Az utolsó párbaj

The Last Duel

2021.12.27 Képkockák

Ridley Scott inkább maradjon csendben

Sajnos a film pocsék, hiába a Damon-Affleck-Driver trió. Az első előzetes után nagyon vártam a filmet, reméltem egy Gladiátor-szerű remekművet, aminek ez a nyomába se érhetett. A történet több fejezetből való felépítésének ötlete jó, de a kivitelezés pocsék. Bizonyos részleteket többször ugyanúgy látunk, míg néhány részlet teljesen kimarad. Ez a felépítés valószínűleg egy színdarab mintájára íródhatott, megvannak az átkötések és utalások, azonban a végeredmény egy nagy katyvasz lesz. Sajnálom, hogy Scott nem volt képes csendben elfogadni a film bukását, és inkább a fiatal generációkat (mint például engem) okol. A film vágásában, történetmesélésében és felvételeiben is több hiba van, amit inkább most el sem kezdek sorolni. Amennyiben szeretnél jó történelmi filmeket látni, amik akár a valóságon alapulnak, akár csak a képzelet szüleményei, a következőket tudom ajánlani Az utolsó párbaj HELYETT: Gladiátor, 300, Trója, Robin Hood (2010), Törvényen kívüli király, V. Henrik.

2022.01.02 Alexa

Végre egy jó film

A film több nézőpontból mutatja be az eseményeket, szerintem nagyon jól ábrázolva azt, hogy mi is szokott megbújni általánosságban az emberek véleményei között. Az, hogy ki hogyan éli meg a történteket, mindig más, személytől függően. Nézed és várod, hogy végre eldönthesd, ki is a "jófiú" és ki a "rosszfiú", de csak tépelődsz egész a végéig, ahol "Isten akarata" majd úgyis eldönti... Teljesen lekötött, végig járt az agyam közben, hogy vajon melyik verzió a hiteles, az igaz... A jelenetek ütősek, néhol sokkolóak, és iszonyat jól vannak felépítve. Szerintem az év egyik legminőségibb filmje.

2021.11.09 elekm90

Hivatalos: Ridley Scott még mindig tud

Az előzetese alapján nem győzött meg a film, de látva az első kritikákat, beültem rá és nagyon nem bántam meg. Eleve váratlanul ért a film felépítése, hagyományos történetvezetés helyett több szemszögből bemutatott eseményeket kaptam, ami nagyon érdekessé tette. Az egyes szegmensekben a karakterek más benyomást keltettek attól függően, kinek szemén keresztül látjuk őket, apró gesztusok, egy-egy nézés vagy mosoly teljesen újraértelmeződött. Az elején nem igazán értettem, hova halad a cselekmény, kicsit későn tért a lényegre, de utólag azt mondom, így volt kerek egész. A film címében szereplő párbaj pedig körömlerágósan izgalmas és remekül megkomponált jelenetként koronázza meg a filmélményt.

2021.12.26 harnas1207

Az előttem hozzászólókkal ellentétben hiába érzékeltem a film felépítésének nagyszerűségét, egész egyszerűen nem fogott meg. Sőt mély unalomba taszított. A középkor számomra az egyik legérdektelenebb időszak, így bátran kijelenthetjük, hogy nem én voltam a célközönség.

2022.01.03 Lóri Ádámcsik

Hiába Ridley...

Annak ellenére, hogy Ridley Scott jegyzi a filmet, nem éreztem átütő erejűnek. A történet érdekes is lehetne, de nem 2 és fél órában. Aki tipikus lovag- vagy középkori filmre számít, annak nem ajánlom annyira.

2024.03.05 Ultron

Ridley Scott itt még tudott történelmi filmek rendezni

A Napóleonnal ugyan nagyon mellényúlt Ridley Scott, amikor történelemhamisító módon jelentette meg a franciák nemzeti hősét és császárát, ám 2021-ben, Az utolsó párbaj elkészítésekor még minőséget alkotott. A The Last Duel szerintem történelemhű sztori, mely ráadásul valós alapokon nyugszik. Mindaz, amit látunk, tényleg megesett két francia lovag között. Ez volt az utolsó Istenítélet vagy ordalium Franciaországban. Bár a film váltotta be a reményeket, nem lett világsiker, a történelmet szeretők igenis méltányolták. Nálam 4 csillagos.

2022.07.06 sptt

Érdekes és jó történet. Érdekes feldolgozásban, de nagyon elnyújtottan. Értem én, hogy a különböző álláspontok bemutatása hosszú időt vesz igénybe, és Ridley Scott szerette volna a karaktereket szépen, kifinomultan, de ez a film egészét tekintve egy ... Több

2021.12.05 pj19

Ridley Scott ismét történelmileg hiteles filmet készített, nekem tetszettek a hiteles kosztümök, páncélok és középkori városmegjelenések. Kedvencem tőle a Mennyei Királyság, és a Gladiátor is remek film. A film a hosszához képest végig fenntartja a f... Több

2021.10.21 Léna Virág

Ebből biztosan klasszikus lesz később, nagyon jó film, igazi középkori hangulat van, a ruhák, a díszletek, minden nagyon jó, ritka érdekes története van. Szörnyű, ami a nővel történt, de az erőszakolót szerencsére megbüntetik.

2021.10.15 piZZola

Oké, ez a film nem csupán gyönyörű, de szeniális is. Ridley Scott gyakorlatilag egy mesterművet alkotott, amelyben Adam Driver egyszerűen viszi a showt. Egy zseniális színész, aki a kisujjábból rázza ki ráadásul az ilyen alakításokat!

2021.10.18 Pál Zsombori

Csodálatos. Mesteri rendezés. Kiváló forgatókönyv és színészi játék.

2021.10.14 Dann007

Nem találom a szavakat egyszerűen. Nagyon lebilincselő film, amit szerintem mindenkinek látnia kell. Imádtam.

2022.04.23 Fikatours_blogger

Adam Driver, mint a legjobb képű, nőcsábász...

Úgy érzem, hogy a történet három nézőpontból való ismétlése nem adott hozzá a filmhez, csak feleslegesen maratoni hosszúságúra nyújtotta.

2022.01.27 jfruzsi97

Szeretem a lovagi korban játszódó filmeket. Érdekes is volt egy ideig, de 2,5 órán át nagyon hosszú volt. Másfél óra után nekem szenvedős volt.