Mielőtt meghaltam

Dallas Buyers Club

2022.03.14 Fikatours_blogger

Karakterformázásból ötös

A film erősen indul, élveztem minden percét. Aztán, úgy a felétől, kezdte ugyanazokat a köröket futni, és a végét kifejezetten összecsapottnak éreztem.

Elég megosztó film, de én a pozitív kommentelők közé tartozom. Érdekes sztori, és tetszettek a poénok is. Matthew McConaughey, és természetesen Jared Leto nagyon jól és hitelesen játszanak.

2019.04.15 Berto49

Oscar

Az első alkalommal sokkal jobban tetszett! Akkor teljesen el voltam „ájulva” Matthew McConaughey átalakulásától és játékától. A gyűjteményembe akartam illeszteni, de a második megnézésre úgy döntöttem, hogy nem kell. Az AIDS-es témából elég a „Philadelphia”. Viszont amin most álmélkodtam az Jared Leto alakítása, ő is megérdemelte a legjobb mellékszereplő szobrocskáját. Ami nem tetszett, az a történet hiteltelensége, amit alátámaszt az is, hogy például akiről mintázták Ron alakját, még csak véletlenül sem volt heteró, és semmilyen köze nem volt a macho rodeókhoz. Összességében untig elég volt kétszer megnézni ezt a filmet, harmadjára azonban nem tenném.

2017.04.11 indingo

Hiteles és megrázó volt a film. Matthew nem tartozik a kedvenceim közé, de az itteni alakítását elismerem. Jared Leto egy zseni, de ezt amúgy is tudtam.

2017.07.24 Deku

Nekem inkább hajlik az átlagos felé viszont Matthew McConaughey nagyon feldobta a hangulatát a filmnek. Ez olyan is-is film lett amikor nem vagyok képben, hogy milyen érzéseket táplálok iránta. Egynek elmegy és kész.

2019.04.16 dailyfilmsan

A film, mivel igaz történeten alapszik, nagy port kavart, és egyértelmű volt, hogy súlya miatt Oscart fog kapni. Kemény témával foglalkozik, és keményen oda is teszi magát, hogy az igazat bemutassa. Életszerű képsorok és életszerű helyzetek. Ez jelle... Több

2018.08.20 erahurka

Évének egyik legjobbja a zseniálisan alakító Matthew McConaughey-vel. Elképesztően erős, mégis valahogy laza és hangulatos dráma egy AIDS-es férfiről, aki nem volt hajlandó ennek ellenére sem visszavenni a tempóból.

2017.06.06 Szilonka

Érdekes és nem mindennapi film, bár nekem Jared Leto játéka már a karakterből adódóan is jobban tetszett. érdemes megnézni.

2020.11.11 elekm90

Egy jó film, én zseniálisnak messze nem nevezném, de jó az alaptörténet, amit feldolgoz. Ami viszont kiemelkedő, az a színészi játék, mind Matthew McConaughey, mind Jared Leto elképesztő.

2018.12.03 BoBamburg

Érdekes és jól összerakott film, ami nem nagyon hagyja unatkozni a nézőt. Matthew McConaughey nagyon királyul hozza a karaktert, Jared Leto is elég jó, pedig őt annyira nem bírom. Igaz történet, habár kicsit Hollywoodban kicsit kiszenezték. Adott eg... Több

2017.10.21 Bazzzsi

Az élet kegyetlen, valahogy mindig ez jut eszembe erről a filmről. No meg a ne ítélj elsőre. Az eredeti sztorin túl, talán Leto és McConaughey kapcsolatának alakulását szerettem a legjobban.

2018.04.22 TomÁcs

Sok minden volt a filmben. Reménytelenség, lemondás, küzdés, kik is az igazi barátaink. Remek alakítások egy igaz történetben. Jól volt felépítve a film.

2018.11.03 VvV

A magyar cím ismét nagyon béna. A története érdekes és egy jól felépített story is társul hozzá.

2015.05.18 hsanya182

Nagyon EREDETI, remekül érezteti a lényeget, a gyógyszeripar és a mai társadalmunk vezérfonalát. Nagyon tökös a főszereplő ahogy belevág a vállakozásába, szinte ugyanolyan féreg mint az "Éjjeli féreg" című filmben, vannak jellembeli hasonlóságok, de ... Több