Wonder Woman

Orosz István   2017. 09. 18.

Engem annyira nem nyűgözött le, nem mondanám rossznak, de néhol azért nagyon vontatott és unalmas volt. Kicsit hülyeségnek tartom Àrész keresését semmi konkrétum, olyan mintha az Oroszlánkirály 3-at nézném mikor Timon és Pumba egy metafora alapján kereste az új otthont. Emellett eléggé kiszámítható az egész sztori.

ArpiHajdu és Réci   2018. 04. 01.
2017-ben ez gyenge...

A mostani szuperhős filmes felhozatalból részemről eddig kimaradtak a DC-filmek, nem csekély részben annak köszönhetően, hogy a kritikai fogadtatásuk nem volt túl biztató. A Wonder Woman viszont érdekes módon elnyerte a „gonosz és kegyetlen” kritikusok tetszését, így úgy voltam vele, hogy megérdemel egy esélyt. Nos, miután megnéztem a Csodanő kalandját, csak annyi jutott eszembe: ha ez a film volt a DCEU eddigi darabjai közül a legjobb, akkor milyen a többi? Merthogy szerény véleményem szerint ez is egy elég gyenge produktum lett, így erre is csak annyit tudok mondani: hát, nem tudom… Sajnos ez a film is az eredetfilmek „gyermekbetegségeitől” szenved: egy keretbe foglalt, faék egyszerűségű t... több»

dulkap   2017. 07. 17.

Kíváncsi voltam, hogy az általam amúgy semmire se tartott kritikusok ezúttal miért dicsérték agyon egy DC filmet. Vagy benézték vagy szimplán már az is elég volt, hogy nem Zack Snyder neve virít a rendezésnél. Nos az tény, hogy az utóbbi évek egyik legmarvelesebb DC filmje, de az is igaz, hogy a karakterhez nem is illik annyira a sötét hangulat. Egyébként élvezetes kis mozi, de kiemelkedőnek semmiképpen sem tartom. Nagyjából ugyanazokból a panelekből áll, mint a többi képregényfilm, ugyanazokkal a hibákkal. Néha már olyan érzésem volt, mintha az első Amerika Kapitányt láttam volna, csak nőben. Gal Gadot egyébként kitűnő választás volt: egyszerre gyönyörű és erős kisugárzású. Kíváncsian várom már Az Igazság Ligáját és ez akkor is így lesz miután a kritikusok lehúzzák (mert lefogják).

Deku   2017. 09. 24.

Remek kis alkotás az már egyszer biztos, nem volt kétséges, hogy nagyon tetszeni fog de azért mindig ott van a lehetősége egy nagyobb hibának. Ebben nem volt semmi rossz. Nekem nagyon tetszett.

HercegPeter   2018. 11. 26.

Annyi biztos, hogy jobb, mint a Batman vs Superman, ami nem csak a leggyengébb DC-s film, de a leggyengébb szuperhősfilm is. Ebben volt izgalom, a történet is jobb, bár kicsit bizarr és hát ugye szívesebben nézem Gal Gadot-ot, mint Affleck-et és Cavill-t. Nincs különösen gyenge pontja, de sajnos erőssége sem. A manapság futószalagon érkező tucat szuperhős filmek újabb, talán egy picit jobb darabja.

Eugene Brave Rock
Eugene Brave Rock
David Thewlis
David Thewlis
Gal Gadot

Feministáknak, Gadot kisasszony rajongóinak kihagyhatatlan a Wonder Woman, de azért sokat ne várjanak tőle. Még mindig várjuk, hogy a DC kihozzon egy igazán jól sikerült filmet. Talán majd a következő. 6/10 több»

Na végre! A Warner-DC koalíció ezúttal méltán húzhatja fel a bokszkesztyűt, mivel nem kell félnie attól, hogy a képregényfilmes váltósúlyú bajnokságban már az első menetben kiütik. És a végén is csak pontozással veszít… 70/100 több»

Összességében a Wonder Woman, a Vasember első része óta a legjobb szuperhős eredet film, ami nem csak szuperhős filmként, de háborús és romantikus filmként is tökéletesen működik. Az év eddigi legnagyobb meglepetése! Értékelés: 80% több»

A film összbevétele 821 847 012 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 219 043 513 forintot termelt. A hazai mozik összesen 146 311 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Themüszkirában játszódó jeleneteket a Dél-Olaszországban található Amalfi partjainál vették fel. Aline Bonetto, a film látványtervezője szerint a helyszín minden szempontból tökéletes volt a forgatáshoz.

(ArpiHajdu és Réci )

Patty Jenkins nagy rajongója a '70-es években futott Wonder Woman sorozatot, s szerette volna, hogy Lynda Carter és Lyle Waggoner (akik a szériában Dianát és a Trevort játszották) egy cameo erejéig szerepeljenek a filmben. Erre végül nem kerülhetett sor (Waggoner visszavonult a színészettől, míg Carternek időpont egyeztetési problémái voltak).

(ArpiHajdu és Réci )

A gyerek és a felnőtt Dianát alakító színésznőknek (vagyis Emily Carey-nek és Gal Gadot-nak) ugyanazon a napon van a születésnapja (április 30-án).