Vélemények: A barátságos óriás (2016)

Timon   2021. 02. 15.

Én személy szerint élveztem a különösebb lépéseit, így nem volt valami túl sablonos óriás-gyerekmese. A poénokat nem mindenhol találták el ugyan, de voltak meglepetések is azért. 10/9

Artemisia   2018. 03. 04.

Kedves, meseszerű történet. A képi világ színes,álomszerű. A film üzenete ,illetve a kislány és az óriás barátsága megható, azonban a cselekményt lassúnak,néhol vontatottnak érzem. Pl.a végkifejlet meglehetősen egyszerű, eltervezik, hogy elmennek a k... több»

Yosihiro   2021. 02. 11.

Óriás

Lehet, túlreagálom ezt a filmet, de nekem valahogy nagyot bukott, pedig azt hittem, valami meseszerű, értelmes történetet kapok. Helyette igazából nem kaptam semmit, csupán annyit, hogy van egy szerethető óriás. A film lényegi értelmét is több szemsz... teljes kritika»

indingo   2017. 12. 25.

Helyes mesefilm kedvelt motívumokkal árvaház, magányos kislány, álmodozás. Látványra rendben volt a film, bár a bilifrizurájú kislány kicsi zavart.

ArpiHajdu és Réci   2017. 04. 16.

Átlagos adaptáció

Aranyos sztori, pazar vizualitással , ám a történetvezetés szintjén annál kevesebb ötlettel vegyítve. Röviden így tudnám jellemezni Spielberg adaptációját. Mivel nem ismerem az eredeti regényt, nem tudtam a film alatt eldönteni, hogy melyek azok a ré... teljes kritika»

Thibo84   2016. 08. 25.

Spielberg mester ismét egy varázslatos filmmel ajándékoz meg minket. Gyönyörű világot tár elénk. A történet szívet melengető, de ugyan akkor a poénok sem maradnak el. Habo nem csak barátságos, de szeretni való óriás is. Meg aztán ahogy meg csűrte - csavarta a szavakat, és amik kijöttek belőle, nem egyszer megnevetettek.

Deku   2017. 12. 05.

Volt benne elég potenciál és láthatóan hozzáértő kezek által készült ez a minőségi film. Jó része eléggé megindító és ezzel egyetemben is nagyon szórakoztató alkotás lett.

HercegPeter   2018. 02. 19.

Ez a mesefilm egyértelműen csak gyerekeknek szól, felnőttként nem tartom élvezhetőnek. A történet is elég esetlen. Belekeverni az angol királynőt egy ilyen filmbe? Nem tartom logikusnak. Úgy gondolom, hogy a kis csaj is igencsak túljátssza a szerepét... több»

dailyfilmsan   2019. 05. 28.

Hát ez nekem nagyon csupasz és egyszerű és suta lett. Nem jött be, és csak a képi világ találékonysága miatt érdemli meg a közepes értékelést, de lehet, hogy még ezért sem, és csak túl jószívű vagyok. A gyerekszínész borzalmas volt. Az egésznek nem v... több»

TomÁcs   2018. 04. 15.

A városban bujkáló óriások az elején kicsit bénácska volt, de utána egy elég aranyos történetet lett belőle. Az óriások formára is jók voltak, nem voltak annyira műk.

Timcsi   2019. 03. 17.

Egy igazi családi kalandfilm, amely egy különleges utazásra invitálja a kicsiket és a nagyokat.

kevelin   2018. 03. 03.

Nem nagyon értettem a készítőket. 2016-ban készítettek modern filmet abszolút nem modern megoldással. A kislány mintha 1900-ból jött volna, minden más viszont mai. Az óriások szimpatikusak, bár nekem kicsit sok volt már belőlük. Kényszerből néztem me... több»

felicity   2018. 07. 31.

Ebben a filmben van minden. Csodás.

Bizsu82   2016. 08. 30.

Moziban láttam a filmet és számomra egy élmény volt. Rendkívül látványos, a karakterek nagyon egyediek és jól kidolgozottak. A története is fantáziadús. Nem csak gyerekeknek hanem minden korosztálynak jó kikapcsolódás lehet, akik szeretik ezt a műfajt.

jencike1985   2016. 10. 26.

Alaptörténet nagyon jól el lett gondolva. Gyönyörű látvány világ fogad minket már az első percektől. Szívmelengető mégis sokszor vicces mese. Teljesen elvarázsolt ez a csodálatos gyönyörű mese.

[email protected]   2016. 08. 31.

Szerintem ez az idei év legjobban sikerült animációs filmje. Nagyon látványos és magával ragadó, szívhez szóló film. Gyerekeknek és felnőtteknek is igazi élmény lehet. Érdemes megnézni!

Acropolis   2017. 03. 03.

Rendkívül látványos, érdekes, nem mindennapi animációs film. Moziban igazi, látványos élményt nyújtott. Az idősebb korosztálynak is szóló, magával ragadó történet.

Kirana80   2016. 08. 29.

Teljesen elvarázsolt Habó és Sophie története. A modern technika összes eleme elképesztő módon vitte filmvászonra ezt a szívmelengető mesét. Az én olvasatom szerint, ha mersz nyersz, és a kiállunk azért akit szeretünk, valamint ha nem látjuk többé i... több»

FarZoo   2016. 08. 31.

Spielbergtől az a helyzet hogy jobb filmet vártam. A sztorija elég lapos. A szereplők aranyosak és gyerekeknek biztos tetszeni fog, de összességében valami különlegesebbet vártam. Nálam átlagos kategória.

Zsuzsy   2017. 09. 26.

Animációs film kategóriában szerintem átlag feletti. Rendkívül látványos, izgalmas és felnőtteknek is abszolút 100%-os élményt nyújt. Párommal láttuk moziban, nagy élmény volt.

Zenta   2017. 03. 20.

Spielberg-et remek rendezőnek tartom, s talán ez az egyetlen filmje, ami az eddig látottak közül nem tetszett nekem. A problémám csupán annyi volt vele, hogy engem egyáltalán nem tudott lekötni a történet, szóval egészen biztosan nemtartozom bele a film célcsoportjába. Ez a történet inkább fiatalabbaknak szól.

Hercegno   2017. 03. 01.

Tetszett is, mg nem is A barátságos óriás. Tetszett, mert egy nagyon bájos mese, amely igazán látványos is egyben, ugyanakkor engem annyira nem tudott lekötni, mert inkább fiatalabbaknak szólt.

Ancsus   2017. 01. 05.

Aranyos, szórakoztató gyerekfilm, DE gyerekfilm. Egyértelműen őket célozza meg, felnőttek számára már kevésbé szórakoztató. Engem a főhőst alakító kislány okoskodása néha már az őrületbe kergetett. :) Egyébként tényleg kedves mese, úgyhogy gyerekeknek biztosan tetszeni fog.

Pock   2016. 08. 30.

Aranyos, szívhez szóló mese, megható történet. Nem csak gyerekeknek lehet élmény. Modern, látványos, a szeplők karakteresek. Egyedi képi világ, modern technika.

Edeske   2016. 08. 30.

Modern, látványos film, ami minden korosztálynak igazi kikapcsolódás lehet. Tetszett hogy a karakterek nagyon egyediek és a sztorija is érdekes. Nekem bejött.

GaraiV   2016. 08. 29.

Nagyon látványos, modern technikát tükröző animációs film. Egyediek és jól kidolgozottak, látványosak a karaketerek. Magával ragadó, különleges sztori.

kozse48   2016. 08. 27.

Szerintem egy aranyos gyerekfilm volt, természetesen kb. 9-10 éves kortól, mert azért van benne rémség rendesen. De mese a javából, egyszerű ötlet, nagyon szép kivitelezés, igen minimális akció, aki akciófilmet akar nézni, annak nem ezt ajánlom. De k... több»

Manson   2016. 10. 24.

Tetszik a filmben hogy nagyon látványos. Keveredik az igazi film a mesés, misztikus effektekkel. Már csak a képi világa miatt is érdemes megnézni. Karakteresek a szereplők.

Henczi   2016. 08. 30.

Alapvetően nem vagyok oda a műfajert, de ez egy nagyon jól összerakott film. Tetszik benne hogy a figurák mögött igazi hús vér szereplők állnak és többek között emiatt is lesz Irtóra látványos. Gyerekeknek biztos hogy igazi élmény. Modern, karakteres film.

Beuszi   2017. 02. 23.

Spielberg munkásságát nagyon szeretem, de nekem ez a film annyira nem jött be. Biztosan azért, mert a történet, nem igazán tudta lekötni a figyelmemet, fiatalabb korosztálynak szól.