Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Medvevilág Szicíliában (2019)

La fameuse invasion des ours en Sicile

Verso   2020. 07. 26.

Az biztos, hogy láttam már ennél izgalmasabb mesét is, de ettől függetlenül nekem nagyon bejött, egészen ötletes, bár néha nekem egy kissé leüllepedett a sztori.

qwer   2020. 07. 25.

A hatalom megrészegít

Ez az az animációs film, ami végre nem csak tetszett, hanem teljesen lenyűgözött. A gyönyörű grafikának köszönhetően számomra olyan élményt nyújtott, mintha egy hatalmas élő mesekönyvet lapoztam volna. A története látszólag egy egyszerű, gyerekeknek... teljes kritika»

Verso   2020. 07. 19.

Dorian   2020. 07. 18.

Nagyon rég óta vártam, hogy megnézhessem a Medvevilág Szicíliábant, tudtam, hogy engem megvesz majd kilóra ez a mese, már elképesztően bejön a rajzolása, arra viszont nem voltam felkészülve, hogy a történet is ennyire szívhez szóló lesz majd. Imádtam!

skyman   2020. 07. 11.

Elbűvölő mese, gyönyörű a képi világa, a karakterek kidolgozottak. Komoly erkölcsi kérdéseket feszeget, ugyanakkor a történet is aranyos. Így felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt szórakoztató lehet.

Phalanx   2020. 07. 10.

Nem emlékszem, hogy valaha is láttam volna ennyire kiforrott, átgondolt, mély mondanivalóval rendelkező animációs filmet. A finoman árnyalt párbeszédekbe rejtett "üzenetet" a gyerekek nem biztos, hogy megértik, de a felnőtt nézők érteni fogják. Tökéletes minden képkockája, elismerésem a csapatnak.

A film összbevétele 2 113 470 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 356 518 forintot termelt. A hazai mozik összesen 4 136 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Halála előtt ebben a filmben szinkronizált utoljára Andrea Camilleri. Camilleri népszerű és sikeres olasz író volt, aki hírnevét elsősorban a Szicíliában játszódó krimijei kapcsán szerezte, de színészként és rendezőként is ért el sikereket.

Almerina karaktere az egyetlen, aki nem szerepel a film alapjául szolgáló gyerekkönyvben.

A rendező, Lorenzo Mattotti elismert illusztrátor, aki olyan világhírű magazinok borítóját is tervezte, mint a The New Yorker, a Le Monde vagy a Vanity Fair.

A film munkálatai már 2016 novemberében megkezdődtek. Egy akkori interjúban Lorenzo Mattotti rendező két-három évre becsülte a tervezett munkát.

A rendező, Lorenzo Mattotti elmondta, hogy 'időtlen' látványvilágra törekedett, vagyis, hogy a nézők, akik a jövőben látják majd a produkciót, ne tudják megmondani pontosan, mikor is készült.

A Medvevilág Szicíliában különleges stílusú, ám modoroskodás nélküli története arról szól a maga közérthető, mégis egyéni módján, hogy ha hatalmat kap a kezébe (a mancsaiba) az ember (a medve), egy idő után bizony hajlamos lesz elfeledni: teljesen más vezetni a népet, mint uralkodni rajta. több»