Verdák (2006)

Cars

dailyfilmsan   2020. 05. 22.

Aranyos rajzfilm, ami a megszokottól elrugaszkodva szórakoztat. A versenyautók és úgy magában véve a négykerekűek világának megalkotása érdekes húzás volt. Nekem tetszett ez az elrugaszkodás a valóságtól. Tanulsága is volt úgyhogy szerintem egy jó mese.

Deku   2017. 07. 18.

Nálam sem aratott sikert a Verdák című mese. Nagyon ügyefogyott alkotás. Aranyos próbál lenni de igazából egy irtó lapos és unalmas mese. Kicsik számára javasolt inkább.

GedyPapa   2017. 03. 08.

Korosztályfüggetlen alkotás a Pixartól, hiszen mindenki megtalálja benne azt, ami igazán neki szól. Én a füvezős autón sokat mosolyogtam, de maga a versenyszellem és Villám átváltozása is kiváló példát mutat kicsiknek és nagyoknak egyaránt.

Sabnock Sanatory   2019. 09. 04.

Valamiért rosszul voltam ettől a totálisan csúnyán megrajzolt valamiktől.Nincs történet sem,max 4-5 éves korig,tejbepapi mellett a kicsik elnézegethetik.

babsy88   2016. 08. 06.

Láttam már jobb rajzfilmet is, kicsit elrugaszkodott a valóságtól, a gyerekeknek jó példát mutat, ha valaki a versenyben minden elé helyezi a becsületességet.

puffancshercegnő   2016. 09. 16.

Nagyon unalmas története van, nem bírtam végignézni. Lapos volt már az elején, ingerszegény és az ember beleun. SOkkal többet is ki tudtak volna hozni belőle. Inkább a kisebbeknek való, olyan 7 éves kor alatt talán.

diumiu   2018. 01. 30.

Annak ellenére, hogy autós film és annyira nem az világom nekem nagyon tetszett ez a mese. A történet, a karakterek és a figurán jól és szépen kidolgozottak, ajánlom mindenkinek!

Matuka rendszáma szintén A113.

(Scramananga)

A száguldó vonat elejére fel van írva, hogy A113. Ez a kód, minden Pixar filmben szerepel.

(Scramananga)

Az egyik kamion pihenőhelyen az egyik kamionon látható egy TS felirat. Ez utalás a Toy Story-ra.

(Scramananga)

Az egyik kamionpihenőn ez a felirat látható: INC. Ez utalás a Monsters Inc.-re azaz a Szörny rt-re. Ráadásul látható ugyanezen a kamionon egy Mr. Irdatlan-jel.

(Scramananga)

Az egyik kamionpihenőn az egyik kamionon ez a felirat található: FN. Ez Finding Nemo-t jelent, azaz utalás a Némó nyomában-ra.

(Scramananga)

Az utazás alatt egy elsuhanó villanydróton,láthatunk kis, kékes madarakat, amelyek ugyanazok, amik az egyik Pixar-rövidfilmben szerepelnek.

(Scramananga)

Villám McQueen-en látható egy 95-ös felirat, ami utal arra, hogy 1995-ben jött ki az első Pixar film, a Toy Story.

(Scramananga)

Villám McQueen kerekein a Lightyear felirat található, utalva Buzz Lightyear-re a Toys Story-ból.

(Scramananga)

2006-ban a 6. legtöbb bevételt hozó film volt.

A film Annie-díjat nyert legjobb animációs film kategóriában.

(Archívum)