Álomnagyi

Álomnagyi

C'est quoi cette mamie?
Bulki

A nyári szünidő rengeteg meglepetést tartogat az egymás társaságához szokott hét féltestvér számára. Két év után el kell hagyniuk kényelmes otthonukat, s a nyarat valamennyien más szülőnél töltik. Gulliver, a legkisebb gyerek a nagymamájához kerül, aki azonban közel sem egy hétköznapi… Több

Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2019.10.17.
Forgalmazó: Big Bang Media

2020.11.06 Annuska

Szeretem a francia filmeket, mert van bennük valami légies könnyedség. Ez a történet sem volt túlbonyolítva, de szerettem, mert a nagyim jutott eszembe róla.

2019.10.26 indingo

Kicsit izgalmasabb történetre számítottam. Az előzetesből minden kiderült, más alig történt benne. A nagyi stílusa is egy idő után már unalmas volt, nem vicces.

2020.02.05 Szilonka

lehetett volna sokkal nagyobb karakter a nagyi. A sok gyerek is inkább zavaró volt, több felesleges szereplő.

2019.10.26 TomÁcs

Eléggé átlagos francia filmecske, vígjátéknak nem mondanám, én nem tudtam rajta nevetni. Álomnagyi szinkronja elég idegesítő.

2019.10.26 VvV

Az elmúlt években ennél ezerszer jobb francia filmet születtek. Elég egyszerű a története, a vége pedig kiszámítható.

A film összbevétele 9 126 247 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 70 012 135 forintot termelt. A hazai mozik összesen 48 133 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Gabriel Julien-Laferriére olyan kiemelkedő francia direktorok mellett dolgozott rendezőasszisztensként, mint Léos Carax, Claire Denis, Chantal Akerman, Nicole Garcia és Elia Suleiman.Szerző: hp

Az Álomnagyiban alakítja a 71 éves Chantal Ladesou pályafutása első főszerepét Szerző: hp

Az Álomnagyi Gabriel Laferrière egészestés vígjátéka. Szerző: hp

A film első része hatalmas sikert aratott Franciaországban. A vígjátékra 800 ezer néző váltott jegyet. Szerző: hp

(2019. 10. 22.)
Chantal Ladesouban van annyi komikai él és virtuozitás, hogy elvigye a hátán a produkciót azzal az egyszerű ténnyel, hogy szellemileg sokkal éretlenebb figurát hoz. Több