Taxi (1998)

Taxi

Taxi

Klauka89   2022. 07. 27.

9 voltam, mikor kijött a film. Idejét nem tudom, mikor láttam utoljára, de hatalmas alkotás, újra meg újra meg lehet nézni. Fergeteges választás a kétbalkezes Émilien és a talpraesett Daniel. Pogány Judit művésznő szinkronja oltári aranyos Émilien an... több»

Sabnock Sanatory   2019. 08. 30.

A béna,és az ügyes.A félénk és a vagány.Mindenben különböznek,és mégis összeillenek.Hihetetlen jó francia akcióval fűszerezett poénbomba! Samy Naceri brillírozik!

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Kedvenc vígjátékaim egyike, tele poénnal, akit nem köt le annak nincs humorérzéke.

Laca//Ho/rr/oR//   2021. 08. 26.

Samy Naceri és Frédéric Diefenthal legendás párossá vált a Taxi filmekben. 1998-ban egy roppant jó humorral ellátott filmet kaptunk Gérard Pirés rendezőtől. Két ellentétes karakter: adott a félénk, béna és a vagány, határozott jellem, melyek nagyon j... több»

indingo   2019. 02. 03.

Nem mai darab. Alig vártam, hogy a mozikba kerüljön. Amúgy nem kedvelem az autóüldözéses filmeket, de itt még azt is bírtam. Izgalmas történet, remek humorral.

Yosihiro   2017. 12. 13.

Az egyik kedvenc autós filmem amiben remek francia humor is benne van. A történet remek és mint tudjuk a folytatás sem lett rosszabb.

Orosz István   2017. 08. 03.

Nagyon jó film, azt tudom mondani nagyon szórakoztató. A balfék rendőr, és a lökött, de annál ügyesebb Taxis története. Itt még akció film feelingje volt inkább.

A film költségvetése 53 millió francia frank volt.

(LionelMessi10)

Luc Besson 30 nap alatt elkészült a film forgatókönyvével azalatt, hogy várta, hogy a Columbia Pictures engedélyezze, hogy elkezdődjenek Az ötödik elem forgatásának előkészületei.

Összesen 110 autót használtak a film forgatása alatt.

(Shelby07)

A filmben a sebességet nem gyorsították utólag számítógéppel, hanem a valóságnak hűen történt.

(Shelby07)

Ahol a filmben Émilien (Frédéric Diefenthal) a jogosítványát csinálta, azt az autósiskolát a valóságban G. Piresnek hívják, és érdekes egybeesés, hogy a film rendezőjét pont ugyanígy hívják.