Wonder Woman

jfruzsi97   2020. 10. 13.

Nekem tetszett, annak ellenére, hogy nem vagyok a szuperhősös filmekért oda. Tetszett a sztori, mind a két világ . Jelmezek, a képességek. Szerintem jól össze lett rakva.

Orosz István   2017. 09. 18.

Engem annyira nem nyűgözött le, nem mondanám rossznak, de néhol azért nagyon vontatott és unalmas volt. Kicsit hülyeségnek tartom Àrész keresését semmi konkrétum, olyan mintha az Oroszlánkirály 3-at nézném mikor Timon és Pumba egy metafora alapján kereste az új otthont. Emellett eléggé kiszámítható az egész sztori.

ArpiHajdu és Réci   2018. 04. 01.

2017-ben ez gyenge...

A mostani szuperhős filmes felhozatalból részemről eddig kimaradtak a DC-filmek, nem csekély részben annak köszönhetően, hogy a kritikai fogadtatásuk nem volt túl biztató. A Wonder Woman viszont érdekes módon elnyerte a „gonosz és kegyetlen” kritikus... teljes kritika»

dulkap   2017. 07. 17.

Kíváncsi voltam, hogy az általam amúgy semmire se tartott kritikusok ezúttal miért dicsérték agyon egy DC filmet. Vagy benézték vagy szimplán már az is elég volt, hogy nem Zack Snyder neve virít a rendezésnél. Nos az tény, hogy az utóbbi évek egyik l... több»

Deku   2017. 09. 24.

Remek kis alkotás az már egyszer biztos, nem volt kétséges, hogy nagyon tetszeni fog de azért mindig ott van a lehetősége egy nagyobb hibának. Ebben nem volt semmi rossz. Nekem nagyon tetszett.

HercegPeter   2018. 11. 26.

Annyi biztos, hogy jobb, mint a Batman vs Superman, ami nem csak a leggyengébb DC-s film, de a leggyengébb szuperhősfilm is. Ebben volt izgalom, a történet is jobb, bár kicsit bizarr és hát ugye szívesebben nézem Gal Gadot-ot, mint Affleck-et és Cavi... több»

Artemisia   2020. 05. 19.

Egy nagy léptékű adaptáció

Az eddigi legnagyobb léptékű Wonder Woman adaptáció. A nagy költségvetés meglátszik a minőségén, a díszleteken, a CGI-n, az operatőri munkán és persze a szereplőgárdán is. Csúcsminőségű látványvilággal rendelkezik, és remekül ötvözi a hellenisztiku... teljes kritika»

Eugene Brave Rock
Eugene Brave Rock
David Thewlis
David Thewlis
Gal Gadot

A film összbevétele 821 847 012 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 219 043 513 forintot termelt. A hazai mozik összesen 146 311 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Eva Green jelentkezett dr. Maru szerepére, de végül Elena Anaya kapta meg.

(Artemisia )

Gal Gadot az első nem amerikai nő, aki Wonder Womant játszotta.

(Artemisia )

Gal Gadot 8 kg színtiszta izmot épített magára a film kedvéért.

(Artemisia )

Wonder Woman a film idején Petty Jenkis szerint kb. 800 éves.

(Artemisia )

Gal Gadot intenzív felkészítést kapott: 6 hónapon át napi 2 óra konditerem, 2 óra harcmozdulat gyakorlat és 2 óra lovaglás.

(Artemisia )

Gal Gadot várandósan is forgatott; az 5. hónapban járt 2. gyermekével, mire befejeződtek a munkálatok.

(Artemisia )

A Themüszkirában játszódó jeleneteket a Dél-Olaszországban található Amalfi partjainál vették fel. Aline Bonetto, a film látványtervezője szerint a helyszín minden szempontból tökéletes volt a forgatáshoz.

Patty Jenkins nagy rajongója a '70-es években futott Wonder Woman sorozatot, s szerette volna, hogy Lynda Carter és Lyle Waggoner (akik a szériában Dianát és a Trevort játszották) egy cameo erejéig szerepeljenek a filmben. Erre végül nem kerülhetett sor (Waggoner visszavonult a színészettől, míg Carternek időpont egyeztetési problémái voltak).

A gyerek és a felnőtt Dianát alakító színésznőknek (vagyis Emily Carey-nek és Gal Gadot-nak) ugyanazon a napon van a születésnapja (április 30-án).

A film költségvetése 149 millió dollár volt és jelenleg 821 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

Feministáknak, Gadot kisasszony rajongóinak kihagyhatatlan a Wonder Woman, de azért sokat ne várjanak tőle. Még mindig várjuk, hogy a DC kihozzon egy igazán jól sikerült filmet. Talán majd a következő. 6/10 több»

Na végre! A Warner-DC koalíció ezúttal méltán húzhatja fel a bokszkesztyűt, mivel nem kell félnie attól, hogy a képregényfilmes váltósúlyú bajnokságban már az első menetben kiütik. És a végén is csak pontozással veszít… 70/100 több»

Összességében a Wonder Woman, a Vasember első része óta a legjobb szuperhős eredet film, ami nem csak szuperhős filmként, de háborús és romantikus filmként is tökéletesen működik. Az év eddigi legnagyobb meglepetése! Értékelés: 80% több»