Daniel Pemberton
Daniel Pemberton
Piper Perabo
Robert De Niro
Piper Perabo

A film egy felvetésre keresi a választ: mi lenne, ha a Beatles egy szempillantás alatt kitörlődne az emberiség emlékezetéből és kultúrájából, és te lennél az egyetlen, aki emlékezne ezekre a slágerekre? Mi lenne, ha a dalok miatt egy csapásra világsztár válna belőled, te pedig egyre… Több

Rendező: Danny Boyle
Forgatókönyvíró: Jack Barth, Richard Curtis
Ország: Egyesült Királyság, Kína, Oroszország
Premier (HU): 2019.06.27.
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2023.06.23 Dorkateo

„Mi lett volna, ha…?” típusú tisztelgés a Beatles előtt

Anno a zenetanárom (Ivasivka) nagyon szigorúan vette a zenetörténetet, minden fontos korszak zeneszerzői és műfajait be kellett magolni. Az ő jegyzetében a XX. században csak két „könnyűzenei” együttes szerepelt korszakalkotóként: a Beatles és az ABBA. Milyen lenne a világ a Beatles-dalok nélkül? Szegényebb, ez nem kérdés. A könnyűzene olyan szintig, minőségig jutott el általuk, amit nehéz felülmúlni. A rendező, Danny Boyle szatirikus ötlete, hogy a Földről, az emberek elméjéből eltűnik a Beatles, remek felütés. A megvalósításon persze lehet vitatkozni. Valóban meseszerű lett, de a humor kárpótol ezért. Ed Sheeran tisztelgő karaktere is imádnivaló. John Lennon boldog, egyszerű karaktere hetvennyolc évesen könnyeket csalt a szemembe. Mert mi fontos az életben? A siker? Lehetünk-e egyszerre sikerek és boldogok? Ha választhatnánk, vajon idősen, ismeretlenül látnánk Johnt, vagy visszakérjük a sikeres, de durván félbeszakított életét? Sok kérdést pendített meg számunkra Boyle, érdemes kicsit eltűnődni rajtuk. Vajon másként kéne tennem valamit az életemben? Vajon a valóban fontos dolgokat csinálom?

2019.07.08 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Jack az égben gyémántokkal

A Beatles feledhetetlen és örök. Már, ha egy olyan univerzumban élünk, amelyben létezik. A Yesterday az elmúlt időszakban bemutatott zenés, életrajzi jellegű filmekkel ellentétben (gondolok itt a Bohém rapszódiára vagy éppen a Rocketmanre) úgy idézi ... Teljes kritika

2020.03.26 Shelby07

A klasszikus Beatles, valahogy őket is meg kellett filmesíteni, ha már manapság annyira beindult a hírességekről készült filmek. Bár ez nem olyan mint Elton John vagy Freddie Mercury filmje, de hasonlónak mondhatjuk. A zenék nagyon jók, ezt el sem tu... Több

2019.07.13 indingo

Hogy én ezt mennyire untam... Az előzetes és a sok pozitív kritika alapján valami különlegesebbre számítottam. A dalok jók, de ezt eddig is tudtam. A története elég gyermeteg.

2019.07.25 Szilonka

Annyi felesleges jelenet volt volt benne. A fogkitörésnek semmi értelmes nem volt. A zenék sem adtak akkora élményt, mint vártam.

A film összbevétele 98 017 300 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 105 913 934 forintot termelt. A hazai mozik összesen 74 300 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Yesterday Himesh Patel első egészestés filmje. A színész korábban olyan sorozatokban tűnt fel, mint az EastEnders vagy a Damned. Szerző: hp

A film koncertjelenetét Norfold Townban (Gorleston) forgatták, melyben javarészt helyieket láthatunk statisztaszerepben. Szerző: hp

A filmben feltűnik a népszerű popénekes is, Ed Sheeran is, aki több alkalommal is nyíltan beszélt arról, hogy a Beatles zenéje nyújtja a legfőbb inspirációt a saját dalaihoz. Szerző: hp

A Yesterday világpremierje 2019. május 4-én volt a Tribeca Film Festivalon. Szerző: hp

(2019. 07. 01.)
A Yesterday összességében könnyed esti kikapcsolódás sok komikus-vicces jelenettel, jó The Beatles-feldolgozásokkal és egy érdekes, ám nem teljesen kiaknázott koncepcióval. A világot nem váltja meg, nem lép be az ikonikus romantikus vígjátékok sorába, de azt eléri, hogy utána egész este a ’60-as évek legjobb számaira riszáljon az ember.... Több

(2019. 06. 27.)
Nyári limonádénak rendben van, de Danny Boyle és Richard Curtis párosától ennél többre számítottunk. Több

(2019. 06. 27.)
A Yesterday egy egyedi, üdítő zenés-romantikus film, ami lerántja a leplet a kizsákmányoló és elkorcsosult zeneiparról, mindezt pedig önreflexíven és szerényen teszi. Több

(2019. 06. 22.)
Laza, nyári feel-good movie Danny Boyle-tól
A romantikázásra vágyakozók futhatnak vele egy kört, mert randifilmnek, vagy egy laza feel-good movie-nak tulajdonképpen nem rossz a Yesterday, csak hát adódik a kérdés: ha a moziból hazafelé beütne egy globális áramszünet, ami után az emberiség elfelejtené az egész filmet, ahogy van, vajon hiányozna bárkinek is? Több

Értékelés: 7.8/10
(2019. 06. 23.)
Lehet, hogy most egy cseppet túl habosra és könnyűre sikerült Richard Curtis-Dannie Boyle kettős munkája, de nekem nyáron nem volt másra szükségem, pont elég volt ahhoz, amit ígért a film. Több