Párhuzamos anyák

Julieta Serrano
Rossy de Palma
Rossy de Palma
Penélope Cruz

Ugyanazon a nap ad életet gyermekének két egyedülálló nő, akik a későbbiekben ugyanabba a kórterembe kerül. Mint kiderül, sokkal több közös van az ő sorsukban.

Egyikük sem tervezte a várandóságot, és bár a Janis boldog, hogy gyermeke született, addig a kamaszkorú Ana teljesen kétségbe van… Több

Forgatókönyvíró: Pedro Almodóvar
Ország: Spanyolország
Premier (HU): 2022.01.27. | HBO Max (2022.10.22.)
Forgalmazó: CineTel

2023.01.18 Bafam

Érzelmekkel teli alkotás a spanyol mestertől

Ha szültél már gyermeket, vagy édesapa vagy, érted s tudod, miről szól ez a filmdráma. Ha nem, nézd meg, és érezz együtt a szereplőkkel! Nekem amúgy tetszett, néha meg is könnyeztem.

2023.01.10 Artemisia

a nap véleménye

Párhuzamos sorsok

Pedro Almodóvar kétségkívül legjelesebb kortárs spanyol filmrendező. Szerepe az európai filmművészetben körülbelül olyan, mint Guillermo del Toro hatása a mexikói-amerikai filmezésre: kézjegye félreismerhetetlen minden munkáján, mindig erőteljes, ele... Teljes kritika

2022.01.16 Lubi

Nők megfakult Almodóvar-vörösben

A Párhuzamos anyák Almodóvar filmográfiájának középmezőnyét erősíti. Közel sem a rendező legjobbja, de egy kiforrott mester keze munkáját dicsérő alkotás. A történet két párhuzamosan szülő anyáról szól, akik sorsa ezután szorosan összefonódik. A közé... Teljes kritika

2022.02.28 Léna Virág

A gyerekvállalás az egyik legszebb dolog az életben, és ez a film az anyaság minden öröméről és fájdalmáról szól. Gyönyörű film, ami nagyon el tud gondolkodtatni mindenkit, de akik babatervezés előtt állnak, mint én is, azoknak kötelező megnézni.

2022.12.17 Fikatours_blogger

A két anya története remekül kidolgozott dráma, de a történelmi szál idegen testként csimpaszkodik a film végén.

A film összbevétele 15 887 841 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 16 824 294 forintot termelt. A hazai mozik összesen 11 472 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A magyarországi Spanyol Filmhét keretében a Párhuzamos anyák mellett egy másik Pedro Almodóvar-film, az Emberi hang is bemutatásra került, amely a rendező első angol nyelvű alkotása.Szerző: csd

A Párhuzamos anyák magyarországi premierjén részt vett a film főszerepét alakító Israel Elejalde is.Szerző: csd

A velencei filmfesztiválon alakításáért Penélope Cruz elnyerte a legjobb színésznőnek járó elismerést.Szerző: csd

A Párhuzamos anyák világpremierjére a velencei filmfesztiválon került sor.Szerző: csd

(2022. 02. 04.)
BÖLCSŐKTŐL A KOPORSÓKIG
A fiaikat gyászoló anyák, az egyedülálló nők, a túlélő özvegyek generációkon át kitartottak, és átörökítve a fájdalmukat végül célt értek: az utódaik nem hagyták, hogy az igazság kibeszéletlen maradjon. Több

(2022. 02. 18.)
Választás vagy örökség?
Az egyszerre nyers és katartikus záróképek láttán pedig csak remélni tudjuk, hogy a direktor külön filmet is szentel majd a spanyol történelem eme elhallgatott fejezetének. Több

Értékelés: 6.5/10
(2022. 02. 04.)
Summa summarum, még Almodóvar sem tud ennyi mindent közös nevezőre hozni, így végül az az érzése az embernek, hogy két filmet látott, amelyek nem nagyon illenek össze. Több