
Érdekességek (20)
A film összbevétele 400 062 763 dollár volt (imdb.com).
A Tron Örökség 3D-ben forgott, azonban a 3D hatás csak a digitális világba való megérkezés után válik érzékelhetővé. A való világban játszódó jelenetek 2D-sek maradtak.
Bár a film enyhén nyereséges volt, nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket a Disney-nél. A Tomorrowland és a John Carter bukása után nem mertek egy újabb, bizonytalan jövőjű, nagy költségvetésű fantasy-scifibe fektetni, így a tervezett folytatást elkaszálták.
Miután évekig a fejlesztési limbóban állt a film, az első jel arra, hogy a Disney komolyan gondolja a folytatást, a 2008-as Comic-Conon bemutatott „VFX Concept Test” teaser volt. Akkor még TR2N volt a projekt címe, de mire a teaser néhány hónappal később hivatalosan megjelent az interneten, a cím már „TRON: Legacy”-re változott. Az előzetes még jóval a forgatások elkezdése előtt készült, ezért nem egyeznek a jelenetei a film végső változatával.
Rinzler hangeffektjeit hibás külső merevlemezek hangja inspirálta, ezzel utaltak a filmkészítők arra, hogy a karakterének kódja át lett írva.
Flynn elmagyarázza fiának a CLU valódi szándékát, hogy akarja őt előcsalogatni, hogy megkaparintsa a lemezét. Amikor azt mondja, hogy "az egyetlen módja annak, hogy nyerj, ne csak játssz", az az 1983-as "Wargames"-re való utalás.
A film több mint 1500 vizuális effektet tartalmaz.
Hasonló filmek
James Frainnek le kellett borotválni a haját, és a szemöldökét fehéríteni kellett, hogy eljátszhassa Jarvis szerepét.
Mielőtt Sam Finn szerepére Garrett Hedlundot választották, előtte még más színészek is szóba kerültek, mint például: Casey Affleck, Chris Pine, Ryan Gosling és Michael Stahl-David.
A rendező, Joseph Kosinski még csak 8 éves volt, amikor először látta az eredeti Tron, avagy a számítógép lázadását (1982).
Zuse, a bártulajdonos az End of Line Clubban a számítógépes úttörő Konrad Zuse-ról kapta a nevét. A második világháború idején Konrad Zuse készítette el a Z4 elektromechanikus számítógépet, amelyet később kereskedelmi forgalomba hoztak digitális számítógép néven.
Olivia Wilde az egyetlen olyan színész a filmben, aki olyan "program", akinek nem kellett kontaktlencsét viselnie a szerepéhez; ez főként természetes intenzitású szeme miatt alakult így.
A filmben szereplő színészek ruházatának költsége közel 13 millió dollár volt. Egy versenyző egyedi ruházata 60 000 $-ba került.
A filmfelvétel mindössze 64 napig, az utómunka a nehéz, speciális effektek miatt 68 hétig tartott.