Jeges pokol

The Ice Road

2023.06.02 erahurka

Annak idején valamiért eléggé utálni akartam, pedig korrekt kis trash, mondjuk kicsit komolyabban veszi magát a kelleténél, és elfért volna több akció a száz perc feletti játékidőben, de így is el lehet lenni vele.

2021.11.22 HE7EDIK

Egy korrekt iparosmunka, de az érzelmes testvéri szál miatt adtam rá egy csillaggal többet. Jól bemutatja, milyen kiszolgáltatott valaki, ha adott esetben értelmi fogyatékos, remek drámai jeleneteket kapunk ezáltal, Liam Neeson pedig még mindig képes... Több

2021.11.25 Harper

Élvezetes jégőrület kamionokkal

Bevallom, engem meglepett ennek a filmnek a hatása, mivel nem vártam tőle sokat, és mégis magával ragadott. Egy üres 110 percemben néztem végig, de már első harmadában konstatáltam, hogy bejön az egész. Elhatároztam, hogy ötvenedik mafabos filmvéleményem erről a "tökös filmről" fog szólni. Elsőnek azt emelném ki, hogy Liam Neeson valahogy hiteles a sokat tapasztalt és öccsét féltő öreg kamionos-veterán szerepében. Nagyon jó a script is, de ez viszont nem meglepő, mivel Jonathan Hensleigh korábban olyan filmeket készített (és olyanokhoz írt forgatókönyvet), mint a Die Hard 3., A megtorló, illetve a Next - A holnap a múlté. Profi tehát a forgatókönyv és a rendezés, amihez hihetetlen képi világ társul, jeges, havas hátterekkel. A készítők egyébként a kanadai Winnipegben és a manitobai Gimliben, forgattak, fent északon. Fogalmam nincs, hogy reális-e a jégen kamionozás úgy, ahogyan a filmen látjuk, de az biztos, hogy izgalmasra csinálták. Tetszetős, hogy kapunk fordulatokat is (egy nagyot és egy-két kisebbet), így összességében egy percet sem unatkozunk. Nekem bejött ez a testvériösszetartozás-téma is, amiben önfeláldozás, önzetlenség és feltétel nélküli szeretet dominál. Néhány héttel azt követően, hogy a Jeges pokolt láttam (moziban), újra megnéztem otthon is, és akkor is tetszett. Kiállta a próbát nálam, így értékelésem erős 70%.

2022.01.07 indingo

Liam Neeson mindenkit is megment. Most is, mint mindig, és nem lehet megunni. Nem értem, hogy csinálja. A történet egyszerű volt, de élvezhető.

2021.11.28 Eastern79

Klasszikus akció

Annak idején, mikor még néztem tévét, az egyik kedvenc műsorom volt a Discoveryn a jégúton dolgozó kamionosok mindennapjait bemutató sorozat, és annak alapján azt kell mondjam, hogy bizony hiteles, amit ebben a filmben látunk. Bár Liam Neeson már jócskán benne van a korban, de még mindig remek színész, és az akciózás sem hat tőle erőltetettnek. Talán az extrém helyszín miatt, de remek a történet, feszes a tempó, és a klasszik szerelmi szál helyett ezúttal a testvéri szeretetből kapunk egy kis érzelmi fröccsöt. Igazi klasszikus akciófilm, abból is egy igényes és szépen fényképezett darab.

2021.12.24 TomÁcs

Egyenletesen kell haladni a jégen, mert aztán lesz nemulass. De felborul, meg robbantunk rajta, attól semmi baja. Kicsit hihetetlen a története meg a csávó, aki már lezuhant, agyonverték, de még mindig előmászik...

2022.03.06 drg0602

Egy jó kis film, ami végig lekötött és nem unatkoztam. Liam Neeson jó színész. Ebben az akció filmben is jó szerepel. A történet nincs túl bonyolítva. Viszont látvány az van. Mindenképpen érdemes megnézni. 8/10

2021.08.26 Klauka89

Imádtam!

Nagyon jól összerakott film, az elejétől a végéig fenntartotta az érdeklődésem. Szomorú is a vége, és nyer a jó oldal, amit imádok, mert a rohadékok terve elbukott. Nagyon jó a színészi gárda is. Apukám szerint az 1955-ös Félelem bére c. film remake-je.

2022.04.19 von Hermanitz

Izgalmas, látványos, élvezetes

A nyár kellős közepén láttam ezt a filmet és leginkább arra emlékszem mennyire furcsa volt a júliusi kánikulából beülni egy havas-jeges akciófilmre, mely alapvetően a jégen kamionozásról szól. Liam Neeson ebben a moziban is ütőset alakít és a sztori is tetszetős. Nekem bejött ez a "megvédem az öcsémet mindentől" dolog. Vannak fordulatok, jégbe szakadás, lövöldözés, épp csak a bunyó hiányzik (Neeson legfőbb profilja). De így is nagyon tetszett. Nálam ez a film többször nézős és erős 80%-ot kap, a legjobb akciófilmek között.

2021.11.24 jfruzsi97

A film mondanivalója megfogja az embert. Izgalmas volt, nagyon jó volt benne ez a testvéri kötelék, mi mindent megteszünk azért, akit szeretünk.

2021.08.09 Lóri Ádámcsik

Gyenge

Sajnos Liam Neeson is kezd átmenni C-kategóriás Bruce Willisbe és Nicolas Cage-be. :(

2021.11.27 Alexa

Meglepően lekötött

Nem voltak nagy elvárásaim az utóbbi Liam-filmek után, de ebben a filmben ötletes az egész koncepció és helyszínválasztás. Végig pörög a film, zajlanak az események, nem unalmas egyáltalán. Számomra maradtak megválaszolatlan kérdések a film végére, valamint volt pár logikai bukfenc benne, de ettől függetlenül egy élvezhető film. Aki szeretne egy pörgős akciófilmet, annak tetszeni fog.

2021.07.13 Tanovszky

Igen, tipikus recept alapján készült akció-kaland, de ez a film ennyit is vállalt, nem többet, és ezt jól hozta. Ugyanakkor nekem újat mutatott ezzel a "kamionok a jégen" felállással. Volt tétje, volt kaland, de nemcsak a jéggel és a természeti eleme... Több

2021.12.27 HannaK

Liam Neeson mindenhez is ért, de elnézzük neki. Kellemes csalódás a film. A története szerethető, van benne kis családi dráma, akciódús jelenetek és remek felvételek.