The Book of Henry (2017)

The Book of Henry

indingo   2017. 12. 22.

Nagyon akartam szeretni, de nem ragadott magával. Voltak benne megható és megindító jelenetek, de valahogy nem állt össze kerek egésszé. Az édesanya is megölte volna a szomszédot, de aztán seperc meggondolta magát.

Deku   2018. 02. 15.

Szerintem bőven nézhető és élvezhető a kategóriáján belül bárki számára. Nekem kifejezetten bejött. Maradjunk annyiban, hogy ez a film valami fantasztikus. Kellemesen kikapcsolja az elmét és szórakoztat egyszerre.

HercegPeter   2018. 06. 10.

Szerethető film, de nekem kicsit sok. Vannak benne olyan túlzások, amiket az én gyomrom nem vett be. Főleg a hangfelvétel odaillő üzeneteit emésztettem meg nehezen. A történet azért jó és érzelmes, komoly csavarral. Az okoskodó gyerekszereplőket sosem kedvelten, nincs ez máshogy itt sem. De a másik kissrác aranyos. Meg lehet nézni, de nem valami nagy szám. Ez a film itt erősen túl van értékelve.

Bazzzsi   2018. 03. 31.

Azt hittem, hogy egy kellemes kis kalandfilm némi humorral megfűszerezve, de egy nagyon szomorú filmet kaptunk. Megrázó történet remek alakításokkal.

Gigi   2018. 05. 25.

Szerettem ezt a filmet, bár a leírások alapján teljesen másra számítottam. Alapvetően nem tartoznak a kedvenceim közé a családi drámáról szóló filmek, főleg nem, ha egy gyerekről van szó, de örültem neki, hogy ez édesebbre sikerült, mint amilyen keserű. Biztos, hogy idővel újranézem majd.

Lee Pace
Sarah Silverman
Mark Hamill
Bobby Moynihan
Colin Trevorrow

Mérleget vonva tehát a film egyértelműen egy zavaros massza, de az a fajta, ami csak mérleget vonva tűnik igazán annak: az első 80-90 percében még remekül működik, rengeteg szerethető momentummal, értékes gondolattal, és csak akkor kezd el kilógni a lóláb, amikor már vészesen közelítünk a konklúzió felé. Azaz tipikus esete annak, amikor valami nem sikerül, de a próbálkozást abszolút lehet értékelni.

7/10 több»