Tökéletes katona

Universal Soldier

2024.04.05 Ари Шандор

Imádtam

VHS időszakban rongyosra! Abban az időben szerintem kimagaslóan jó filmnek számított. És még ma is megállja a helyét. Van Damme itt még csúcson volt. A Lundgren által megformált karakter nagyon illik hozzá, jól fogta meg, holott nem sok színászi tehetség szorult belé. Akciódús, jól van kitalálva, jó a rendezés. Én manapság is szívesen újranézem bármikor. Amúgy talán csak egyszerűen egy jó filmnek mondanám, de a zsenialitása az időtállóságában van – akár a T1, T2, Mátrix 1. filmeknek...

2016.05.22 Yosihiro

A katonás filmek között és Van D. között talán ez a legjobb film amit Dolph L. tesz felemelőbbé és megunhatatlanná én többször láttam és nagyon szeretem remek film szerintem :)

2022.01.31 drg0602

Napokban vettem elő ezt a részemről régen látott filmet, amelyet én Van Damme egyik legjobb alkotásának tartok! Még mindig nagyon nézhető, pedig nem egy mai filmről beszélünk. Minden egyes percét élveztem még mindig. Nagyot alakít ebben Van Damme, na... Több

Jean-Claude Van Damme itt még a topon volt,Akciódús,kissé futurisztikus,misztikus elemekkel,olyan Men In Black-es érzettel felvezetett film.Titkos szuperkatonák,érzelem nélkül,de az egyik öntudatra ébred.Dolph Lundgren jól hozza a kíméletlen gonoszt. Ajánlott kőkemény akciófilm.

2018.07.17 HE7EDIK

Emmerich ezzel az időtálló akció-klasszikussal debütált a tengeren túlon, Lundgren pedig élete legjobb alakítását nyújtja. Mikor a végén dobálja Van Damme-ot, mint egy zsák krumplit, közben pedig benyögi: - Ha azt mondom ugorj, azt kérdezed milyen ma... Több

2022.08.29 Lubi

Terminátor fémváz nélkül

Roland Emmerich a nagyköltségvetésű trash-filmek koronázatlan nagyágyújaként robbant be a köztudatba olyan blockbusterek rendezésével, mint a Csillagkapu vagy éppen a Függetlenség napja. A mára kultikus státuszba emelkedett filmek sorát gyarapítja a számos folytatást megélt Tökéletes katona is. A főszerepekben megjelenő Jean-Claude Van Damme és Dolph Lundgren az 1980-as évek másodvonalbeli szupersztárjaiként olyan tesztoszterontól túlfűtött energiát visznek a történetbe, ami minden Terminátor-áthallása ellenére máig emlékezetes, bűnös élvezetet nyújt. A főhősök még a vietnámi háborúban szolgáltak együtt, ahol nem éppen hősi halál lett a vesztük. Egy tudósok által vezetett titkos program keretei között a kormánynak mégis sikerült életre keltenie a veteránokat. A holttesteket lefagyasztva tároló kutatók rájöttek, hogyan készíthetnek engedelmes szuperkatonákat az elesettekből. Az emberfeletti erővel és állóképességgel felruházott kommandósok pedig remekül hajtják végre a legkülönfélébb veszélyes bevetéseket, míg hiba nem csúszik a rendszerbe és az alanyok emlékezni nem kezdenek traumatikus múltjukra. A Tökéletes katona számos máig izgalmas látványjelenetet és emlékezetes momentumot tartogat. Egy olyan akció-klasszikusról van szó, amit ha helyén kezelünk remek szórakozásban lehet részünk a mai napig.

2018.09.12 Norbert93

Kőkemény 90es évekbeli Van Damme mozi. Egyszerű, de jó történettel és pont a film hangulatához mérten nem túlzott drámai szálakkal.

2015.05.21 superxaba

Réz András filmkritikus azt mondta a filmről, hogy acél idegek kellenek hozzá, meg titán gyomor. Hát bőven elég a cérna ideg, meg egy hétköznapi gyomor, mert nem egy idegfeszítő, feszültségekkel teljes film. Egyszerű, egyszermegnézős akciófilm.

2019.01.04 ifjJanóGyörgy

Izgalmas és hatalmas, stílusos mozi. A két főszereplőt alakító színésznek nem volt sok színészi dolga, de azt elvégezték. Király story és király rendezés. A második rész is nagyon jó volt, viszont egy életre bezárnék mindenkit aki az első és második rész után még megpróbált nyúzni rajta és csak megbecstelenítette.

2015.06.06 War Of Change

Az 1. Dolph Lundgren film volt amit láttam és bár ő itt főgonosz volt, mégis megtetszett a színész és onnantól kezdve követem nyomon a munkásságát. Ez tipikusan olyan filmje, hogy bármikor meg tudom nézni.