Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

Yesterday

Shelby07   2020. 03. 26.

A klasszikus Beatles, valahogy őket is meg kellett filmesíteni, ha már manapság annyira beindult a hírességekről készült filmek. Bár ez nem olyan mint Elton John vagy Freddie Mercury filmje, de hasonlónak mondhatjuk. A zenék nagyon jók, ezt el sem tudták volna rontani, hiszen ezek adottak voltak. A történet ötletes, tetszett az egész felvetés és a megvalósítás. Egyszer nézhetős szerintem, mert annyira azért nem volt nagy szám, de azért egy délutáni mozizáshoz remek tud lenni főleg azoknak, akik szeretik is a híres Beatles zenéjét.

ArpiHajdu és Réci   2019. 07. 08.

Jack az égben gyémántokkal

A Beatles feledhetetlen és örök. Már, ha egy olyan univerzumban élünk, amelyben létezik. A Yesterday az elmúlt időszakban bemutatott zenés, életrajzi jellegű filmekkel ellentétben (gondolok itt a Bohém rapszódiára vagy éppen a Rocketmanre) úgy idézi fel minden idők egyik legsikeresebb zenekarának ismert (és kevésbé ismert) szerzeményeit, hogy a zenekar tagjait (egyetlen, viszont annál ütősebb jelenettől eltekintve) nem idézi meg. Sőt, húzott egy nagyot, hiszen megalkot egy olyan dimenziót, ahol még csak nem is létezik a gombahajúak bandája. A Beatles történetét bemutató biopickeket már azért szép számmal kaptunk. A legtöbb ugyan Lennonra koncentrál, de kapott életrajzi filmet már McCartney is, igaz, inkább a rákban elhunyt első feleségére, Lindara kihegyezve a sztorit. Így nagyon jó, hogy Danny Boyle ezúttal más formátumot választott. John és Paul is egyetlen gitárral kezdték. Akárcsak filmünk főszereplője, Jack Malik, aki saját dalaival próbálkozik betörni a zenei piacra. A szerzemények jók, egyszerűek, de fülbemászók, csak éppen hiányzik belőlük az a bizonyos plusz. Vagy csak rosszkor vannak rossz helyen. Jack már éppen kezdene megcsömörleni a kudarcoktól, feladná az egészet, amikor egy baleset következtében (ami nem mellesleg egy egész világot érintő áramkimaradás miatt következik be, hogy miért, arra különösebb magyarázatot nem kapunk) egy furcsa dimenzióban találja magát. ... több»

indingo   2019. 07. 13.

Hogy én ezt mennyire untam... Az előzetes és a sok pozitív kritika alapján valami különlegesebbre számítottam. A dalok jók, de ezt eddig is tudtam. A története elég gyermeteg.

Szilonka   2019. 07. 25.

Annyi felesleges jelenet volt volt benne. A fogkitörésnek semmi értelmes nem volt. A zenék sem adtak akkora élményt, mint vártam.

VvV   2019. 10. 27.

Nekem nagyon zavaros volt az egész. Mi miért is történt? Vagy az tök lényegtelen? A dalokat szerettem, de a film nem volt egy nagy eresztés.

Ms. Akárki   2019. 06. 29.

Egész jó lett végül pedig az elején nagyon nehezen indult be a történet. Nagyon poén az alapkonfliktus, hogy csak ő emlékszik minden dalra és a bandáraXD Laza kis kikapcsolódás a romantikus komédiák kedvelőinek.

Greeta   2019. 07. 14.

Ed Sheeran egyre több filmben tűnik fel, aminek én nagyon örülök. Kicsit meseszerű a film, de kedvelhető és a dalok fantasztikusak. Hey dude! :)

Daniel Pemberton
Mark Strong
Daniel Pemberton
Piper Perabo
Robert De Niro
Piper Perabo

A film összbevétele 98 017 300 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 105 913 934 forintot termelt. A hazai mozik összesen 74 300 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Yesterday Himesh Patel első egészestés filmje. A színész korábban olyan sorozatokban tűnt fel, mint az EastEnders vagy a Damned.

A film koncertjelenetét Norfold Townban (Gorleston) forgatták, melyben javarészt helyieket láthatunk statisztaszerepben.

A filmben feltűnik a népszerű popénekes is, Ed Sheeran is, aki több alkalommal is nyíltan beszélt arról, hogy a Beatles zenéje nyújtja a legfőbb inspirációt a saját dalaihoz.

A Yesterday világpremierje 2019. május 4-én volt a Tribeca Film Festivalon.

A filmet vegyesen fogadták a kritikusok. A Yesterday a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon jelenleg 64 százalékon áll (2019. június).

A romantikázásra vágyakozók futhatnak vele egy kört, mert randifilmnek, vagy egy laza feel-good movie-nak tulajdonképpen nem rossz a Yesterday, csak hát adódik a kérdés: ha a moziból hazafelé beütne egy globális áramszünet, ami után az emberiség elfelejtené az egész filmet, ahogy van, vajon hiányozna bárkinek is? több»

Lehet, hogy most egy cseppet túl habosra és könnyűre sikerült Richard Curtis-Dannie Boyle kettős munkája, de nekem nyáron nem volt másra szükségem, pont elég volt ahhoz, amit ígért a film. több»

Nyári limonádénak rendben van, de Danny Boyle és Richard Curtis párosától ennél többre számítottunk. több»