Advertisement

Luca

Luca

Klauka89   2022. 01. 03.

Silenzio Bruno! ♥

Wooo.... hihetetlenül aranyos mese! Nyugodt szívvel merem mondani, hogy 2021 legjobb animációs filmje! Végre nem egy harminckettedik herceges és hercegnős, igaz szerelmes, mentsük meg a Földet, házasodjunk össze és törjük meg az átkot mese. Csak simán hozott egy másfajta történetet, egy nem hétköznapit. Olyat, amit egyedül az 1989-es A kis hableány c. meséhez tudok hasonlítani. Ritkaság, mert általában a mesék, animációs filmek is mind egy kaptafára, egymás versenyeztetésére készülnek. Tanulságos mondanivalója van a barátságról, a szülői nagyobb pórázra engedésről, kitartásról, tudásszomjról, elfogadásról és összetartásról. Végre valami, ahol nem tökéletesek a szereplők, nem támadhatatlanok, de mégis annyira szerethetőek és ami a legfontosabb, hogy a helyén van a szívük. Szerintem tökéletes mese, nem hiányzik belőle semmi. Bátran ajánlom kicsiknek és nagyoknak. A grafikája igazi Pixar, öröm nézni.

Tyukodi-Tóth Reni   2021. 09. 11.

Kellemesen csalódtam ebben a mesefilmben. Nagyon jó, érdemes figyelni a fő mondanivalójára mint szülőnek. A gyerekeknek pedig megtanítja, hogy azért, mert valaki más, nem biztos, hogy rossz is, valamint az álmainkért küzdeni kell. Tartalom: egy vízi ... több»

Artemisia   2021. 06. 22.

Hétköznapi, mégis különleges történet

A Pixar a felnőttek számára is nagy falatnak számító Lelki ismeretek után egy jóval gyerekbarátabb és földhözragadtabb történetet mesél el. Az ismeretlen kutatása és az élet nagy kérdéseinek boncolgatása helyett a Luca az önfeledt gyermekkorba röpít,... teljes kritika»

Kósa Bence   2021. 06. 30.

Az év legjobb animációs filmje. Hosszú az év, de ennél jobb animációs mese nem lesz. A történet az 1960-as években játszódik egy fiktív városban (Portorosso). Egy serdülő szörny (Luca) történetét mutatja be, akit a szülei nagyon korlátoznak, mert fél... több»

Ms. Akárki   2021. 11. 25.

Édes mese a tinikor drámáiról, és a nehézségekről, plusz egy kis sellős témával megbolondítva. Pár markáns zenei betét még jó lett volna szerintem, de ettől eltekintve kifejezetten kellemes meglepetés volt.

Timon   2021. 06. 19.

Tökéletes nyári mozi

Most sem okozott csalódást a Disney és a Pixar. Ismét egy egyedi, idilli környezetet teremtettek meg, és a szereplőket, mindent igazából jól bemutattak. Nem maradhatott ki a tanulság, és nem volt szájbarágós, se nem klisés lényegében, miszerint attól, hogy valaki (itt) szörny, attól még nem biztos, hogy gonosz is. Ez a koncepció egy kicsit a Szörny Rt. koncepcióját juttatta eszembe, és külön tetszik, ahogy az ilyen mesék így húsz évvel annak bemutatója után is milyen helytállók. Emellett a karakterfejlődés és egyes szereplők háttértörténetének ismertetése is egész aranyos meg szívhez szóló volt. A vége pedig szerintem annyira érzelmes lett, hogy esetleg megérdemelne egy folytatást... Összességében ez tök jó egy nyári mozinak. 10/10

KCintia   2021. 06. 20.

Fantasztikus volt

Ez a mese valami király. Mély mondanivalóval rendelkezik, ami külön plusz pont. Nagyon szerettem minden percét. Úgy tűnik, ez is bekerül a kedveltek közé.

A film összbevétele 5 000 000 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 157 315 954 forintot termelt. A hazai mozik összesen 107 721 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ciccio hangja az a Peter Sohn, aki a Pixar Dínó tesó (2015) című filmjét rendezte.

(diumiu)

A bemutató az olaszországi Genovában volt 2021 júniusában.

(diumiu)

A Luca című filmmel ünnepli a Pixar 35. évfordulóját.

(diumiu)

Enrico Casarosa a legendás olasz zeneszerzőt, Ennio Morriconet szerette volna megnyerni a film zenéjének megírásához, mivel mindig is nagy rajongója volt a zeneszerzőnek. Sajnálatos módon Morricone már nem érhette meg a felkérést, így Enrico az ő emlékének ajánlotta a filmet.

A Luca Enrico Casarosa rendezői debütálása.

Barátság, kaland, erkölcsi tanulság, dél-olasz életérzés és humorforrásként szolgáló macska. Valahogy ekképp lehetne címszavakban összefoglalni az Enrico Casarosa rendezte animációs filmet, a Luca-t. Az alkotás valódi családi élmény, nevetés és meghatódás orrba-szájba. Azért az jegyezzük meg, hogy a halak a víz alatt még véletlenül sem bégetnek! több»

Nem mondom, hogy ne vigyük el a gyereket a Lucára – vigyük el nyugodtan. Valószínűleg élvezni fogja, meg fogja érteni a tanulságokat, hasonlók, szépek és jók. De túl mély benyomást szerintem még a legkisebbekre sem fog tenni, a nagyokról meg ne is beszéljünk. több»

... bár nem sokan fogják először a Lucát említeni, ha az asztali lámpás cég legemlékezetesebb darabjai kerülnek szóba, de hozzáállásban, tanulságban és szándékban mindenképp a legerősebb. Csobbanjuk hát bele minél előbb! több»