Ütközések

Crash

2020.05.18 Norbert93

Minden történés valaminek a következménye

A film több szálon fut és több esetben maga egy szál is több mondanivalóval rendelkezik. Ezért mindenképpen figyelni kell, különben a cselekmény összefolyik és a végére elveszítheti az ember a fonalat. Mindenképpen érdekes a koncepció, ahogyan megmutatja, hogy minden kapcsolatban áll valamivel és a napi apró kis történések is kihathatnak a hosszabb távú vagy akár nagyobb léptékű események formájában az életünkre vagy környezetünkre. Ennek ékes példája az, hogyha a filmben valamely apróság másként történt volna meg vagy még sem történt volna, abban az esetben teljesen más lett volna a bekövetkezett esemény és ez ugyanígy érvényes valóságban is. A film egyik hibája az, hogy néha nagyon el mélyül a semmiségekben és ezáltal néhol unalomba csap át, amit orvosolni lehetett volna részletesebben kidolgozott párbeszédekkel például. Ennek ellenére remek munkát végeztek, mindent egybevéve egy emlékezetes és elgondolkodtató filmet sikerült összehozni.

2017.04.10 indingo

Bennem nem állt össze a globál sztori. Nagyon csapongós volt a történet, így élvezhetetlenné vált. Millió ilyen szerkezetű film készült már, tehát egyedinek se mondanám.

2019.07.08 dailyfilmsan

A rasszizmus és diszkrimináció minden fajtája képviselteti magát a filmben. Zavaró tud lenni és emellett kicsit fel is nyitja a szemünket. Az ember nagyon képmutató tud lenni és ezt jól érzékelteti a film. De vajon mi az ami miatt ilyenek leszünk. Ha... Több

2019.09.25 ZeroHero

Paul Haggis egyik jellemzoen PaulHaggisos filmje, amiben az osszes emberi erzes feltunik valamilyen formaban es biztosan mindenki tud kapcsolodni hozza. Sokkolo szembesulni a hatasokkal, amiket egymasra gyakorolunk es gyakran/mindig fogalmunk sincs, h azzal milyen folyamatokat inditunk el masokban. Tanulsagos, kotelezo darab, iskolaban vetitenem.

2020.03.16 elekm90

Erős dráma Paul Haggis-től, bár egy-két jelenet tálalását kicsit hatásvadásznak éreztem. Egyszerre elég sok szálon mozog, de ez egyáltalán nem zavaró a cselekmény szempontjából. Matt Dillon pedig remek, megérdemelt volt az Oscar-jelölése. 8/10

2017.10.22 Bazzzsi

A történet nem igazán tudott megérinteni, egynek elment, de nem volt sem túl különleges sem túl érdekes a történet. Az sem sokat dobott rajra, hogy neves szereplőket láthatott az ember.

2016.10.12 Fahéjgolyó

Rasszizmusról, emberi előítéletről ilyen jó filmet még nem láttam, mondjuk nem is sok készül ilyen témában, de szerintem a maga nemében jobb mint az Amerikai história X.

2018.04.26 TomÁcs

Izgalmas történet, jó kivitelezés. Érdekesek voltak a szálak és nem volt túlerőltetve a kapcsolatiság a legvégén. Egyszer még mindenképpen meg akarom nézni, más szemsz9gből.

2019.10.27 VvV

Érdekes nézőpontot mutat be a film, izgalmas volt a felépítése. Csak ajánlani tudom.

2015.06.09 Dodi

Ez egy jó kis tanmese... Majd mindegyik szereplő rendesen defektes, ami még ki is van hegyezve, és azt egyértelműen megmutatja, hogy sohasem éri meg szabadjára engedni a dühös indulatokat.

2016.09.28 Greeta

Vártam a sztorik összekapcsolódását, de nem jött. Unatkoztam rajta nem igazán kötött le.

2019.02.06 kevelin

Nagyon szuper film. jól bemutatja mennyire hatással van a világban minden mindenre. aki szereti a gondolkozós összerakós filmeket annak bátran ajánlom.

2015.05.04 Milanman

Az emberi természet, az előítéletek csodálatos látlelete, a 2000-es évek egyik legmeglepőbb, de nagyon megérdemelt Oscar díjasa.

2018.03.31 Zsceeeka

Imádtam ezt a fimet. A különböző emberek életének kölcsönhatásai nagyon szépen vannak benne bemutatva. Izgalmas, megkapó, megható, igazán fantasztikus alkotás.