Játssz egy 32" LG LED televízióért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Wonder Woman

(Wonder Woman)

ArpiHajdu és Réci   2018. 04. 01.

A mostani szuperhős filmes felhozatalból részemről eddig kimaradtak a DC-filmek, nem csekély részben annak köszönhetően, hogy a kritikai fogadtatásuk nem volt túl biztató. A Wonder Woman viszont érdekes módon elnyerte a „gonosz és kegyetlen” kritikusok tetszését, így úgy voltam vele, hogy megérdemel egy esélyt. Nos, miután megnéztem a Csodanő kalandját, csak annyi jutott eszembe: ha ez a film volt a DCEU eddigi darabjai közül a legjobb, akkor milyen a többi? Merthogy szerény véleményem szerint ez is egy elég gyenge produktum lett, így erre is csak annyit tudok mondani: hát, nem tudom… Sajnos ez a film is az eredetfilmek „gyermekbetegségeitől” szenved: egy keretbe foglalt, faék egyszerűségű történetvezetés, a leginkább bevett dramaturgiai fordulatokkal (a burokban nevelt naiv kislány, aki találkozik az első idegennel, s máris meg akarja menteni a világot… vajon sikerülni fog-e neki?). Szintén nem tesz jót az összképnek, hogy gyakorlatilag a címszereplő kivételével minden egyes karakter egydimenziós lett (ezt Chris Pine szenvedi meg a leginkább, márpedig szerintem a képregényekben Steve Trevor karaktere ennél árnyaltabbnak kell hogy legyen), s nem mellékesen azt is valljuk be, hogy a film valódi antagonistájánál is láttunk már sokkal jobbat/kidolgozottabbat. A fentiek már önmagukban elegek arra, hogy egy unalmas 130 percet kapjunk, de mindehhez hozzájön még a túltolt CGI is, amelynek köszönhetően az egyes akciójelenetek totál elveszítik a realitás érzetét (mondom ezt úgy, hogy egy képregényfilmről van szó, s ez azért sokatmondó). Oké, hogy látványfilmmel van dolgunk, de azért 2017-ben ennél valamivel jobb vizuális effektusokat vár az ember. Minden elismerésem Gal Gadot-nak, mert ha valaki, akkor ő tényleg mindent megtesz azért, hogy ebből valami épkézláb alkotás legyen (a karakterében rejlő naivitás valóban a film legjobb jeleneteit produkálja), de hiába az igyekezete, számomra ez a film közepétől a teljes érdektelenségbe fulladt, s néhány apró momentuma ellenére egyáltalán nem tudott szórakoztató lenni sem. Ugyan nem e vélemény miatt fog a Warner a kardjába dőlni, de azért bízom abban, hogy a stúdió és a DCEU képes lesz egy ennél jobb produkciót letenni az asztalra.

Orosz István   2017. 09. 18.

Engem annyira nem nyűgözött le, nem mondanám rossznak, de néhol azért nagyon vontatott és unalmas volt. Kicsit hülyeségnek tartom Àrész keresését semmi konkrétum, olyan mintha az Oroszlánkirály 3-at nézném mikor Timon és Pumba egy metafora alapján kereste az új otthont. Emellett eléggé kiszámítható az egész sztori.

dulkap   2017. 07. 17.

Kíváncsi voltam, hogy az általam amúgy semmire se tartott kritikusok ezúttal miért dicsérték agyon egy DC filmet. Vagy benézték vagy szimplán már az is elég volt, hogy nem Zack Snyder neve virít a rendezésnél. Nos az tény, hogy az utóbbi évek egyik legmarvelesebb DC filmje, de az is igaz, hogy a karakterhez nem is illik annyira a sötét hangulat. Egyébként élvezetes kis mozi, de kiemelkedőnek semmiképpen sem tartom. Nagyjából ugyanazokból a panelekből áll, mint a többi képregényfilm, ugyanazokkal a hibákkal. Néha már olyan érzésem volt, mintha az első Amerika Kapitányt láttam volna, csak nőben. Gal Gadot egyébként kitűnő választás volt: egyszerre gyönyörű és erős kisugárzású.
Kíváncsian várom már Az Igazság Ligáját és ez akkor is így lesz miután a kritikusok lehúzzák (mert lefogják).

Deku   2017. 09. 24.

Remek kis alkotás az már egyszer biztos, nem volt kétséges, hogy nagyon tetszeni fog de azért mindig ott van a lehetősége egy nagyobb hibának. Ebben nem volt semmi rossz. Nekem nagyon tetszett.

Lamboh   2017. 09. 29.

Sajnálatos módon elég hamar rájöttem, hogy ki a fő gonosz, mivel eléggé kiszámítható volt a cselekmény - és nem ez volt az egyetlen ami kiszámítható volt. Kifejezetten tetszik, hogy Dianát egy erős, ám sok esetben egy kicsit mégis esetlen női karakterként ábrázolták, akit sok esetben az érzelmei irányítanak, és nem próbálták meg el szexualizálni (nem tudom milyen jobb kifejezést tudnék itt használni) vagy valami tökéletesen, legyőzhetetlen emberi lényként lenyomni a torkunkon. Valószínűleg ezért is volt annyira emberi a karaktere, és emiatt lehet könnyedén azonosulni vele. Nem volt tökéletes film. Mint mindennek, ennek is megvannak a maga hibái, de nem bánom, hogy megnéztem.

Eugene Brave Rock
Eugene Brave Rock
David Thewlis
David Thewlis
Gal Gadot

Feministáknak, Gadot kisasszony rajongóinak kihagyhatatlan a Wonder Woman, de azért sokat ne várjanak tőle. Még mindig várjuk, hogy a DC kihozzon egy igazán jól sikerült filmet. Talán majd a következő. 6/10

Na végre! A Warner-DC koalíció ezúttal méltán húzhatja fel a bokszkesztyűt, mivel nem kell félnie attól, hogy a képregényfilmes váltósúlyú bajnokságban már az első menetben kiütik. És a végén is csak pontozással veszít… 70/100

Összességében a Wonder Woman, a Vasember első része óta a legjobb szuperhős eredet film, ami nem csak szuperhős filmként, de háborús és romantikus filmként is tökéletesen működik. Az év eddigi legnagyobb meglepetése! Értékelés: 80%

A Themüszkirában játszódó jeleneteket a Dél-Olaszországban található Amalfi partjainál vették fel. Aline Bonetto, a film látványtervezője szerint a helyszín minden szempontból tökéletes volt a forgatáshoz.

(ArpiHajdu és Réci )

Patty Jenkins nagy rajongója a '70-es években futott Wonder Woman sorozatot, s szerette volna, hogy Lynda Carter és Lyle Waggoner (akik a szériában Dianát és a Trevort játszották) egy cameo erejéig szerepeljenek a filmben. Erre végül nem kerülhetett sor (Waggoner visszavonult a színészettől, míg Carternek időpont egyeztetési problémái voltak).

(ArpiHajdu és Réci )

A gyerek és a felnőtt Dianát alakító színésznőknek (vagyis Emily Carey-nek és Gal Gadot-nak) ugyanazon a napon van a születésnapja (április 30-án).