Nyughatatlan özvegyek

Widows

2021.07.07 Eastern79

Kemény csajok

Szokványosan induló történet meglepő fordulatokkal. Rendkívül hangulatos akciófilm markáns és szerethető karakterekkel, rengeteg jó színésszel és még jobb alakításokkal. Tartalmas, érzelmes, olykor nyers és brutális. Mint az élet.

2018.11.23 Berto49

Rablásra kényszerült özvegyek

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm! Intelligens akciófilm, amely azonban sokkal több egy sima heist movie-nál. A négy özvegy: Veronica, Alice, Linda és Belle párjuk brutális halála után rákényszerülnek arra, hogy a Harry Rawlings (Liam Neeson) által kitervelt rablást megvalósítsák. A rendező és napjaink „menő” írónője, Gillian Flynn közösen írták a mai Chicagóban játszódó történet forgatókönyvét, bőven kitérve a jelenkor társadalompolitikai vetületeire is. A különböző szociális helyzetű hősnők a közös feladat révén, a cél érdekében összekovácsolódnak, mindenki azt a tulajdonságát használja ki, amelyben a legjobb. Nekem Viola Davis alakítása tetszett a legjobban, igaz, hogy az általa megformált Veronica karaktere volt leginkább kidolgozott. Alice (Elizabeth Debicki) ausztrál állampolgársága ellenére hiteles volt a lengyelországi gyökerekkel rendelkező hősnő megszemélyesítésére, ami nem véletlen, hiszen az édesapja lengyel balett táncos volt. Az idei bemutatók közül ez már a második olyan „rablásos” film, amelynek nők a főszereplői, a másik az „Ocean's 8 - Az évszázad átverése” volt.

2019.07.22 indingo

Közepes akciófilm lett, a nagy csavart lehetett érzeni a levegőben. A szereposztása egészen jó, de a történet nekem egy picit lassú volt.

2019.02.26 Thibo84

Egy újabb ékes bizonyítéka annak, hogy csak nőkből álló csapattal is lehet jó akció filmet forgatni. Igaz az eleje egy picit lapos, de hát ez be lehet tudni a bevezetésnek. SPOILER Mikor megláttam, hogy Liam Neeson él, nem ért meglepetés ként, az már... Több

2021.03.01 elekm90

Összességében tetszett a film, leginkább amiatt, hogy nagyon sok szereplőt vonultatott fel, de ennek ellenére sem hullott szét a cselekménye. Engem meglepett a fordulat, nem számítottam rá. A színészek is jók, az kissé zavart, hogy nagyon Viola Davis... Több

2020.09.06 stevepisti

Szerencsére nem egy szokványos akció-krimit láthattunk, az meg kifejezetten tetszett, hogy olyan színészek kaptak mellékszerepeket, akik komoly akció, dráma filmekben szoktak szerepelni. Számomra még hitelesebbnek hatott a háttértörténet. Nagy akciók... Több

2019.07.29 MP170506

Kicsit lassú cselekményű történet, de mégis leköti a nézőt. Nekem tetszett a fordulat, jók voltak az akciójelentek is. A színészek jól lettek összeválogatva.

2019.08.20 Lonka

Érdekes volt a film. Végig lendületes, sok benne az akció, és Liam Neesont is végre egy picit más szerepben láthattuk, mint eddig megszoktuk tőle.

2019.05.06 rainman

Se íze, se bűze. Se nem dráma, se nem krimi, olyan semmilyen. Töredezett, erőltetett cselekmény, felesleges karakterek. Az a fajta szódával elmegy kategória.

2019.02.25 kevelin

Imádom Viola Davis-t s ebben a filmben is jól megmutatta mennyire jó színésznő (bár a HTGAM ben nyújtott alakítása egyelőre felülmúlhatatlan). A történet engem megfogott bár többet is ki lehetett volna hozni belőle. Tetszett hogy végre nők is főszerepet kaptak egy ilyen jellegű filmben/témában.

2019.02.14 Milanman

Erős nők filmes aranykora

Nem tudom, hogy csak simán az élet, vagy direktben az olyan korszellem által motivált mozgalmak, mint a "metoo" szülték azt a tendenciát, hogy számottevőleg megszaporodtak az olyan filmek, amik kifejezetten erős női főszereplőket helyeznek a középpon... Teljes kritika

2020.10.05 Annuska

Azt hittem, hogy eltér a megszokott Liam Neeson filmektől, de rá kellett jönnöm, hogy nem. A sztori izgalmas volt, jó karakterekkel.

2018.12.10 iq.csabi

Egy jó krimi, jó fordulatokkal, bár kissé kiszámítható. Rengeteg jó színész, Daniel Kaluuya pedig brutálisan bejött. Mindenképpen érdemes megnézni, nagyon vártam már ezt a filmet, nem nyűgözött le, de azért egy erős film.

2019.03.03 FGyula

Jó, de több is volt ebben az ötletben mint amit kihoztak belőle. Unalmas párbeszédek sokasága. Összefüggéstelen kidolgozás.