Holtpont (2015)

Point Break

Vélemények: Holtpont (2015)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

Bogi87   2016. 05. 27.

Technikai okokból 2 órát késett a vetítés a moziban, de megérte kivárni az eredményt. Nagyon látványos film.

mamiéstöti2   2016. 08. 06.

Extrém sportról szóló film, az elején egy kicsit hihetetlen, de kétségbe ejtő történéssel. Azt mutatja meg, hogy mindenhonnan van visszaút.

indingo   2017. 04. 10.

Sokkal rosszabbra és közhelyesebbre számítottam. A történet egy erős közepes, a szereposztás sem a legjobb, de látványban sokat ad a film. A természetről készült felvételek mesések.

Deku   2017. 11. 20.

Nem volt benne meg a kellő izgalom, ez pedig unalmassá és kedvelhetetlenné tette. Nem találok megfelelő kifejezést erre a filmre. Elképzelhetetlenül nem jött be ez a film és ez nagy szó.

HercegPeter   2016. 12. 02.

Rendkívüli látványvilág. Néhány jelenetbe annyira belefelejtkeztem, hogy azt is elfelejtettem, hogy a srác egy beépített zsaru. A helyszínek nagyon jól lettek megválogatva. De negatívumként, meg kell jegyeznem, hogy Teresa Palmer karaktere szinte teljesen felesleges. Nem igazán tesz hozzá a filmhez semmit.

Mavil   2016. 06. 09.

A filmet akár extrémsport promócióként is el lehetne adni, szédületesen látványos. A hangsúly nem a történeten van, sokkal inkább a mutatványok uralják a néző figyelmét. Azért mondanivalója is akad emellett.

Szilonka   2017. 10. 19.

Féltem a filmtől, de nem kellett volna. Elég ízléses darab. A története korrekt és kerek, volt benne potenciál. Helyenként csavaros és látványos, a helyszínek pedig szemkápráztatóak.

XETH   2018. 03. 18.

Nagyon látványos film, de kb a látvány visz mindent. A filmnek nagyon szép a mondanivalója, miszerint vigyáznunk kell a Földre, többet kell visszaadnunk, mint amennyit kizsákmányolunk a földből, mindenki a saját életéért felelős és a saját útját járja. Ügyes húzás a Robin Hood-os mozzanatok a film elején, a látványosságra tényleg nincs panasz... de olyan nehezen tudott lekötni a film. Számomra teljesen előrelátható volt a legtöbb fejlemény és csavar, és ezzel még meg tudtam volna békülni, de az már kevésbé tetszett, hogy a főszereplők, ezek a "poliatléták" ahogy a szinkron nevezi őket, kissé elkorcsosították az Ozaki 8 nevű próba és eszme tisztaságát és értelmét. Mert én nem azt várnám egy ökoharcostól, hogy elfogadja, hogy egy iparmágnás pénzeli a kis akcióikat, egy olyan ember, aki pont, hogy csak elvesz a Földtől, de semmit nem ad vissza, ahogy azt sem várnám, hogy ilyen megvilágosodott csapat értékeli az ilyen tüccögős, igyuk szét az agyunkat partikat. Szóval, ilyen szempontból kicsit hiteltelen volt számomra az adrenalinfüggő csapat, én úgy éreztem nem vallják be maguknak, de ez bizony nem a Földről szólt, bármilyen jól hangzik is, hanem saját magukról. A dialógusok gyengék voltak és több helyen értelmetlenek, a színészek szerintem amennyit tudtak, kihoztak magukból, de ez egy középszerű filmmé sikeredett. A gyönyörű helyszínek és a mondanivaló miatt 5/3

hsanya182   2016. 01. 01.

Extrém sportok, akciók, gyönyörű tájak és a belső útkeresés jellemzi a filmet. Elég látványos részek vannak benne, nekem nagy élményt adott! Vannak benne jó elméletek és egy-két vontatott rész is. Amivel nem bírtam azonosulni, hogy a volt extrémsportoló FBI ügynöknek áll és saját sportoló "testvéreit" próbálja lefülelni...

Gigi   2017. 01. 16.

Moziban néztük, és ennek köszönhetően kap jó értékelést. A történet nem tudná elvinni a hátán a filmet, sem a szereplőgárda. Viszont a látványért érdemes volt moziban megnézni.

Thibo84   2016. 09. 04.

Nem láttam az eredetit - még - ezért nem tudom ahhoz hasonlítani, de nekem tetszett. Egy pörgős, látványos akció film.

VFTS   2016. 08. 15.

A sztori elég kiszámítható, de a látványért mindenképp megéri megnézni.

Borga   2016. 11. 25.

Amit külön kiemelnék ezzel a filmmel kapcsolatban az nem más, mint a helyszínek, az akciójelenetek és a koreográfia. Ezek egészen elképesztőre sikerültek. Érdemes megnézni, izgalmas film.

MMcFly2015   2016. 05. 21.

Szerintem ez az egész film jó élményt nyújtott volna, ha nem ezt a címet viseli, és nem harangozták volna be, Holtpont feldolgozásként. Hogy őszinte legyek, mikor a főszereplő gyerek a levegőbe lőve felidézi a klasszikusnak számított jelenetet a 91'-es filmből, a fejemhez kaptam... Rém ciki volt. A látvány világ csúcs, gyönyörű a film 3D-s élménye is. Ritka az olyan mozi film, amin ennyit tud dobni a 3D-s hatás. Az extrém sportos jeleneteknél a filmzene rá ad egy lapáttal, teljesen lebilincselt az adott jelenet, de körülbelül a film pozitívuma itt le is van tudva. Egyszer mindenképpen meg kell nézni, mert rossznak nem rossz, csak a cím miatt muszáj összehasonlítani az eredeti filmhez, akkor viszont semmi esélye. Ott a történet, a párbeszédek jobban kiad egy teljes filmet, ennél pedig a kaszkadőr mutatványokon - és a látványon van a hangsúly. Mindenképpen HD minőségben ajánlott megnézni.

Filmelemző   2018. 06. 08.

Nálam ez a remake meg sem közelítette az eredeti 1991 -es filmet, ami még Keanu Reeves és Patrick Swayze főszereplésével készült. Egyszerűen hiányzik belőle a komolyan vehetőség. A látványelemek ugyan rendben vannak, a karakterek már gyengék és a főszereplők sem érik utol a nagy elődöket. Értékelés: 6/10 pont.

Balint   2016. 02. 13.

Engem az eredeti annyira nem varázsolt el, de ez meglepően izgalmas és látványos feldolgozása volt, már szinte úgy éreztem a film vége felé, hogy igen kellett már egy ilyen is és én abszolút nem bántam meg, hogy jegyet váltottam rá ;)

ocskol   2017. 08. 28.

Nagyon látványos film, melyet a 3D technika csak tovább erősített és fokozott a moziban. A történet sem rossz, de én ez alkalommal főként a látványosságát szerettem a filmnek.

kicsimano   2016. 11. 07.

A Holtpont az első másodperctől az utolsóig egy igazán lendületes akciófilm, amely egy pillanatra sem áll meg, lassul le. Amellett, hogy különösen látványos, maga a cselekmény is izgalmas, a karakterek jól kidolgozottak.

Szinano   2017. 03. 27.

Sajnos nem láttam az eredeti, 1991-es akciófilmet, de ez után biztosan be fogom pótolni azt is. Mondjuk ami nekem nagyon tetszett, az egyértelműen a látvány volt, ámulatos volt ez a film 3D-ben.

gubimari   2016. 12. 02.

Látványban verhetetlen volt 2015-ben a Holtpont. Akik szeretik az extrém sportokat, azoknak különösen érdemes megnézniük, ugyanis én is tátott szájja néztem végig az egyes jeleneteket.

krazucsi   2016. 09. 17.

Ha otthon, TV-n néztem volna meg a filmet, lehet, most azt írnám, hogy jó volt-jó volt, de nem egy nagy szám. Ellenben (szerencsére) moziban láttam, ráadásul 3D-ben, így megtapasztalhattam, milyen látványos a film. Ugyanis a látvány mindent vitt.

bizsuzsi@citromail.hu   2016. 01. 05.

A történet kissé sablonos mert sok hasonló történettel találkoztunk már. Viszont összességében egy izgalmas cselekményes pörgős film. Látványban profi.

silverkesh   2018. 03. 19.

Nem volt rossz, de egyszer pont elég, kicsit beteges egy sztori számomra.

Kadinta   2017. 07. 11.

NEM. Aki látta a Keanu Reeves-es változatot, és azt hiszi, hogy ez jobb, NEM. Ez egy látványfilm. Nem látom benne a fantáziát. Az eredeti film tudta, hogyan kell tálalni a történetet, sőt, sikerült is neki. De ez... a színészeket holtig tudnám alázni, egy hétéves, animált, Donald kacsa pólós, rúzsozott szájú, illegő-billegő szatír is jobb választás lett volna. Nekem NAGYON nem tetszett. Talán annak, aki nem látta az eredetit, még bejöhet, de a személyes véleményem szerint ez még az arany málna-díj jelölését SE érdemli meg, annyira nem érdemes foglalkozni vele.

Alexa   2016. 01. 16.

Lenyugozo felvetelek, gyonyoru tajak, motivacio, hatarok es ordogi kepessegek. Szerintem egyszer mindenkepp erdemes megnezni mar csak az elobb emlitettek miatt is. Sajnos az alapsztroi nalam kiverte a biztositekot, ugyanis az eredeti film, megha nem is ment ennyire spiritualis iranyba, sokkal ertelmesebb es emeszthetobb volt. Itt ugy erzem nagyon idiota az alapsztori. Nem igazan ertem, hogyha ennyit faradtak a fantasztikus felvetelekkel, miert nem tudtak egy jobb tortenetet hozzaadni. En a vegen inkabb csalodott voltam - de lehet csak mert ismerem az eredeti filmet-, hogy igy elcsesztek, pedig nagyon vartam:( Mindezek ellenere erdemes megnezni, kulonosen ha nem lattad az eredeti filmet.

Kyuuseishu   2017. 05. 01.

Igényes újraértelmezése az eredetinek, a mai kornak megfelelő szellemiségben nagyobb hangsúlyt fektettek az extremitás és a tájak bemutatára, és kevesebbet az indítékok és karakterek kidolgozására. Bár az már az eredetinek sem volt erős oldala, itt még azt is sikerült túlszárnyalni. Mindenesetre látványos akciófilm, ami szépen tiszteleg az elődnek, és szerencsére nem egy-az-egyben átirata annak. !! SPOILER !! Az eredeti Bodhi (Patrick Swayze) nem csupán fényévekkel elvetemültebb volt, de őt jóval prózaibb okok hajtották, nem próbált terrorcselekményeket világmegváltó jócselekedetekként ideologizálni.