Tortúra

Misery

2021.11.19 Péter Fazekas

Kathy Bates legjobb alakítása szerintem! Történet is tetszik.

2017.07.11 Deku

Nagyszerűen adja vissza Stephen King könyvének nyomasztó és feszült hangulatát. Ez is az egyik olyan gyöngyszem adaptáció közé tartozik. Nagyon magával ragadó és hátborzongató tud lenni.

2021.09.29 Laca//Ho/rr/oR//

Kathy Bates odapirított egy kis színészi játékot. Az egyik legjobb King adaptáció

Stephen King regénye alapján elkészített Tortúra, amely könyvben nagyon jó volt, és szerencsénkre sikerült azt a nyomasztó és feszültségekkel teli hangulatát a vászonra is varázsolni. Természetesen könyvben jobb élményt adott a fantáziánkra bízván, de nem vehetjük el Rob Reiner rendezőtől sem a sikert, és persze Kathy Bates sem véletlenül kapott ezért a legjobb női főszereplőnek járó Oscar-díjat. Nagyszerű alakítás volt tőle, és bevallom, magával ragadó volt, és hátborzongató, amilyen elánnal sikerült eljátszania a kissé pszichopata Annie Wilkes karakterét. Persze a remek pályafutást maga mögött tudható James Caan is remek alakítást nyújtott mint Paul Sheldon. Egyszerűen remek thriller, végig iszonyatosan erős atmoszférával, nyomasztó és izgalmas jelenetekkel. Pedig gondoljunk csak bele! Szinte végig egy házban játszódik két karakterrel, sokszor pedig csak egy szobában. Ebből sikerült egy igazán nyomasztó és hátborzongató alkotást kiadni, amelyen végig érezhető volt a feszültség. Egyszerűen lenyűgöző. Az egyik legjobb adaptáció King gyűjteményéből, pedig sokan nem ezt mondják, amikor King adaptációról kérdezik az illetőt, de ezt nyugodt szívvel írom, hogy az egyik legjobb és legérdekesebb. Remek filmes feldolgozás, az egyik legnagyobb ékkő King könyvespolcáról, és Rob Reiner egyik legjobb filmje.

Kathy Bates talán legjobb alkítása. Stephen King büszke lehet erre a filmes adaptációra, mert szerintem ez az egyik legjobb, ami a Mester műveiből készült. Végig tapintható a feszültség, ami a fő vezérfonal. Ajánlott.

2017.03.13 GedyPapa

Kathy Bates!!! Három felkiáltójellel, mert megérdemli. Ilyen alakítást nagyon kevés esetben lehet látni. A fanatizmus és az őrület kiváló egyvelegét prezentálja, amihez kiválóan asszisztál James Caan. Mert bár elvileg ő a főszereplő, de Bates elviszi... Több

2017.11.30 Berto49

A legjobb King-adaptációk egyike! Ritkaság, hogy se a könyvben, se a filmben nincs misztikus mozzanat, pedig ilyenek S.K. írásaiban nagyon gyakran fordulnak elő. Viszont rengeteg kegyetlen, őrült, sokkoló jelenet van benne. Egyértelmű, hogy Kathy Bat... Több

2017.12.31 indingo

Ha az alapsztorit ismeri valaki, akkor a film már nem nagy szám. A elején az újraélesztés kicsit nevetséges, meg csak úgy felkapja a pasast. A történet aga nem rossz.

2017.11.24 dailyfilmsan

Jó film nem mondanám fordulatosnak de mint a Stephen king regények adaptációi nagyon feszült eseménysort alkotnak és hát Kathy Bates nagyon jó alakítja az elborult elméjű tyúkot :D

2019.06.03 HE7EDIK

Rob Reiner egyik mesterműve. King könyve is piszok erős, sőt még véresebb, mint a film, de megkockáztatom, a mozgókép ez esetben erősebb lett. Kathy Bates élete alakítását nyújtja, rendesen meg is viselte a forgatás anno, nem csoda. Teljesen átadja m... Több

2018.04.09 Szilonka

A folyamatos zárt térben játszódó sztori is csak fokozza a történet feszültségét. Beteg egy történet, de egy beteg világban még elképzelhetőnek is tűnik.

2018.12.10 harnas1207

A sztori már sok filmbe megjelent, de talán Stephen King volt az első aki papírra vetette. Nem egy őrdöngős csavarós thriller, de a maga korában simán megállta a helyét.

2019.09.24 BoBamburg

Egyértelműen az igazán jóra sikeredett King adaptációk táborát erősíti. Nagyszerű légkör, jó színészi játékok, ami lássuk be, az ilyen jellegű "kamara drámák" esetében talán a legfontosabbak.

2018.11.17 VvV

Elég beteg történet, de jó értelemben. Végig fenntartja a feszültséget, ami nem olyan könnyű egy olyan történetben, ahol mindössze két szereplő van.

2016.04.21 Zsceeeka

Nem lehet elég jó véleményt írni róla, nem olyan régen láttam csak, de biztosan fogom még, Kathy Bates alakítása fergeteges, rendkívül izgalmas és feszült film, mindenkinek látnia kell. A könyvet épp most olvasom, akinek a film tetszett, azt egyenesen imádni fogja.