Medvevilág Szicíliában

Medvevilág Szicíliában

La fameuse invasion des ours en Sicile
Verso

Az Oscar-díjra jelölt A vörös teknős című animációs film alkotói ezúttal Dino Buzzati egyik legkiemelkedőbb és legnagyobb hatású meséjét dolgozták fel az animáció műfajában. A 20. század korszakalkotó gyermekkönyvének filmes feldolgozásában Leander, a medvék királya több élelem és rég elveszett… Több

Ország: Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 2020.07.16. | Telekom TVGO (2020.12.01.)
Forgalmazó: MoziNet

2021.11.07 BoBamburg

Ahogy nézem, teljesen egyedül vagyok a véleményemmel, de engem nem nyűgözött le. Sőt, kimondottan csalódás volt, mert a képi világa és a hangulata alapján már előre elkönyveltem, hogy ez király lesz. Nem lett az :(

2020.07.25 qwer

A hatalom megrészegít

Ez az az animációs film, ami végre nem csak tetszett, hanem teljesen lenyűgözött. A gyönyörű grafikának köszönhetően számomra olyan élményt nyújtott, mintha egy hatalmas élő mesekönyvet lapoztam volna. A története látszólag egy egyszerű, gyerekeknek... Teljes kritika

2020.07.11 skyman

Elbűvölő mese, gyönyörű a képi világa, a karakterek kidolgozottak. Komoly erkölcsi kérdéseket feszeget, ugyanakkor a történet is aranyos. Így felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt szórakoztató lehet.

2020.07.10 Phalanx

Nem emlékszem, hogy valaha is láttam volna ennyire kiforrott, átgondolt, mély mondanivalóval rendelkező animációs filmet. A finoman árnyalt párbeszédekbe rejtett "üzenetet" a gyerekek nem biztos, hogy megértik, de a felnőtt nézők érteni fogják. Tökéletes minden képkockája, elismerésem a csapatnak.

2020.07.26 Verso

Az biztos, hogy láttam már ennél izgalmasabb mesét is, de ettől függetlenül nekem nagyon bejött, egészen ötletes, bár néha nekem egy kissé leüllepedett a sztori.

A film összbevétele 2 164 418 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 356 518 forintot termelt. A hazai mozik összesen 4 136 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Halála előtt ebben a filmben szinkronizált utoljára Andrea Camilleri. Camilleri népszerű és sikeres olasz író volt, aki hírnevét elsősorban a Szicíliában játszódó krimijei kapcsán szerezte, de színészként és rendezőként is ért el sikereket. Szerző: hp

Almerina karaktere az egyetlen, aki nem szerepel a film alapjául szolgáló gyerekkönyvben. Szerző: hp

A rendező, Lorenzo Mattotti elismert illusztrátor, aki olyan világhírű magazinok borítóját is tervezte, mint a The New Yorker, a Le Monde vagy a Vanity Fair. Szerző: hp

A film munkálatai már 2016 novemberében megkezdődtek. Egy akkori interjúban Lorenzo Mattotti rendező két-három évre becsülte a tervezett munkát. Szerző: hp

(2020. 08. 06.)
A Medvevilág Szicíliában különleges stílusú, ám modoroskodás nélküli története arról szól a maga közérthető, mégis egyéni módján, hogy ha hatalmat kap a kezébe (a mancsaiba) az ember (a medve), egy idő után bizony hajlamos lesz elfeledni: teljesen más vezetni a népet, mint uralkodni rajta. Több

(2020. 07. 21.)
Az őszinteség meséje
A Medvevilág Szicíliában a 20. század egyik legjelentősebb szépirodalmi gyerekkönyve. A belőle készült animációs film pedig felnő a feladathoz, oly módon tálalni egy roppant komoly történetet, hogy a legkisebbek megőrizzék általa gyermeki ártatlanságuk, az idősebbek pedig elgondolkodjanak, hol is vesztették el azt útközben…... Több

Értékelés: 8.5/10
(2020. 01. 08.)
Amikor a mackók megszállták Szicíliát…
Ugyan felnőtteknek nem feltétlenül ajánlom a Medvevilág Szicíliábant, de azt sem mondanám, hogy érdemes kihagyni. Ha a gyermeketeket szeretnétek valami kellemes mesével megismertetni, akkor vigyétek el bátran a moziba. Több