Taxi 2

Émilien (Frédéric Diefenthal), a kétballábas rendőr végre megszerzi a jogosítványt, Daniel (Samy Naceri), a turbómeghajtású taxis pedig szép barátnőjével randizik. Ám az események elszabadulnak, amikor a városba látogat a japán védelmi miniszter, akit elrabol négy rejtélyes nindzsa. A miniszternek nyoma sincs, ahol pedig a rendőrség tehetetlen, csupán egy megoldás van: a taxis, aki utálja a zsarukat, de barátjáért a gázba tapos, frontálisan megütközik a nindzsákkal, és megmenti a franciák becsületét. Hamarosan fékezhetetlen banditák és csúcsra pörgő ellenfeleik üldözik egymást Marseille kanyargó sikátoraiban.

Forgatókönyvíró: Luc Besson
Zene: Al Khemya
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2001.03.01.

T4xi  (2007)

Taxi 3  (2003)

Taxi  (1998)

2024.02.22 Schumy1

Még több akciót zsúfoltak bele, maradt olyan, mint az első rész.

2021.08.26 Laca//Ho/rr/oR//

Zidane mez, Peugeot és a...

Az ezredfordulót követően jött is a 2. rész, változatlanul a 98-as szereplőgárdával és a híres Peugeot rakétával. Sok újat és változatosságot nem hoz a film, de szerintem tartja azt az elképzelést, amit az első filmnél tartogattak. Ebben a részben éppen csak picivel másabb a forgatókönyv, viszont maga a humor, a kocsik, szóval az alaprecept ugyanaz. A kék Zidane mezes Daniel megint csak segít a rendőrségen és jó barátján, Émilienen. Gibert felügyelő hozza a tőle elvártat, de itt szerintem még jobb jeleneteket kapott, és többet bíztak rá már ebben a részben. Igazán vicces volt az állandó "nindzsáá" és a "japóóó" szóviccek erőteljes használata a japán védelmi miniszter és delegációja előtt a film közepénél. Nagy váratlant nem hozott, de szerintem tartotta a tőle elvártat, és egy újabb remek akció-vígjátékot kaptunk.

Nem lehet a színvonalat tartani, vagyis nagyon nehéz. Megpróbálták, de ez nem sikerült. Jó mozi, jók az autós jelenetek, ülnek a poénok, a csavar is megvan, de kissé laposabb, mint az első rész.

2017.07.24 Deku

A közönség nagy kedvenc sorozata a Taxi sorozat. Habár én nem tartozom ezen emberek közé hisz nem köt le. Az első rész is rémesen unalmas lett de ez túltesz rajta.

2017.08.03 Orosz István

A második rész szerintem, simán hozta az első rész sikerét. Talán még szerintem ütősebb, és poénosabb is mint az elődje. Jók benne az akció jelenetek, és maga az alap sztori is.

Alain Dutartre operatőr halála miatt 13 ezer eurós büntetést valamint 18 hónap felfüggesztett börtönbüntetést szabtak ki Rémy Julianne-re, aki a végzetes jelenetet koordinálta. (A büntetését végül lecsökkentették).Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film elején a rali autót az a Jean-Louis Schlesser vezette, aki 1999-ben és 2000-ben megnyerte a Dakar Rallyt.Szerző: VFTS

A filmet Marseille-ben és Párizsban forgatták.Szerző: dulkap

Franciaországban 836 kópiával indult a mozikban, ami akkor rekordnak számított. Az addigi rekordtartó a Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999) volt 797 kópiával.Szerző: dulkap