Vélemények: Oldboy (2003)

Fikatours_blogger   2022. 03. 14.

Kuroszava után szabadon

A történet érdekes és roppant eredeti. Sajnos, nálam ez a tipikusnak mondható ázsiai megjelenítés nem annyira talált be.

Norbert93   2018. 11. 01.

Nem tudom most hirtelen hová tenni, valószínűleg még hetekig a fejemben fog maradni. Brutális, abszurd, katartikus és beteg pszichothriller. Nem számoltam vele, hogy ennyire elvont film lesz, ilyen végkifejletet pedig (rém)álmomban sem gondoltam voln... több»

Sabnock Sanatory   2019. 08. 28.

Ázsiai thriller, és jól sikerült, de ehhez mindig át kell állítanom az agyamat európai gondolkodásmódból. A képi világ nagyon tetszik, és a színészek hitelesek. Érdemes megnézni.

Milanman   2015. 05. 04.

A 2000-es évek egyik legelemibb, legletaglózóbb erejű filmje a bosszúról. Olyan alkotás,mely elsőre beleég a retinádba és nem szabadulsz az élménytől.

harnas1207 Nézhetetlen  2018. 11. 26.

Jöttem, láttam, lepontoztam. Ez a film elvont embereknek készült...

Deku   2017. 07. 18.

Gondoltam belevágok egy kínai filmbe hátha tud újat mutatni. Nos tudott az tény csak sajnos semmi jót. Szerintem kritikán aluli teljesítménnyel végzett. Nem tudott lekötni.

kevelin   2019. 02. 25.

Nekem az amerikai verzió jobban tetszett. De ez sem volt rossz. mint minden koreai ihletésű film ez is jóval véresebb és kegyetlenebb volt mint indokolt lett volna, de akinek a sztori tetszik bátran ajánlom, de inkább a jobban fogyasztható amerikai verziót

stevepisti   2020. 11. 29.

Nagyon kemény film. Nehezen emészthető, kegyetlen fordulattal.

Dodi   2015. 06. 08.

Nem igazán értettem a történetet, nem tudtam azonosulni egyik szereplővel sem, nem volt se akciódús, se kalandos, se hangulatos. Nem tudom felfogni, hogy ebben a filmben mi olyan jó...?!

Zsceeeka   2018. 03. 31.

Fantasztikus ez a film, igazi alapmű (nálam legalábbis), az amerikai változatához képest pedig még kiemelkedőbb (bár én azt is szeretem). Tény, hogy nem mindenki gyomra bírja az ilyen stílusú filmet, de akié igen, az nagyon bírja.

szucszoli   2017. 05. 26.

Kicsit sántít a hipnózisra épített koncepció...

Nekem nagyon sántít ez a koncepció. Azon túl, hogy egyáltalán nem tudtam azonosulni egyik szereplővel sem, sokkal nagyobb probléma, hogy (spoiler veszély) valaki képes elfelejteni a saját apját, a saját apja arcát, majd összejön vele. Ilyen nincs. Bo... teljes kritika»

Di Canio   2021. 08. 31.

A történet maga jó, de néha elképesztően gagyi a megvalósítás, pl. az 1 a kb. 15 ellen verekedés, na olyan nevetséges jelenetet ritkán látni.

Érdeklődő   2021. 02. 07.

Meglepő történet

A történet annak ellenére, hogy nem fogott meg, fergeteges. Végre egy olyan alkotás, ami újat próbál a néző elé rakni. Jackie Chan jól gyúrta meg a főszereplőt. Aki békés kikapcsolódásra vágyik, ne ezt a filmet válassza esti szórakozásként!

Nathan03   2016. 02. 09.

Az egyik ha nem a legjobb bosszú film. Nagyon jól megírt történet remek nagyon erős színészi alakítás. A film megnézése utána sokáig a hatása alatt voltam. Brutálisan beteg film. Sokan nem fogják érteni a film mondanivalóját de aki látta és megértette az tudja, hogy miért is olyan remekmű ez az alkotás.

Loborg   2016. 04. 22.

Nagyon jól sikerült film , az amerikai verzió után láttam csak és egyértelműen teljesen más a hangulata, nekem ez sokkal jobban tetszett. Finomabban van megfogja a "fő csattanó" is, amit nem szeretnék nyilván lelőni most.

BÉLA Nézhetetlen  2021. 12. 27.

Borzalmas!

Soha többé koreai filmet!

NorbiP   2017. 03. 12.

Maga a film nagyon kegyetlen, és megrázó. Pont ez teszi annyira jóvá és emlékezetessé. Ki szeretném emelni a film végi csavart. Csak erős idegzetűeknek ajánlanám.

Laci000   2015. 06. 03.

Érdekes film az egy biztos. A sztori maga nagyon ötletes és a csavar is elvolt találva, nagyot ütött, de szerintem úgy összességében eléggé zagyvaság.

Hedy0809   2017. 03. 06.

Hát nem tudom... Nagyon jó kritikákat olvastam a filmről,aminek orbitális csavar van a végén...ezért belevágtam. Megmondom őszintén engem nem kötött le. Egy idő után elkalandoztam... Valóban csattan a vége,csak ezért érte meg megnézni. Van akinek a pap,van akinek a paplan...nekem annyira nem jött be.

lauralaura   2019. 02. 06.

Nyomasztó és brutális, mind mind jó értelemben persze. Kultfilm, én imádom, ajánlom, mert nem csak a puszta brutalitásról szól, hanem annál sokkal mélyebb dolgokról is.

ellcrys89   2016. 02. 04.

Ez a stílus amit itt megnyilvánul nekem mindig is nagyon tetszett. Aminek pedig külön örülök, hogy ennyire rendben lett ez is és szépen gyarapítja a palettáját a kategóriájának.

BallEr   2016. 04. 11.

Ebben a filmben semmi eredeti és egyedi nem volt. Elég katyvaszos lett és nem hiszem el, hogy ilyen gyenge filmet képesek kiadni a kezük közül. Itt valahogy semmi se jött össze.

Blindspot   2015. 10. 16.

Régen láttam ilyen izgi és eredeti történetet, mint ezzel a filmmel. Nagyon tetszett és mondhatom, hogy egy percig se lankadt a figyelmem, mert irtó módon fordulatos és lenyűgöző. Fantasztikus!!!

sonyxxx   2015. 06. 04.

Elképesztően erőszakos, véres thriller, amiben tökéletes akciójeleneteket és jó történetet láttam. Egy igazán különleges film volt számomra a koreai nyelv és távol keleti kultúra miatt, ami egy egészen más stílust jelent az amerikaiakkal szemben.

titra   2015. 04. 26.

Elég sok benne a kegyetlenkedés, de nem céltalan gyomorforgatásról van szó, látszik, hogy nagyon is okkal történik minden, jól felépített film. Szeretném megtudni, hogy a végén a nyelves jelenetnél sírás vagy nevetés van, vagy az direkt olyan, hogy mindenki eldöntheti maga.

Nnoorraa   2016. 09. 06.

Nekem nagyon nem jött át a film. Nem tetszett a stílusa, a színészek alakítása, szereplése sem. Lapos, számomra unalmas volt. Lehet hogy van mondanivalója, de mégsem jön át.

Robi92   2015. 11. 19.

Igazi zúzós bosszúfilm. Remekül keveredik a dráma,a feszültség,az erőszak. Zseniális a befejezés és nem lehet rajta unatkozni. A film maga a kegyetlenség elképzelhetetlen foka.

bambula   2015. 05. 06.

Megmondom őszintén értetlenül állok a dicsérő szavak előtt, én egyszer láttam félig és kikapcsoltam. Szerintem nagyon rétegfilm vagy egyszerűen csak nem az ízlésem.

KeriPeti   2015. 04. 19.

Az ázsiai filmeknél alapvető téma a bosszú. Nincs ez másképp az Oldboy-nál is. Nagyon mesterien tudják ezt a stílust, nekik ez áll jól. Nem tudnánk ugyanezt elképzelni pl. az indai filmekről. Az Oldboy egy mestermű, mindenkinek ajánlom. De csak is az eredetit, mert az amerikai feldolgozás nagyon gyenge.

veszi.peter   2015. 06. 11.

Az ázsiaiak tudnak valamit. Tudnak valamit akkor, ha bosszúállós filmet kell készíteni. Abban ők a legjobbak. Az Oldboy pedig a sok jó film közül is a legjobb. Nagyon kemény ahogy több év utána a csávó kijön a "börtönből" és bosszút áll mindenkin... mindenkit kinyír.