Volt egyszer egy Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2020.04.11 Norbert93

Kiöregedett filmkarakterek, színészek és rendező

Nagyon vártam a filmet, többek között azért is, mert talán az egyetlen nagy játékfilm volt 2019-ben, ami nem reboot, adaptáció vagy folytatás, hanem teljes egészében eredeti alkotás. Mint többen, én is ugyanazon az állásponton vagyok, hogy szeretem Tarantino munkáit, emellett pedig Dicaprio és Brad Pitt játékát is nagyon kedvelem. De ez a film konkrétan cselekmény nélkül húzza be a játékidő jelentős hányadát, hiába a kiváló és kifogástalan színészi munka, az operatőri teljesítmény a film cselekmény híján teljesen üres. Úgy tűnik nemcsak a filmbéli Rick Dalton öregedett ki és fáradt el, hanem Quentin Tarantino is. Persze ahogy Dalton, úgy Tarantino is tartogat még meglepetéseket. Maga a film világa egyébként nagyon magával ragadó és érződik benne ahogy változik a világ és Rick Dalton nem találja benne magát és észrevettem az iróniát, miszerint a valóságban véget ért Hollywood ezen hőskora, (amiben főhősünk élt) azzal, hogy a Charles Manson férgei megölték Sharon Tate-t, ezzel szemben ez a merénylet inkább fellendíti Rock Dalton és kaszkadőre karrierjét és talán ezáltal megtalálják helyüket az új világban is. Igaz, hogy rétegfilm, de némileg több cselekmény szállal 2019 legjobb filmje lehetett volna. Mindezek ellenére még így is olyan feelingje van, hogy nem tudok szó nélkül elmenni mellette és ha leülepedik akkor majd biztosan újra nézem, hogy ismét betekintést nyerek ebbe a rendkívül színes korszakban és újra láthassam ezeket a nagyszerű alakításokat.

2019.08.20 BoBamburg

Kissé félve mentem el a moziba, de nagyon kellemesen csalódtam. Hosszú film, ahol sokszor tényleg nagyon megáll a történet, de közben olyan párbeszédek és alakítások vannak, ami miatt nem lehet unatkozni rajta. A Manson szál nagyon jól megvolt csinál... Több

2019.09.19 TomÁcs

Remek film, nagyon jó a hangulata a látványa. Sok nem történik benne, de a vége mindenért kárpótol.

2021.10.25 Nk

Nagyon lassan halad a cselekmény a film elején, a közepén teljes káosz, hogy a végén kitisztuljon a kép, és lecsapja az összes labdát, amit feldobott. A korszak nem a szívem csücske, a téma viszont igen. A DiCaprio-Pitt páros tökéletes.

2019.10.27 VvV

A neves szereplők ellenére szerintem ez egy középszerű film. A hangulat teremtés, a kor bemutatása megvolt, de a történet csak pislákolt.

2019.08.16 Lonka

Érdekes film volt, bár inkább a végén kibontakozó szál. Remek szereposztás, érdekes rendezés.

2021.09.19 Alexa

Tarantinós merengés

Ez a film hozza a szokásos Tarantino stílust. Olyan részleteket emel ki, amik nem hétköznapiak. Nekem kicsit lassan indult be, de igazából a végére úgy éreztem, kellett ez a lassabb felvezetés a filmvégi őrülethez. Így nyilván nagyobb a hatás. A manapság divatos felszínes filmek között ez mindenképp egy igényes vonalat képvisel: szuper karakterábrázolások és események. Számomra elég hitelesen ábrázolja az akkori kor szellemét, mentalitását.

2020.04.20 drg0602

Nagy hűhó semmiért!!!!

Úristen, pedig nagyon vártam ezt a filmet! De csak ennyi, kérdeztem magamtól? Igen sajnos csak ennyi! Ez kevés, és gyenge eresztés, de nagyon. Többet vártam ettől a filmtől, sokkal többet. Az utolsó húsz perctől eltekintve, igazából nem fogott meg benne semmi az egész film alatt. Brad Pitt szereplése, amiért talán érdemes volt megnézni. Brad nagyon jó színész, ezt ugye itt is láthatuk tőle. Amúgy simán egyszer nézős film, nagyon vontatót, unalmas, izgalom mentes alkotás. Jó, hogy nem moziba láttam, örülök neki, nem vagyok benne biztos, hogy nem jöttem volna ki a moziból. Oscar díjat ez a film, elgondolkoztató! Tarantino legrosszabb alkotása. Sokkalta jobb filmjei is vannak, köztük a nagy kedvencem, ponyvaregény. De ez nagy csalódás számomra. Pedig nagyon vártam az új filmét Tarantinonak.

2020.12.28 Ildikó Bacskai

Hát nem gondoltam, hogy erre a filmre átlagos értékelést fogok adni, mégis megteszem. Részben az én hibám, hogy annyira vártam a filmet, hogy túltriggereltem a kis agyamat, így hiába a szupi poénok és a jó színészek, olyan élmény a film, mint mikor r... Több

2020.03.30 rainman

Tarantino ezúttal nem a tutiba nyúlt! Készített egy hangulatfilmet, a hatvanas évek végi Hollywoodról. Egy átlagos magyar nézőnek, aki kevéssé ismeri Amerikának azon korszakát (meg úgy általában is Amerikát), annak kevés lesz ez a szinte cselekményné... Több

2019.08.31 petraszab

Inkább szól a múlt előtti tisztelgésről, minthogy egy kerek egész, gazdag történetet kapjunk . A színészi játék kiváló.

2019.12.29 uniterra

Vegan fasirt

Ezernyi szemelyes oka van miert teteszett a film, ami amugy a feleig lapos unalmasnak hat. Szinte nincs is lenyeges tortenete, a foszereplo ugyan ki? - Pitt vagy DiCaprio, meg ez sem dol el. A film kozepen meg hulla se, holott Tarantino maskor az elejen szallitja a veres hust, legalabbis szokta. Hat most dietazott. Ugy tunt vega lett a meszaros, de a vege igazi Tarantions oldokles, reszletes fasirt recepttel.

2020.11.03 Annuska

Sok filmes utalás van benne, sok minden nekem például csak utólag esett le. A hangulata tetszett, meg a Leo + Pitt páros is jó volt.

2019.12.16 szucszoli

Volt egyszer egy kínos és kellemetlen Hollywood.

Sajnos ez egy rendkívül pocsék film. És nem feltétlenül azért, mert a sztárszínész cunami áradat semmi értéket nem ad hozzá ehhez a filmhez, talán nem is azért, mert azt érzem a DiCaprio-n, hogy már réges-rég kiégett és hosszú évek óta semmit nem tudott felmutatni abból a tehetségéből, ami valaha ismertté tette. Talán azért ennyire pocsék ez a film, mert érdektelenül hömpölyög és semmitmondó. Én nem kedvelem Bruce Lee-t és nem vagyok a rajongója, de talán a legfájdalmasabb pillanata a filmnek, amikor Bruce Lee-t úgy mutatja be, mint valami elcseszett vígjátékszínészt. Azért nézzetek meg Bruce Lee-ről pár videót. Ő egy mester volt bmeg! Ha valaki tiszteletet akar mutatni egy ilyen ember felé, akkor nem fogja meghamisítani a valóságot. Nehéz is eldönteni, hogy Dicaprio rinyálása volt lehangolóbb, vagy Bruce Lee kifigurázása. Csalódtam Tarantino-ban. Én ezt a rendezőt nem az ilyen vacak filmjéért kedveltem meg.