Verdák

dailyfilmsan   2020. 05. 22.

Aranyos rajzfilm, ami a megszokottól elrugaszkodva szórakoztat. A versenyautók és úgy magában véve a négykerekűek világának megalkotása érdekes húzás volt. Nekem tetszett ez az elrugaszkodás a valóságtól. Tanulsága is volt úgyhogy szerintem egy jó mese.

Deku   2017. 07. 18.

Nálam sem aratott sikert a Verdák című mese. Nagyon ügyefogyott alkotás. Aranyos próbál lenni de igazából egy irtó lapos és unalmas mese. Kicsik számára javasolt inkább.

GedyPapa   2017. 03. 08.

Korosztályfüggetlen alkotás a Pixartól, hiszen mindenki megtalálja benne azt, ami igazán neki szól. Én a füvezős autón sokat mosolyogtam, de maga a versenyszellem és Villám átváltozása is kiváló példát mutat kicsiknek és nagyoknak egyaránt.

NGN   2020. 01. 10.

Ez az első rész a legjobb a szeriából. Szerethető karakterek, jó poénok és a sztori is izgalmas.

babsy88   2016. 08. 06.

Láttam már jobb rajzfilmet is, kicsit elrugaszkodott a valóságtól, a gyerekeknek jó példát mutat, ha valaki a versenyben minden elé helyezi a becsületességet.

Sabnock Sanatory   2019. 09. 04.

Valamiért rosszul voltam ettől a totálisan csúnyán megrajzolt valamiktől.Nincs történet sem,max 4-5 éves korig,tejbepapi mellett a kicsik elnézegethetik.

puffancshercegnő   2016. 09. 16.

Nagyon unalmas története van, nem bírtam végignézni. Lapos volt már az elején, ingerszegény és az ember beleun. SOkkal többet is ki tudtak volna hozni belőle. Inkább a kisebbeknek való, olyan 7 éves kor alatt talán.

Matuka rendszáma szintén A113.

(Scramananga)

A száguldó vonat elejére fel van írva, hogy A113. Ez a kód, minden Pixar filmben szerepel.

(Scramananga)

Az egyik kamion pihenőhelyen az egyik kamionon látható egy TS felirat. Ez utalás a Toy Story-ra.

(Scramananga)

Az egyik kamionpihenőn ez a felirat látható: INC. Ez utalás a Monsters Inc.-re azaz a Szörny rt-re. Ráadásul látható ugyanezen a kamionon egy Mr. Irdatlan-jel.

(Scramananga)

Az egyik kamionpihenőn az egyik kamionon ez a felirat található: FN. Ez Finding Nemo-t jelent, azaz utalás a Némó nyomában-ra.

(Scramananga)

Az utazás alatt egy elsuhanó villanydróton,láthatunk kis, kékes madarakat, amelyek ugyanazok, amik az egyik Pixar-rövidfilmben szerepelnek.

(Scramananga)

Villám McQueen-en látható egy 95-ös felirat, ami utal arra, hogy 1995-ben jött ki az első Pixar film, a Toy Story.

(Scramananga)

Villám McQueen kerekein a Lightyear felirat található, utalva Buzz Lightyear-re a Toys Story-ból.

(Scramananga)

2006-ban a 6. legtöbb bevételt hozó film volt.

A film Annie-díjat nyert legjobb animációs film kategóriában.

(Archívum)