A szürke ember

The Gray Man

2022.07.24 akela70

Katasztrófa

Nem csodálkozom, hogy a Netflix csődben van, ha ilyen filmekkel rukkol elő. Nálam ezt a kategóriát hívják akcióparódiának.

2023.11.10 Kinga Kecskeméti

A feléig bírtam, aztán már egyáltalán nem kötötte le a figyelmemet. Céltalanná vált és érdektelenné a sok lövöldözés. Pedig lehetett volna jó film is. Kár érte!

2022.07.31 4EverAlfa

Szürke 2x

A film hozza a hipergyors akciómoziktól elvárt pörgősséget, látványt, de hiába az első osztályú színészek, valahogy nem ragadt meg a film. Talán nem is maradandót akartak alkotni, csak egy akciómozit, hihetetlen, de látványos túlzásokkal, egy nem túl eredeti történettel, amit limonádéval a kézben szívesen megnézünk a nyári uborkaszezonban.

2022.07.26 binga

Inség idején csökken az elvárás

Mármint nálam. A sok borzasztó 2022-es film között ha olyat találok ahol csak kicsit akarják mosni az agyamat, máris jobban érzem magam. Örülök a látványos akcióknak, a tűrhető történetnek, megbocsátom, hogy gyengék a bunyók, és blazírtan tudomásul veszem, hogy a műfaj sem vár sokat a színészektől. Egy idei filmmel akartam szórakozni és sikerült. Ez ma 4 csillag. Tényleg ínséges időket élünk.

2022.08.10 Kornél389640

Akciónak oké, de amúgy miért?

Azon gondolkodom, vajon ki akarhatta elmesélni ezt a történetet? Ki gondolta azt, hogy egy újabb ugyanolyan CIA-s sztorit előad, amit a kilencvenes években hatvanezerszer láttunk? Itt a cselekmény csak egy alibi volt, hogy legyen valami halvány okunk megnézni, ahogy a főszereplők verekednek, lőnek egymásra, és dolgokat robbantanak fel, meg járművekkel mennek neki más dolgoknak. Az akciószegmensek egyébként jók voltak, szépen ki volt dolgozva a koreográfia, jól lett filmezve, abszolút működött a "bűnös élvezet katalizátor". Én a színészi teljesítménnyel is elégedett voltam, Chris Evansnak kicsit ugyan erőlködnie kellett, hogy utálja a néző, de szerintem jól vette az akadályt. Még a kötelezően megmentendő kislányt játszó színésznő is jó volt a kora ellenére, elhittem, hogy meg van ijedve. (Mert ugye ez volt a szerepe, meg volt ijedve a képernyő ideje 97 százalékában.) Néhol már-már paródiába hajló túlzások voltak a filmben, de akciófilmnek elment, kólás-chipses kikapcsolódás, de hogy a sztorira megnézés után már fél órával sem fogsz emlékezni, az biztos. A John Wickből legalább azt el tudjuk mondani, hogy meghalt benne egy kutya, de ebben még ennyi egyediség sem volt.

2022.07.29 Fikatours_blogger

Minden benne van, amit a receptkönyv előír egy korszerű akciófilmhez. Se több, se kevesebb. A másfél óra alatt egyszer sem unatkoztam, és ez ma már nagy szó. Egyedül a sok szép autót sajnálom, amit összetörtek benne. Több kocsi ment gallyra, mint a Cobra 11 egész évadában.

2023.02.14 Zsuzsanna395645

Ne!

Hol is kezdjem? Fél órát bírtunk belőle. Nekünk, akik a Die Hard korszakon nőttünk fel, vannak elvárásaink. Szerintem ez a baj. Itt a történet már az elején unalmassá vált, amit nem tudott egy akciójelenet sem visszahozni. Majdnem elaludtunk rajta, nem is érdekelt már fél óra után. Nem tudtunk izgulni rajta, és ez szerintem baj. Olyan semmilyen. A poénok laposak, unalmasak, szánalmasak.

2022.10.17 Török389133

Kifejezetten jó film, végig pörgős, rengeteg látványos akcióval, néha egy kis humorral, jó színészekkel és teljesen jó történettel (egy ilyen filmhez képest).

2022.07.15 acey

Ez egy jól elkészített film. Magával ragadó akciójelenetek és lenyűgöző felvételek, köszönhetően az operatőröknek. Ana de Armas egyszerűen csak tökéletes és összességében egy remek akciófilm.

2023.12.14 Majorkas

Amúgy jó

Csak a szereplőgárda miatt.

2022.07.22 Márk

Oké, ez nem művészet, nem igényel gondolkodást, és a cselekmény sem éppen új, de hé, szórakoztató, és soha nem unatkoztunk. Az akciójelenetek jól sikerültek és az összes színész jó munkát végzett. Néha csak szórakozni akarunk, nekünk bejött.

2022.09.13 ivcsi86

A film is szürke

Sok akció, megállás nélküli pörgés, vagy 10 helyszín... minden, ami 2022-ben "elvárt"-tá vált a filmgyártásban. Csak sajnos a sztori kidolgozására nincs energia, a 2 órás játékidő ellenére sem. Nulla karakterfejlődés, sok logikai bukfenc. Persze nyilván egy akciófilmtől nem is vár hatalmas feladványokat az ember, de bántóan sok kihagyott ziccer van a filmben. Azért 3* nekem, mert az akció és a városok látványa kárpótolt valamennyire

Klassz

Vicces , szórakoztató és pörgösakcó film , nekem tetszett