Bakugan

Rafe Spall
Sam Troughton
Rafe Spall

Egy csapat jó barát, akik még az egyetemen ismerkedtek meg, most újra találkozik, hogy túrázzanak egyet az erdőben, ám a vadonban valami leselkedik rájuk.

(ps)

Rendező: David Bruckner
Író: Adam Nevill
Forgatókönyvíró: Joe Barton
Ország: Egyesült Királyság, Kanada
Premier: 2017.09.08. | Netflix (2019.08.04.)

2024.01.15 Majorkas

Rémszarvas

Annyira tipikus gagyi horror, szinte a film fele semmi, semmi egyediség, talán csak a mitológiai vonal. Az az állatszerű istenség az extra, de ennyi.

2021.01.15 Kóborló

a nap véleménye

Járt útról járatlanra ne lépj, mert megbánod!

Egy-két évvel ezelőtt volt már szerencsém ehhez az alkotáshoz, és emlékszem, hogy akkor kimondottan tetszett. Gondoltam, újra előveszem, és megnézem, hogy második megtekintésre is tudja-e hozni azt a minőséget, mint elsőre. Ezt azért is tartottam fon... Teljes kritika

2018.02.17 Diesel

Maga a film egy baráti társaságban bekövetkezett tragédia köré épül fel. A történet kiváló viszont én nem nevezném horrornak inkább egy komolyabb hangvételű thrillernek. Az eleje gyors a közepe elég rendesen belassul, de a film utolsó kb. 20 percében... Több

2019.01.13 Laca//Ho/rr/oR//

Egy remek ötlet elpocsékolása.

Kíváncsi voltam rá nagyon, mert sok jót olvastam róla, valamint egész jó értékeléseket kapott. "Szokásos" történeten alapszik, mivel egy baráti társaság indult neki egy kis túrának és a szokottól eltérően, jó pörgősen egészen gyorsan folyt a történet. Arról nem beszélve, hogy kisebb izgalmakat kaptunk az elején még a "civilizációba" és az egész kalandot ez a bizonyos izgalmas jelenet fűszerezte meg. A film közepén amint kezdett kialakulni, körberajzolódni az egész story lényege, inkább nevezném misztikusnak mit sem horrornak, talán azzal a lendülettel le is lassult a történet. Szerencsére nem tartott sokáig, amikor már arra vártam, hogy kaszálják el az egészet és záródjon le az egész kergetőzés, kaptunk egy újabb morzsát, mivel pár főből álló kis "falura" bukkantak a megmaradt túlélők és újra beindult a véleményem szerint nem horror, hanem misztikus thriller. Bár maga az elképzelés meg a megvalósítás példaértékű volt, mert látványos helyenként idegtépő izgalmas kis filmet kaptunk a fiatal David Bruckner rendezőtől, csak azt nem értem, ha már egy jó kis történet lapul e mögött akkor miért nem lehet egy normális szörnyet kitalálni vagy akkor már bőven bele illet volna egy mutáns család, mint a Halálos kitérőben vagy akár egy démon, mert ez a SPOILER veszély ( isteni szarvasember ) nem nevezhető egy vérbeli szörnynek.

A fene egye meg! Tökéletesen indul, egyenletesen pörög fel, és kifejezetten szép helyszínen, magával ragadóan láncol egyre beljebb és beljebb. Még a falunál is gyanútlanul néztem tovább, és erre a végére jött a nagy maflás; ami visszadobott a földre,... Több

A film a Netflix streamingszolgáltató kínálatában 2018. február 9-én debütált.Szerző: Kóborló

A film debütálása a 2017-es torontói filmfesztiválon volt, majd ezután Nagy-Britanniában pár moziban is bemutatták. Ezt követően csapott le rá a Netflix, és közel 5 millió dollárt fizetett azért, hogy a forgalmazási jogait megszerezhesse. Szerző: Kóborló

A film rendezőjének, David Brucknernek ez volt az első olyan rendezése, ahol egymaga látta el a rendezői feladatokat. A korábbi filmjeinél (A jel 2007, V/H/S 2012; Southbound, 2015) csak társrendező volt.Szerző: Kóborló

A film 6 nemzetközi filmfesztiválon is hivatalos versenyfilm volt, ezek közül négyet meg is nyert.Szerző: Kóborló

(2018. 03. 01.)
Mindenkinek lelkesen ajánlom, de főleg azoknak, akik vágynak valami különleges, metaforikus és rideg horrorra, ami képes elejétől a végéig feszülten tartani az atmoszférát. Több

(2018. 02. 28.)
A jól megteremtett feszültséget némiképp eloszlatja – vagy legalábbis más aspektusba helyezi- az addigi rejtett, és a félelemfaktor forrásaként funkcionáló tényező egzakt bemutatása. Ennek ellenére, összességében a The Ritual korrekt kis filmnek mondható, bár nem hoz újdonságot a palettára, kikapcsol, szórakoztat. Több