Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Luca (2021)

Luca

Luca

Kósa Bence   2021. 06. 30.

Az év legjobb animációs filmje. Hosszú az év, de ennél jobb animációs mese nem lesz. A történet az 1960-as években játszódik egy fiktív városban (Portorosso). Egy serdülő szörny (Luca) történetét mutatja be, akit a szülei nagyon korlátoznak, mert fél... több»

Artemisia   2021. 06. 22.

Hétköznapi, mégis különleges történet

A Pixar a felnőttek számára is nagy falatnak számító Lelki ismeretek után egy jóval gyerekbarátabb és földhözragadtabb történetet mesél el. Az ismeretlen kutatása és az élet nagy kérdéseinek boncolgatása helyett a Luca az önfeledt gyermekkorba röpít,... teljes kritika»

KCintia   2021. 06. 20.

Fantasztikus volt

Ez a mese valami király. Mély mondanivalóval rendelkezik, ami külön plusz pont. Nagyon szerettem minden percét. Úgy tűnik, ez is bekerül a kedveltek közé.

piZZola   2021. 06. 17.

Kétségtelen, hogy részemről ez az év legaranyosabb meséje. Szerintem érdemes beülni rá az egész családdal. Kedves és aranyos. Nem is kell több ennél.

lakilúk   2021. 06. 11.

Annak ellenére, hogy csupán az utóbbi néhány hétben értesültem róla, hogy létezik ez az animációs film, szerintem nagyon ott van. Érdemes belevágni.

Timon   2021. 06. 19.

Tökéletes nyári mozi

Most sem okozott csalódást a Disney és a Pixar. Ismét egy egyedi, idilli környezetet teremtettek meg, és a szereplőket, mindent igazából jól bemutattak. Nem maradhatott ki a tanulság, és nem volt szájbarágós, se nem klisés lényegében, miszerint attól, hogy valaki (itt) szörny, attól még nem biztos, hogy gonosz is. Ez a koncepció egy kicsit a Szörny Rt. koncepcióját juttatta eszembe, és külön tetszik, ahogy az ilyen mesék így húsz évvel annak bemutatója után is milyen helytállók. Emellett a karakterfejlődés és egyes szereplők háttértörténetének ismertetése is egész aranyos meg szívhez szóló volt. A vége pedig szerintem annyira érzelmes lett, hogy esetleg megérdemelne egy folytatást... Összességében ez tök jó egy nyári mozinak. 10/10

A film összbevétele 5 000 000 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 86 379 804 forintot termelt. A hazai mozik összesen 58 693 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Enrico Casarosa a legendás olasz zeneszerzőt, Ennio Morriconet szerette volna megnyerni a film zenéjének megírásához, mivel mindig is nagy rajongója volt a zeneszerzőnek. Sajnálatos módon Morricone már nem érhette meg a felkérést, így Enrico az ő emlékének ajánlotta a filmet.

A Luca Enrico Casarosa rendezői debütálása.

Ez Enrico Casarosa első egészestés Pixar filmje. A direktor korábban a La Luna című Pixar-rövidfilmet rendezte.

Luca teljes neve, a Luca Portorosso egy utalás a Studio Ghibli legendás alkotójára, Porco Rossóra, egyszersmind tisztelgés a művész előtt.

Ez a Pixar 13. olyan filmje, melyet júniusban mutatnak be a mozik. A legutóbbi a Toy Story 4 volt.

Barátság, kaland, erkölcsi tanulság, dél-olasz életérzés és humorforrásként szolgáló macska. Valahogy ekképp lehetne címszavakban összefoglalni az Enrico Casarosa rendezte animációs filmet, a Luca-t. Az alkotás valódi családi élmény, nevetés és meghatódás orrba-szájba. Azért az jegyezzük meg, hogy a halak a víz alatt még véletlenül sem bégetnek! több»

Nem mondom, hogy ne vigyük el a gyereket a Lucára – vigyük el nyugodtan. Valószínűleg élvezni fogja, meg fogja érteni a tanulságokat, hasonlók, szépek és jók. De túl mély benyomást szerintem még a legkisebbekre sem fog tenni, a nagyokról meg ne is beszéljünk. több»

... bár nem sokan fogják először a Lucát említeni, ha az asztali lámpás cég legemlékezetesebb darabjai kerülnek szóba, de hozzáállásban, tanulságban és szándékban mindenképp a legerősebb. Csobbanjuk hát bele minél előbb! több»