
Vélemények (16)
Nagyon vegyes minőségű lett a The Ritual című 2017-es brit horror David Bruckner rendezésében. A történet hatásosan kezdődik egy csapat unatkozó 40-es pasas, svédországi túrára indul, hogy ott vezessék le feszültségeiket. Rájuk is fér a kikapcsolódás... Teljes kritika
Egy-két évvel ezelőtt volt már szerencsém ehhez az alkotáshoz, és emlékszem, hogy akkor kimondottan tetszett. Gondoltam, újra előveszem, és megnézem, hogy második megtekintésre is tudja-e hozni azt a minőséget, mint elsőre. Ezt azért is tartottam fon... Teljes kritika
A fene egye meg! Tökéletesen indul, egyenletesen pörög fel, és kifejezetten szép helyszínen, magával ragadóan láncol egyre beljebb és beljebb. Még a falunál is gyanútlanul néztem tovább, és erre a végére jött a nagy maflás; ami visszadobott a földre,... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
A természetfeletti horror az egyik kedvenc zsánerem, és a Ritual több szempontból is jól teljesít. Remekül épít atmoszférát, amely leginkább a hangoknak, valamint a kifejezetten erős vizualitásnak köszönhető. A színészi játék szintén átlag feletti, v... Több
Kíváncsi voltam rá nagyon, mert sok jót olvastam róla, valamint egész jó értékeléseket kapott. "Szokásos" történeten alapszik, mivel egy baráti társaság indult neki egy kis túrának és a szokottól eltérően, jó pörgősen egészen gyorsan folyt a történe... Több
Maga a film egy baráti társaságban bekövetkezett tragédia köré épül fel. A történet kiváló viszont én nem nevezném horrornak inkább egy komolyabb hangvételű thrillernek. Az eleje gyors a közepe elég rendesen belassul, de a film utolsó kb. 20 percében... Több
Hasonló filmek
Annyira tipikus gagyi horror, szinte a film fele semmi, semmi egyediség, talán csak a mitológiai vonal. Az az állatszerű istenség az extra, de ennyi.
Nagyon bírom az ilyen jellegű erdei horrorokat és ez a film se okozott csalódást. Volt egy erős Blair Witch Project hangulata (lassú cselekmény, erdőben tékózló társaság akikkel fura, sejtelmes dolgok történnek..). Képi világ és zenei atmoszféra nagy... Több
Igazából idejét sem tudom már, milyen rég óta szerettem volna megnézni ezt a filmet, viszont valahogy mindig másra terelődött a figyelmem. Szerencsére a napokban eszembe jutott, így el is indítottam a legjobbakat remélve. Kicsit tartottam tőle, hogy ... Több
Jobb volt, mint amire számítottam. Mind a horror vonal, mind a drámai vonal jól kidolgozott, a kettőt jól ötvözi a film. A szereplők alakítása is rendben volt. A vége felé egy kicsit "lebutult" a film, de összességében érdemes adni neki egy esélyt. 7/10
Szerintem egy kimondottan hangulatos jó kis horrorfilm volt, főleg a mostani horrorfilmes felhozatalból emelkedik szépen ki ez a film! Talán a film sokakat meg fog majd osztani, mert aránylag sok minden keveredik benne! Van benne drámai elemek, mégho... Több
Pozitív meglepetés számomra a Netfilx saját horrorja. Nem az a tucat horror, ahol minden pillanatban előugrik valami ijesztő (és közben nincs is hatása, értelme!), hanem igazi hangulatos, atmoszférára központosító film. Nagyon szép táj, szimpatikus... Több
Jóra értékeltem ezt a filmet, mert a hangulata nagyon rendben volt és a hatás nem maradt el, de valójában az egész film az Ideglelés alapjaira építkezik. Persze kicsit átdolgozva, néhány elem kicserélve és felturbózva, hogy a mai elvárásoknak is megf... Több