Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Mielőtt meghaltam (2013)

Dallas Buyers Club

Vélemények: Mielőtt meghaltam (2013)

Patya94   2020. 11. 29.

Ha lehetne 2 Oscart adni Matthew-nak erre a szerepre, akkor is hármat érdemelne. Nagyon jó film volt.

indingo   2017. 04. 11.

Hiteles és megrázó volt a film. Matthew nem tartozik a kedvenceim közé, de az itteni alakítását elismerem. Jared Leto egy zseni, de ezt amúgy is tudtam.

Deku   2017. 07. 24.

Nekem inkább hajlik az átlagos felé viszont Matthew McConaughey nagyon feldobta a hangulatát a filmnek. Ez olyan is-is film lett amikor nem vagyok képben, hogy milyen érzéseket táplálok iránta. Egynek elmegy és kész.

Berto49   2019. 04. 15.

Oscar

Az első alkalommal sokkal jobban tetszett! Akkor teljesen el voltam „ájulva” Matthew McConaughey átalakulásától és játékától. A gyűjteményembe akartam illeszteni, de a második megnézésre úgy döntöttem, hogy nem kell. Az AIDS-es témából elég a „Philadelphia”. Viszont amin most álmélkodtam az Jared Leto alakítása, ő is megérdemelte a legjobb mellékszereplő szobrocskáját. Ami nem tetszett, az a történet hiteltelensége, amit alátámaszt az is, hogy például akiről mintázták Ron alakját, még csak véletlenül sem volt heteró, és semmilyen köze nem volt a macho rodeókhoz. Összességében untig elég volt kétszer megnézni ezt a filmet, harmadjára azonban nem tenném.

dailyfilmsan   2019. 04. 16.

A film, mivel igaz történeten alapszik nagy port kavart és egyértelmű volt hogy súlya miatt Oscar-t fog kapni. Kemény témával foglalkozik és keményen oda is teszi magát hogy az igazat beutassa. Életszerű képsorok és életszerű helyzetek. Ez jellemzi l... több»

Sabnock Sanatory   2019. 09. 01.

Elég megosztó film,de én a pozitív kommentelők közé tartozom.Érdekes sztori és tetszettek a poénok is. Matthew McConaughey , és természetesen Jared Leto nagyon jól és hitelesen játszanak.

Szilonka   2017. 06. 06.

Érdekes és nem mindennapi film, bár nekem Jared Leto játéka már a karakterből adódóan is jobban tetszett. érdemes megnézni.

Edii   2015. 04. 20.

Ez egy egyszerű történetvezetésű, csavarmentes alkotás. Ennek ellenére a film végig lekötött, jó volt nézni. A színészek nagyon hitelesek. Nem tudok rosszat írni róla.

Bazzzsi   2017. 10. 21.

Az élet kegyetlen, valahogy mindig ez jut eszembe erről a filmről. No meg a ne ítélj elsőre. Az eredeti sztorin túl, talán Leto és McConaughey kapcsolatának alakulását szerettem a legjobban.

TomÁcs   2018. 04. 22.

Sok minden volt a filmben. Reménytelenség, lemondás, küzdés, kik is az igazi barátaink. Remek alakítások egy igaz történetben. Jól volt felépítve a film.

VvV   2018. 11. 03.

A magyar cím ismét nagyon béna. A története érdekes és egy jól felépített story is társul hozzá.

Fahéjgolyó   2016. 10. 12.

Remek életrajzi film, egy nagyon érdekes történettel, külön pozitívum, hogy a film készítői szerintem próbáltak valós képet adni a történetről, egy adott szemszögből bemutatni azt, nem részre hajolva.

BoBamburg   2018. 12. 03.

Érdekes és jól összerakott film, ami nem nagyon hagyja unatkozni a nézőt. Matthew McConaughey nagyon királyul hozza a karaktert, Jared Leto is elég jó, pedig őt annyira nem bírom. Igaz történet, habár kicsit Hollywoodban kicsit kiszenezték. Adott eg... több»

hsanya182   2015. 05. 18.

Nagyon EREDETI, remekül érezteti a lényeget, a gyógyszeripar és a mai társadalmunk vezérfonalát. Nagyon tökös a főszereplő ahogy belevág a vállakozásába, szinte ugyanolyan féreg mint az "Éjjeli féreg" című filmben, vannak jellembeli hasonlóságok, de ... több»

elekm90   2020. 11. 11.

Egy jó film, én zseniálisnak messze nem nevezném, de jó az alaptörténet, amit feldolgoz. Ami viszont kiemelkedő, az a színészi játék, mind Matthew McConaughey, mind Jared Leto elképesztő.

Lonka   2017. 07. 26.

A magyar cím itt sem tetszik, lehettek volna kreatívabbak a fordítók. A film egy érdekes, valós történetet mutat be elég ízlésesen, hogy még senkit se zavarjon.

Greeta   2017. 12. 09.

Talán a remek alakításai miatt olyan emlékezetes a film. A története egy igaz sztori, ami nem volt rossz érdekes kérdést feszeget, bár egy kicsit lassú.

Timcsi   2019. 01. 23.

Nagyon tettszett, ahogy a főszereplő karakter nézőpontja változott a film során. Tudott változtatni és ez becsülendő. Remek történet.

petraszab   2019. 04. 21.

Nagyon erős alakításokkal találkozhatunk a filmben. A történet és a mondanivaló is remek.

hackerjulcsi   2015. 01. 26.

Amennyire vártam, akkorát csalódtam benne. Nem fogott meg és gyenge volt a színészi játék is. Többet vártam tőle :(

Bizsu82   2015. 04. 22.

Szerintem ez egy profi film, komoly mondanivalóval. Jó a sztori, lekötött, bár egy kicsit sablonos témaválasztás. Van benne 1-2 vontatott rész, de összességében OK.

Zsceeeka   2015. 05. 03.

Kezdem az alakitasokkal: meltan 2 Oscaros paros. Ha gonosz akarnek lenni, mondhatnam h Jared Leto jobb nő volt, mint Garner. A tortenet nagyon jo, de ugye azt valamennyire az elet irta. Kotelezo film.

hell.l   2016. 06. 07.

Ez egy nagyon jó életrajzi film lett. A történet nagyon hitelesen lett előadva, ami legfőképpen a színészek érdeme.A történet nagyon elgondolkodtató, jól bemutatja, hogyan megy tönkre egy ember élete teljesen..

Loborg   2015. 09. 29.

Az utóbbi év talán legjobb drámája volt, mindkét főszereplő remekelt benne , minden egyes embernek meg kellene néznie , nagyon a hatása alá kerített .

erahurka   2018. 08. 20.

Évének egyik legjobbja a zseniálisan alakító Matthew McConaughey-vel. Elképesztően erős, mégis valahogy laza és hangulatos dráma egy AIDS-es férfiről, aki nem volt hajlandó ennek ellenére sem visszavenni a tempóból.

iq.csabi   2020. 02. 23.

Az előzetes alapján, nem pont ilyen filmre számítottam. Számomra pozitív csalódás volt, nem annyira komor hangulatú,mint azt először gondoltam, de pont ezért is tetszett különösen!

NorbiP   2017. 03. 11.

Annak idején még moziba láttam, és akkor is nagyon elragadott. Néha poénos, néha komoly, ez nagyon tetszett. A színészi játék nagyon sokat dobott rajta.

Gábor Rózsa   2017. 04. 07.

Jó... jó meg minden de már zinte semmit nem tudnék vissza mondani belőle néhány év után. Az egyetlen, ami nagyon erősen megmaradt bennem az a durván vékony Matthew, főszereplő, az elég kemény, ahogy kinézett. De össz vissz ilyen, olyan film, amit meg... több»

hejnekem   2015. 05. 11.

Lehet hogy egy kicsit túl hosszú lett, de az elképesztő színészi teljesítménye, a történet, a film megvalósítása mindezt feledteti. Érzékeny film, jó mondanivalóval, ami nem köteleződik el egyik oldalra sem. Ha jót filmet akarsz látni, akkor ez kihagyhatatlan.

bbozsi   2017. 04. 30.

Színészparádéként (nem csak névben, teljesítményben is) sokkal jobban teljesít, mint kerek filmként, de az előbbiért mindenképp érdemes megnézni.