Tiszta tekintet (2014)

Starry Eyes

Berto49   2019. 04. 28.

A hírnév ára

Már elég régen hanyagolom a horrort, mint műfajt. Ezt is csak azért választottam, mert néhány fórumon azt írták róla, hogy 2014 kiemelkedő darabja. Próbát tettem vele, de a kritikákban megemlített utolsó 15-20 perc vérözönét már nem volt kedvem végignézni. Addig egy lassan csordogáló, vontatott történet volt egy pincérnőről, aki színésznő szeretett volna lenni. Megelégedtem Alex Essoe kiváló játékával és a film fő gondolatával, hogy Hollywood felfalja, majd borzalmasan transzformálva „újraszüli” a hírnévre vágyó szánnivaló egyéneket. A lényeg – szerintem – ez, meg a kimondottan keserű szájíz, amelyet a végső jelenetek megtekintése nélkül is okozott ez a film. Most egy jó darabig megint kerülni fogom a gomba módra szaporodó horror alkotásokat.

Syracuse   2016. 04. 16.

Elég durva film. Egyrészt thriller/horrorként is remekül működik, másrészt ez az egyik legdurvább XXI. századi társadalomkritika és egyben fricska Hollywood felé, amit valaha láttam. Az ilyet tanítani kéne.

Ragemarci   2015. 09. 01.

Sötét tónusú alkotás a hírnévről és annak áráról. A szektás ötlet meg külön tetszett.

danialves   2015. 02. 24.

Hiába korrekt alkotás a Starry Eyes, kihagyhatatlannak vagy maradandónak a legkevésbé sem nevezném. Semmi olyat nem tud nyújtani, amit egy Ördög ügyvédje-újranézéstől ne kapnánk meg, így pedig ami érdeme van is, azt felesleges számba venni. A legnagy... több»

A film összbevétele 10 220 dollár volt (imdb.com).

A film először a South by Southwest fesztiválon mutatkozott be a közönségnek.

18 napon keresztül tartott a forgatás.

A film medencés jelenetében tönkretettek egy szörnyen drága RED kamerát.

A film készítőinek nem volt elég tőkéjük a forgatáshoz, így a Kickstarter nevű oldalon kalapozták össze a szükséges ötvenezer dollárt.