vejunkanew   2017. 08. 21.

Ted Geoghegan első rendezése szerintem nagyon jól sikerült, ritka az ilyesmi, de érezhetően egy nagyon bátor ambiciozusos alkotás. Tetszett, hogy a film cselekménye következetes és jól átgondolt.

anonym   2016. 02. 07.

Nagyon ritka manapság jó horror szerintem. Ez pedig szinte tökéletes. Főként azért mert nem csupán gyerekes módon akarja rám hozni a frászt, hanem mert nagyon erős hangulata van, ami engem végig szorított a fotelbe.

Larry Fessenden
Lisa Marie
Larry Fessenden
Barbara Crampton

A filmet Lucio Fulci 1981-es 'The House by the Cemetery' című alkotása inspirálta.

A Dagmar család tagjainak arcán látható égési sérülések megalkotásán minden nap két órát dolgoztak a sminkesek, de az eltávolításuk is egy órát vett igénybe.

Mivel a film igen alacsony költségvetéssel készült, a 70-es évekbeli ruhákat nem szabóval varratták, hanem second hand boltokból vásárolták.