Verdák

Verdák

Cars
JRD

Villám McQueen egy dolgokról álmodik: elhódítani a Szelep Kupát. Egy napon útra kel Kaliforniába, de a hírnévért cserébe le kell győznie a mezőny két legnagyobb ászát. Útközben egy kisvárosban, Kipufogó-fürdőben új barátokra lel, és segítségükkel versenybe száll a hőn áhított… Több

Premier (HU): 2006.06.15. | HBO Max (2021.10.04.) | Disney+ (2022.06.14.)

Verdák 4.  (2025)

Verdák 3  (2017)

Verdák 2.  (2011)

Több

2023.04.02 Gamehun638

Minden résznek van mondanivalója. Szerethető karakterek. Mindenkinek megvan a szerepe, jelleme. Láthatjuk, ahogyan a főszereplő fejlődik. Bármikor meg tudnám nézni. Sajnos, pár éve kihalt az igazi animációs filmtábor. Elérte ezt is az olcsósítás, hogy bárki, bármikor tud animációt csinálni.

2022.03.15 JRD

Verda evolúció... 1. rész

Mindegyik Verdák a maga nemében, aranyos, szerethető figurákkal teli (főleg Matuka, aki a sorozat igazi sztárja!), gyerekeknek való animációs film - de bárkinek szívesen ajánlom. Egy történet a célokról, a barátságról, az igazi értékekről. Egy időben minden fiúgyermek Verdák-lázban égett, és a játékipar hatalmasat kaszált a méregdrága Verdák-figurákon és nyomott kulacsokon, pólókon... stb. Tehát a Verdák márka lett, nem csak egy mese. Egy 120 millió dolláros márka, mely több mint 600 millát fialt a készítőinek. Nézd meg! Nevess Matuka esetlenkedésein, és szurkolj McQuinnek. Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2020.05.22 dailyfilmsan

Aranyos rajzfilm, ami a megszokottól elrugaszkodva szórakoztat. A versenyautók és úgy magában véve a négykerekűek világának megalkotása érdekes húzás volt. Nekem tetszett ez az elrugaszkodás a valóságtól. Tanulsága is volt úgyhogy szerintem egy jó mese.

2017.03.08 GedyPapa

Korosztályfüggetlen alkotás a Pixartól, hiszen mindenki megtalálja benne azt, ami igazán neki szól. Én a füvezős autón sokat mosolyogtam, de maga a versenyszellem és Villám átváltozása is kiváló példát mutat kicsiknek és nagyoknak egyaránt.

2019.09.20 Timon

Disney Pixar alkotásként kedvelem ezt a mesét.Eleinte nem gondoltam azért,hogy autósból lehet ennyire kiemelkedő darabot összehozni,de tény,hogy sikerült. 10/9/5

A Verdákban sok utalás található más Pixar-filmekre is. Feltűnik benne például egy Toy Story-s pizzaszállító furgon, vagy az autók oldalán található számok, nevek, utalások előző Pixar-filmek szponzoraira. Szerző: JRD

Kipufogófürdő lakóinak zöme az 1900-as első feléből származó autómodellekből állt össze. Pl.: 1949-es Mercury Club Coupe rendőrautó, a Seriff, vagy Lizi, az 1923-as Ford Model T-modell kopott, öreg női autó.Szerző: JRD

Hudson doki karakterét egy 1951-es Hudson Hornet autóról mintázták, míg Matuka kinézetét egy szintén 1951-es International Harvester autómentőről mintázták.Szerző: JRD

Matuka rendszáma szintén A113.Szerző: Scramananga