Advertisement

Eugene Brave Rock
David Thewlis
David Thewlis
Gal Gadot

Artemisia   2020. 05. 19.

Egy nagy léptékű adaptáció

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT::: Az eddigi legnagyobb léptékű Wonder Woman adaptáció. A nagy költségvetés meglátszik a minőségén, a díszleteken, a CGI-n, az operatőri munkán és persze a szereplőgárdán is. Csúcsminőségű látványvilággal rendelkezik, és remekül ötvözi a hellenisztikus szellemet az I. világháborús London atmoszférájával. Végig Diana (nem értem, a magyar szinkron miért "Diánának" ejti a nevét) nézőpontjában vagyunk, a naivitása miatt egyszerre tűnik gyerekesnek (pl. egyedül elindul megfékezni a világháborút, áttör egy frontvonalat csak úgy, mert megsajnálja az embereket) és hitelesnek is, mert egy harcközpontú közösségben nőtt fel. Van néhány kisebb ellen... több»

Orosz István   2017. 09. 18.

Engem annyira nem nyűgözött le, nem mondanám rossznak, de néhol azért nagyon vontatott és unalmas volt. Kicsit hülyeségnek tartom Àrész keresését semmi konkrétum, olyan mintha az Oroszlánkirály 3-at nézném mikor Timon és Pumba egy metafora alapján kereste az új otthont. Emellett eléggé kiszámítható az egész sztori.

ArpiHajdu és Réci   2018. 04. 01.

2017-ben ez gyenge...

A mostani szuperhős filmes felhozatalból részemről eddig kimaradtak a DC-filmek, nem csekély részben annak köszönhetően, hogy a kritikai fogadtatásuk nem volt túl biztató. A Wonder Woman viszont érdekes módon elnyerte a „gonosz és kegyetlen” kritikusok tetszését, így úgy voltam vele, hogy megérdemel egy esélyt. Nos, miután megnéztem a Csodanő kalandját, csak annyi jutott eszembe: ha ez a film volt a DCEU eddigi darabjai közül a legjobb, akkor milyen a többi? Merthogy szerény véleményem szerint ez is egy elég gyenge produktum lett, így erre is csak annyit tudok mondani: hát, nem tudom… Sajnos ez a film is az eredetfilmek „gyermekbetegségeitől” szenved: egy keretbe foglalt, faék egyszerűségű t... több»

dulkap   2017. 07. 17.

Kíváncsi voltam, hogy az általam amúgy semmire se tartott kritikusok ezúttal miért dicsérték agyon egy DC filmet. Vagy benézték vagy szimplán már az is elég volt, hogy nem Zack Snyder neve virít a rendezésnél. Nos az tény, hogy az utóbbi évek egyik legmarvelesebb DC filmje, de az is igaz, hogy a karakterhez nem is illik annyira a sötét hangulat. Egyébként élvezetes kis mozi, de kiemelkedőnek semmiképpen sem tartom. Nagyjából ugyanazokból a panelekből áll, mint a többi képregényfilm, ugyanazokkal a hibákkal. Néha már olyan érzésem volt, mintha az első Amerika Kapitányt láttam volna, csak nőben. Gal Gadot egyébként kitűnő választás volt: egyszerre gyönyörű és erős kisugárzású. Kíváncsian várom már Az Igazság Ligáját és ez akkor is így lesz miután a kritikusok lehúzzák (mert lefogják).

Deku   2017. 09. 24.

Remek kis alkotás az már egyszer biztos, nem volt kétséges, hogy nagyon tetszeni fog de azért mindig ott van a lehetősége egy nagyobb hibának. Ebben nem volt semmi rossz. Nekem nagyon tetszett.

Feministáknak, Gadot kisasszony rajongóinak kihagyhatatlan a Wonder Woman, de azért sokat ne várjanak tőle. Még mindig várjuk, hogy a DC kihozzon egy igazán jól sikerült filmet. Talán majd a következő. 6/10 több»

Na végre! A Warner-DC koalíció ezúttal méltán húzhatja fel a bokszkesztyűt, mivel nem kell félnie attól, hogy a képregényfilmes váltósúlyú bajnokságban már az első menetben kiütik. És a végén is csak pontozással veszít… 70/100 több»

Összességében a Wonder Woman, a Vasember első része óta a legjobb szuperhős eredet film, ami nem csak szuperhős filmként, de háborús és romantikus filmként is tökéletesen működik. Az év eddigi legnagyobb meglepetése! Értékelés: 80% több»

A film összbevétele 821 847 012 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 219 043 513 forintot termelt. A hazai mozik összesen 146 311 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Eva Green jelentkezett dr. Maru szerepére, de végül Elena Anaya kapta meg.

(Artemisia )

Gal Gadot az első nem amerikai nő, aki Wonder Womant játszotta.

(Artemisia )

Gal Gadot 8 kg színtiszta izmot épített magára a film kedvéért.