petraszab   2020. 01. 04.
Amikor a telefonunk okosabb, mint mi

A Jexi - A túl okos telefon című film már az előzetese alapján is egy agyatlan vígjátéknak tűnik, ennek ellenére mégis adtam neki egy esélyt. A történetbe úgy csöppenünk bele, hogy hősünket már gyerekként megismerhetjük. Megérthetjük, felnőttként miért is vált a telefonja rabjává. A jelenben van egy vacak munkája, de se barátok, se párkapcsolat, sőt még a kínálkozó lehetőségeket sem veszi észre az illető, mert a telefon bújása mindennél fontosabb. Ekkor jön a képbe az új telefon és az azon levő új alkalmazás, Jexi, aki pár programhibával fut, és elképesztő szabadszájú. A filmen annak ellenére, hogy helyenként közönséges, káromkodnak benne, jókat lehetett nevetni. A humor mellett azonban ráv... több»

indingo   2019. 12. 29.

Annak ellenére, hogy helyenként közönséges szerintem ez egy jó vígjáték. Vannak benne elképesztően vicces jelenetek, én legalább is jókat nevettem.

TomÁcs   2019. 12. 29.

Az utóbbi évek legjobb vígjátéka, amit moziban láttam. Szerintem jó poénok voltak bene.

lucy07   2020. 01. 04.

Nekem tetszett a film vicces volt. Szegény Phil elég szánalmas volt az elején se barátok szar munka és a telefonja volt a legjobb barátja. Aztán az új készülékkel jött a változás először pozitív irányba mert bár Jexinek nem tetszett a stílusa mégis jót tett Philnek aztán mégis rossz irányba vitte az életét, de szerencsére a végére jól sült el minden. Összességében szerintem jó volt a film biztos újra fogom még nézni valamikor.

Zoe091   2020. 01. 11.

Nagyon jó film, sokat nevettem rajta! Tetszik a története, van valóság alapja. Durva lenne, ha létezne ilyen telefon! :D

Rose Byrne
Rose Byrne

Nem váltja meg ugyan a világot, de aranyos kis képeslap a telefonfüggőknek, és főleg azoknak, akik életüket az instagramon élik. több»

A film összbevétele 4 010 406 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 124 281 645 forintot termelt. A hazai mozik összesen 82 054 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Jexi hangját kölcsönző Rose Byrne minden szövegét a forgatás után vették fel. Ezért Adam Devine a forgatás idején fülhallgatót viselt, Jexi szövegét pedig a stáb egyik tagja olvasta fel neki. Jon Lucas, a film társrendezője elmondta, hogy mivel ez a módszer különböző technikai akadályok miatt nem vált be tökéletesen, Devine számos jelenetet úgy vette fel, hogy semmit nem hallott Jexi "reakcióiból".

Phil ugyanabban a San Franciscó-i lakásban lakik, ahol Eddie Brock (Tom Hardy) a 2018-as Venomban.

Az Indiewire értesülései alapján a Jexi - Túl okos telefon költségvetése 5 millió dollár volt, míg a Deadline arról számolt be, hogy a büdzsé a marketing költségekkel együtt 12 millió dollárra rúgott. Ehhez képest a film mindössze 7 millió dollárt keresett világszerte.