A barátságos óriás (2016)

The BFG

A barátságos óriás

Timon   2021. 02. 15.

Én személy szerint élveztem a különösebb lépéseit, így nem volt valami túl sablonos óriás-gyerekmese. A poénokat nem mindenhol találták el ugyan, de voltak meglepetések is azért. 10/9

Artemisia   2018. 03. 04.

Kedves, meseszerű történet. A képi világ színes,álomszerű. A film üzenete ,illetve a kislány és az óriás barátsága megható, azonban a cselekményt lassúnak,néhol vontatottnak érzem. Pl.a végkifejlet meglehetősen egyszerű, eltervezik, hogy elmennek a k... több»

Yosihiro   2021. 02. 11.

Óriás

Lehet, túlreagálom ezt a filmet, de nekem valahogy nagyot bukott, pedig azt hittem, valami meseszerű, értelmes történetet kapok. Helyette igazából nem kaptam semmit, csupán annyit, hogy van egy szerethető óriás. A film lényegi értelmét is több szemsz... teljes kritika»

indingo   2017. 12. 25.

Helyes mesefilm kedvelt motívumokkal árvaház, magányos kislány, álmodozás. Látványra rendben volt a film, bár a bilifrizurájú kislány kicsi zavart.

ArpiHajdu és Réci   2017. 04. 16.

Átlagos adaptáció

Aranyos sztori, pazar vizualitással , ám a történetvezetés szintjén annál kevesebb ötlettel vegyítve. Röviden így tudnám jellemezni Spielberg adaptációját. Mivel nem ismerem az eredeti regényt, nem tudtam a film alatt eldönteni, hogy melyek azok a ré... teljes kritika»

Thibo84   2016. 08. 25.

Spielberg mester ismét egy varázslatos filmmel ajándékoz meg minket. Gyönyörű világot tár elénk. A történet szívet melengető, de ugyan akkor a poénok sem maradnak el. Habo nem csak barátságos, de szeretni való óriás is. Meg aztán ahogy meg csűrte - csavarta a szavakat, és amik kijöttek belőle, nem egyszer megnevetettek.

Deku   2017. 12. 05.

Volt benne elég potenciál és láthatóan hozzáértő kezek által készült ez a minőségi film. Jó része eléggé megindító és ezzel egyetemben is nagyon szórakoztató alkotás lett.

A film összbevétele 183 288 689 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 63 484 495 forintot termelt. A hazai mozik összesen 47 068 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ruby Barnhill úgy készült a meghallgatásra, hogy 6 oldalnyi dialógust megtanult a regényből.

Rebecca Hall elárulta, hogy különleges kapcsolat fűzi Roald Dahl regényéhez, ugyanis ez volt az első könyv, amelyet egyedül olvasott el gyermekkorában.

Roald Dahl a film alapjául szolgáló regényt néhai lányának, Oliviának dedikálta, aki 1968-ban, hétéves korában halt meg, húsz évvel azelőtt, hogy a regényt publikálták volna.

Roald Dahl Sophie karakterét az unokájáról, a színésznőről és modellről, Sophie Dahlról nevezte el.

A film nagyjából 140M $-ból készült és három hónapon át tartott a forgatás 2015 márciusától, júniusáig.

A barátságos óriás minden elkövet azért, hogy feltalálja a mese nélküli mesét, a varázslat nélküli mágiát. És aki ezt kiszúrja, arra két órányi tisztes unalom vár a nyúl bélelt üregében. PAPP SÁNDOR ZSIGMOND KRITIKÁJA. több»

A mozitörténet egyik legnagyobb mesélője a Hatalmagos Azonáltal Barátságos Óriást is szájtátva figyelhető bűvöletnek álmodta a gyöngyvászonra. Ámulatunk mégsem tartós. Évtizedekkel ezelőtt tán még óriás(i) film is lehetett volna belőle. Ma csak barátságos. több»