riley karakterét Pete Docter lánya, Eie ihlette meg.

(Bogi87 )

Micheal Arndt 2012-ben kilépett a film stábjából, ugyanis megsértődött, hogy forgatókönyvét átdolgozták.

(Bogi87 )

Pete Docter, Meg LeFauve és Josh Cooley is dolgozott a film végleges forgatókönyvén.

(Bogi87 )

Az eredeti fiorgatókönyvet Micheal Arndt készítette el, azonban ez átdolgozásra került.

(Bogi87 )

A Pixar 2011-ben jóváhagyta a film tervét.

(Bogi87 )

Pete Docter így fogalmazott az emberi elméről: egy hely, amelyet mindenki ismer, de még senki sem látott: az emberi elme belseje.

(Bogi87 )

Pete Docter 2011-ben mondta el a Pixar-nak e filmmel kapcsolatos ötletét.

(Bogi87 )

Pete Docter lánya, Elie, a kamaszkorba lépve furcsán kezdett el viselkedni. Docter folyton arra gondolt, vajon mi lehet a fejében. E gondolatnak köszönhetően született meg ez a film.

(Bogi87 )

A film részben Pete Docter gyermekkorát mutatja be. Ők is elköltöztek, mikor a rendező gyermek volt, Dániába. Docter nehezen illeszkedtt be az új körynezetbe.

(Bogi87 )

Pete Docter sokat tanulmányozta gyerekként apja, Carl Nielsen munkásságát.

(Bogi87 )

Pete Docter fejében gyermekkorában született meg az Agymenók története.

(Bogi87 )

A Személyiség szigetei Riley Anderson legszebb és legfontosabb emlékeiből jönnek létre.

(Bogi87 )

A film jelentős része San Franciscóban játszódik.

(Bogi87 )

Riley személyisége Személyiség szigetekből épül fel.

(Bogi87 )

Bánat feladata nem pontosan meghatározott.

(Bogi87 )

Harag feladata Riley önbizalmának és becsületének a védelme.

(Bogi87 )

Undor feladata, hogy Riley társadalmi élete rendben legyen.

(Bogi87 )

Derű feladata Riley jókedvének garantálása.

(Bogi87 )

Majré feladata Riley óvása, biztonsága.

(Bogi87 )

Riley Anderson legfontosabb, Nr.1 érzelme a Derű.

(Bogi87 )

Az agymanók a Fejhadiszálláson élnek.

(Bogi87 )

Az agymanók neve: Derű, Bánat, Harag, Undor és Majré.

(Bogi87 )

A Rotten Tomatoes oldalán 98%-ot kapott 317 kritika alapján.

(Bogi87 )

Teljes egészében az USA-ban készítették el a filmet, a Pixar Animation Studios-ban.

(Bogi87 )

A világpremier 2015. május 18-án volt Franciaországban.

(Bogi87 )

Riley Anderson és családja azért költöznek San Franciscóba, mert az apa új állást kap.

(Bogi87 )

175 000 000 dollárból jött létre.

(Bogi87 )

Az agymanók a nevüket érzelmek után kapták.

(Bogi87 )

2016-ban Oscart nyert legjobb animációs film kategóriában.

(Bogi87 )

2015. június 25-én mutatták be hazánkban.

(Bogi87 )

A manók a különféle érzelmek megtestesítői.

(Bogi87 )

Az egész film egy kislány agyában játszódik.

(Bogi87 )

Pete Docter ötlete volt a mozifilm elkészítése.

(Bogi87 )

Pete Docter rendező nevéhez olyan filmek kötődnek, mint például: Szörny rt. vagy a Fel!

A Pixar 15. filmje.

(Bogi87 )

2015-ben a 5. legtöbb bevételt termelő film volt.

(mamiéstöti2 )

A film 175 millió dollárból készült és idáig (2016.03.07) , 856,809,711 dollárt termelt.

(citizenfour99 )

A 11 éves Riley-nak 11 a 16 éves Kaitlyn Dias kölcsönzi a szinkronhangját.

(mdlg4th )

Az Agymanók Pete Docter ötletén alapul.

(mdlg4th )