Magnólia

Philip Seymour Hoffman
William H. Macy
Henry Gibson
Melinda Dillon

Egy magányos városban a San Fernando völgyben néhány ember története egymásba fonódik a véletlen szeszélyéből: a csodagyerek, a volt csodagyerek, a haldokló édesapa, egy gondozó, egy magányos lány, egy szerelmes rendőr, egy fiatal feleség és egy műsorvezető válnak egy drámai történet… Több

Zene: Jon Brion
Premier (HU): 2000.04.27.

2020.09.23 Tajti Zsuzsanna

A film megosztó, van akinek zseniális, lesz akinek zagyvaság. Az elején nekem is az utóbbi jelző jutott eszembe, majdnem kikapcsoltam. Aztán odaszegezett Tom Crise és a többiek érdekes jelleme, játéka. Vajon mi lehet fontosabb annál , hogy kimehess ... Több

2017.09.25 HercegPeter

Erről a filmről nem olyan könnyű véleményt mondani. Nekem speciel nem jött be. A történet nem annyira érdekes, hogy három órára lekösse a figyelmem. Az összefüggések se túl acélosak.Egyes szálak jóval erősebbek a többinél. Viszont nagyon jó alakításokat és operatőri munkát láthatunk.

2017.10.31 dailyfilmsan

A felvezetés jó, viszont ami utána jött az pocsék. Nincs vége :/

2020.08.19 csd

Ezt bogozd ki!

Nem könnyen felfedhető a cselekmény, de talán nem feltétlenül van erre szükség. Persze mindenképpen figyelni kell a felvezető részben látható/hallható anekdotákra, amelyekkel kapcsolatban meggyőződésem, hogy felfejthetők a teljes film történései. Valójában az egészben pont a kimondatlanság tud frusztráló lenni. A történetek nem épülnek egymásra, de egy bizonyos elem mégis összeköti őket. És nagyjából a végtelenségig folytathatnám ezt a ködös hozzászólást. Nem tudom. Nehéz megítélni a Magnoliát, hiszen filmográfiai szempontból teljesen rendben van, viszont ahhoz képest, hogy 10 évvel ezelőtt láttam először, még mindig tudok rajta rágódni.

2017.09.13 Deku

Egészen jó film lett volna, ha nem esnek túlzásba a készítők. A történet maga mint olyan igazán kedvelhető rosszabb is lehetett volna ez igaz de ez épp elég gyenge volt. Nagy kár érte.

A film záró jelenetét azóta számos filmben és tévésorozatban lenyúlták, utoljára a Kés alatt negyedik évadjának a befejező részében.Szerző: phanzetomox

Jason Robards egy haldokló embert játszik. Ez a film volt az utolsó szerepe, ugyanis rá egy évre meghalt betegségben.Szerző: dulkap

Minden nappaliban van egy virágos kép, számos festmény pedig az énekes, Fiona Apple munkája. Szerző: SódóGA

A Magnólia eredetileg egy rövidfilm lett volna. De ahogy a rendező-forgatókönyvíró dolgozott rajta, úgy látta, hogy a karakterek és viszonyaik egyre bonyolódnak és fejlődnek, bővül a cselekmény, s már csak egy nagyjátékfilm kereteibe fér bele. Annyira lelkes lett a projekttel kapcsolatban, hogy ő maga tervezte a posztereket és vágta meg az előzeteseket.Szerző: SódóGA

(2022. 03. 17.)
Elidegenítő szerzői filmnek is nevezhetjük, de valójában annál sokkal több, egy melegszívű klasszikus. Míg végül befut a hazai mozikba Paul Thomas Anderson Völgy-trilógiájának harmadik darabja (Licorice Pizza), érdemes felelevenítenünk a másodikat. Több