Szélsőség

Vanessa Hudgens
Matt Lucas
Ayisha Issa
Mads Mikkelsen

Duncan Vizla, az egykor profi bérgyilkos már csak a nyugdíjas éveket várja, egykori főnök azonban keresztülhúzza a számításait.

(csd)

Forgatókönyvíró: Jayson Rothwell
Zene: Deadmau5
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier: 2019.01.25.

2024.02.19 Ursus Arctos

Mads Mikkelsen nagyot megy

Az egyik legjobb film, amit a Netflixen láttam. Kőkemény, véres, pörgős, és még a sztorija is jó. Adott egy visszavonulásra készülő profi bérgyilkos és egy szervezet, mely meg akar szabadulni a kiöregedett hitmantől. Ám Duncan Vizla (Mads Mikkelsen) nem hagyja magát: felveszi a harcot a szervezettel. Rengeteg a véres bunyó, lövöldözés, üldözés. Az egyetlen, ami gázos, az a főgonosz (Matt Lucas) a színes ruháiban, elhízott kivitelben. Jonas Akerlund rendezése élvonalbeli. Az egész film nagyon bejött. Nálam 4,5 csillagot ér.

2022.07.22 BRANTON

Mikkelsen-dara

Mads Mikkelsen baromi jó a szerepben, az akciójelenetek kiemelkedők végig ,a sztori átlagos, de megteszi. Összességében egy több mint jó akciófilm, melyben igazán nagy hiba nincs is. Talán egy-két bugyutaság az, amit szívesen kihagytam volna ,ha én lettem volna a rendező. Szerencsére, vagy nem szerencsére, nem én voltam. Jól is van ez így! Tökös, vicces, brutális, hangulatos. Egy szóval: Ajánlatos!

2024.01.02 Lone Wolf

A Netflix egyik legjobbja

Kétszer is megnéztem szinte egymás után a Szélsőséget, annyira jónak találtam. Jonas Akerlund eddig ismeretlen rendező volt számomra, de most megjegyeztem a nevét. A filmje ugyanis stílusos, van hangulata és közben izgalmas is nagyon. Rengeteg a véres jelenet, így inkább csak azoknak ajánlanám, akik élvezték a Robert Rodriguez- és Tarantino-filmeket, mert a Polar hasonlóan véres. A központi karakter, Duncan (Mads Mikkelsen) egy visszavonulásra készülő bérgyilkos, akinek megbízói nem szeretnének végkielégítést adni, így inkább eltennék láb alól. Csakhogy nem megy simán az ügy, sőt Duncan ellentámadásba megy át, és egy kicsit John Wick-stílusban gyilkolja a maffia embereit. Mads Mikkelsen óriási a filmben, és kapunk váratlan fordulatokat is. Mellékszerepben láthatjuk Katheryn Winnicket, ami nagy kár, mert sokkal többet érdemelt volna a filmből. A Szélsőség egy Netflix-átlagnál jóval színvonalasabb akció-thriller. Többször nézős, így nálam erős 4 csillagos produkció. Akinek eddig ajánlottam, senki nem bánta meg, hogy megnézte.

2019.02.01 hsanya182

Feketehumorral átszőtt akciófilm jelleg

Szórakoztató feketehumorral átszőtt akció film. Ugyan kicsit sötét bérgyilkosos történet, elég brutál jelenetek is vannak benne, és van úgy hogy a történet leül kicsit, kollégáimmal viszont ennek ellenére élveztük. Egyszer mindenképp érdemes megnézni, vannak benne ütős pillanatok.

2023.12.19 Harper

Véresen jó

Jonas Akerlund nevét alighanem érdemes megjegyezni, mert ezzel a filmmel beírta magát a legjobb akciófilmesek közé. Persze a sikerhez kellett Mads Mikkelsen is, aki óriási végig. A sztori is nagyon jó: egy visszavonulni készülő hitman (Mads Mikkelsen) önvédelmi harca saját megbízóival az életben maradásért, majd bosszúért. Az akciók izgalmasak, és annyi véres jelenetet kapunk, hogy egy Tarantino- vagy John Wick-filmben érezhetjük magunkat. Nálam a Polar egyértelműen négy csillagos mozi, messze a Netflix-átlag felett.