Tiszta tekintet

Tiszta tekintet

Starry Eyes

Egy fiatal nő nagy vágya az, hogy hollywoodi sztár legyen belőle. De amikor egy stúdiótól megkapja élete lehetőségét, lassan rájön, hogy sokkal többet kívánnak tőle annál, hogy jól alakítsa a szerepét.

(dulkap)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Belgium
Premier: 2014.03.08.

2023.03.16 Interfectorem Sabnock

Ennyi, és nem több!

Sajnos az történt, ami rengeteg filmmel. Befejezetlen maradt, és sajnos kihagyta azokat az úgynevezett „ziccereket”, amiket ki lehetett volna használnia a készítőknek. A végeredmény? Felemás kis mozi, ami néhol jobban, néhol igen gyengén muzsikált... Teljes kritika

2019.04.28 Berto49

A hírnév ára

Már elég régen hanyagolom a horrort, mint műfajt. Ezt is csak azért választottam, mert néhány fórumon azt írták róla, hogy 2014 kiemelkedő darabja. Próbát tettem vele, de a kritikákban megemlített utolsó 15-20 perc vérözönét már nem volt kedvem végignézni. Addig egy lassan csordogáló, vontatott történet volt egy pincérnőről, aki színésznő szeretett volna lenni. Megelégedtem Alex Essoe kiváló játékával és a film fő gondolatával, hogy Hollywood felfalja, majd borzalmasan transzformálva „újraszüli” a hírnévre vágyó szánnivaló egyéneket. A lényeg – szerintem – ez, meg a kimondottan keserű szájíz, amelyet a végső jelenetek megtekintése nélkül is okozott ez a film. Most egy jó darabig megint kerülni fogom a gomba módra szaporodó horror alkotásokat.

2016.04.16 Syracuse

Elég durva film. Egyrészt thriller/horrorként is remekül működik, másrészt ez az egyik legdurvább XXI. századi társadalomkritika és egyben fricska Hollywood felé, amit valaha láttam. Az ilyet tanítani kéne.

2015.09.01 Ragemarci

Sötét tónusú alkotás a hírnévről és annak áráról. A szektás ötlet meg külön tetszett.

2015.02.24 danialves

Hiába korrekt alkotás a Starry Eyes, kihagyhatatlannak vagy maradandónak a legkevésbé sem nevezném. Semmi olyat nem tud nyújtani, amit egy Ördög ügyvédje-újranézéstől ne kapnánk meg, így pedig ami érdeme van is, azt felesleges számba venni. A legnagy... Több

A film összbevétele 10 220 dollár volt (imdb.com).

A film először a South by Southwest fesztiválon mutatkozott be a közönségnek.Szerző: ArpiHajdu és Réci

18 napon keresztül tartott a forgatás.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film medencés jelenetében tönkretettek egy szörnyen drága RED kamerát.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film készítőinek nem volt elég tőkéjük a forgatáshoz, így a Kickstarter nevű oldalon kalapozták össze a szükséges ötvenezer dollárt.Szerző: ArpiHajdu és Réci