Filmek

Legjobb dokumentum filmek 2015-től 2024-ig - Németország

Saját filmes lista készítése
#321

dokumentum

Egy húszas éveiben járó, feltörekvő újságíró máris a teljes önmarcangolással találja szemben magát. A szíriai Damaszkuszban született Lina a körülötte zajló eseményekről... több»

Rendező: Lina

A jégkorszak visszhangjai
#322

dokumentum

Németország délkeleti részén magasodik a Watzmann-hegy. A hegyvonulat és a környező csúcsok sziklaóriásokként vigyázzák az alattuk elterülő vadregényes tájat, amely féltékenyen... több»

Rendező: Jan Haft

#325

dokumentum | életrajzi

Rendező: Greta Stocklassová

Szereplők: Hans Blix

#327

dokumentum

Rendező: Johannes Blume

A futam
#328

NA A futam  (2016)

dokumentum

1936. Olimpia Berlinben. Hitler és Göbbels saját céljaikra kívánták használni az eseményt. A kozmopolita rendezvényen több ezren vettek részt. Az Egyesült Államok kifejezett... több»

#329

dokumentum

Az ember évezredekkel ezelőtt megtanulta a szőlőtermesztést és a borkészítést. Azóta is szívesen nevel szőlőt a világ minden táján. Szőlőt telepített a Föld legtermékenyebb... több»

Rendező: Franz Hafner

Szereplők: Otto Clemens

Habár kétségtelen, hogy a távoli tájakon is számos érdekes állat- és növényfaj él, számomra még izgalmasabbak azok a természetfilmek, amelyek a bennünket közvetlenül körbevevő természet csodáit mutatják be. Ez a film is jó példáját nyújtja annak, hogy tőlünk szó... több»
Humboldt, a nagy felfedező
#330

dokumentum

Egy Alexander von Humboldt nevű kutató több mint kétszáz évvel ezelőtt öt évet töltött Dél-Amerika felfedezésével. Andrea Wulf történész és bestseller író most megismétli ezt... több»

Alexander von Humboldt neve sokak számára ismerősen csenghet (főleg tudományos körökben), azonban az életútjáról, munkásságáról, személyiségéről keveset tud az átlagember. Annak ellenére sem tudunk túl sokat az utóbbi dolgokról, hogy Humboldt széles körű tevékenységet... több»
#331

dokumentum

Csimpánzok: legközelebbi rokonaink az állatvilágban. Ám vajon mikor váltak el a mi őseink és az ő őseik útjai? És honnan ered emberi származásunk? Mindig is Afrikát, a mai... több»

Rendező: Florian Breier

Egy német tudós bebizonyítja, hogy őseink, az előemberek nem Afrikából származnak, hanem épp fordítva, európai őseink vándoroltak át Afrikába. Ha ettől a bizonyítástól eltekintek, akkor tulajdonképp érdekes a főként ásatásokról szóló dokumentumfilm.
Ile de Rhinau: Őserdő a Rajna mentén
#332

dokumentum

Németországban, a Rajna felső szakaszán található egy ártéri erdő, ha úgy tetszik, emléket állítva annak a kiterjedt ökoszisztémának, melyből a folyó szabályozását követően... több»

Ez a természetfilm jól megmutatja, milyen is lehetett egy ősi táj, mielőtt az ember önös érdekből elkezdte átalakítani a környezetét. Rendkívül sokszínű növény- és állatvilágot mutat be a film, és ilyenkor azért elgondolkodhatunk, hogy milyen élőhelyeket is tettünk és... több»
Szibéria, a maga valóságában
#333

dokumentum

A Svájci Televízió moszkvai tudósítója egy rendezővel és egy operatőrrel együtt felkerekedik, hogy meglátogassa a rénszarvastenyésztő nomádokat Szibéria egyik legtávolabbi... több»

Rendező: Dave D. Leins

Sajátos hangulatú, road movie jellegű dokumentumfilm, amely jól visszaadja Szibéria, illetve az ott élő emberek jellemzőit. Kissé talán szokatlan a hosszú játékidő, a bő másfél óra is inkább kicsit játékfilmes hangulatot kölcsönöz ennek az alkotásnak. A stáb időt és... több»
Biebrza, az európai Amazonas
#334

dokumentum

A Biebrza Lengyelország – és talán egész Európa – utolsó, teljesen érintetlen, természetes állapotában megőrzött folyója, melynek a nevét viselő Nemzeti Park nyújt oltalmat. A... több»

Rendező: Paolo Volponi

Különleges tájra kalauzolja el a nézőket ez a természetfilm, Európa egyik utolsó "ősvadonját" láthatjuk. A Biebrza folyó völgyét nem szabályozták, így gyakorlatilag az "eredeti" állapotok uralkodnak arrafelé, és a felvételekből arra is következtethetünk, milyen lehetett a... több»
Városi dzsungel
#335

NA Városi dzsungel  (2017)

(1)

dokumentum

A városokat magunkénak hisszük − ám a betondzsungel tele van állatokkal. Néhánnyal összebarátkoztunk, de a legtöbbet szinte észre se vesszük. Sokan veszélyesnek tartják a vadon... több»

Habár azt hihetnénk, hogy csak az utóbbi évek-évtizedek "furcsa" jelensége - mondjuk magyar viszonylatban nézve - például a nagyvárosban feltűnő vaddisznócsorda, ha jobban belegondolunk, az állatok mindig is jelen voltak akár a metropoliszokban is, még ha tényként kezeljük is... több»
Gdansk, Észak- Európa ékköve
#336

dokumentum

Gdansk, amely a nématajkú Poroszország része volt, mára modern lengyel várossá vált. A II. világháború elpusztította történelmi óvárosát, amelyet azóta múzeumi pontossággal... több»

A tehenek titkos élete
#337

dokumentum

Semmi sem jobb jelképe az idilli vidéki életnek, mint a tehenek. Ennek ellenére a legtöbb tehenet istállókban tartják és nem a mezőn. A fekte-fehér csordavezető Samura viszont olyan... több»

Rendező: Herbert Ostwald

Sok meglepő dolog derül ki ebből a filmből a tehenekkel kapcsolatban, bár szerintem azért nem lehet mindent általánosítani. A filmben látható állatokat különleges módon tartják, és ha jól értettem az elhangzottakat, ez a fekete-tarka fajta is kissé sajátos. Érdekes volt... több»
Óda a növényekhez
#338

dokumentum

A növények ereje rengeteget segített az embereken: élelmet, menedéket, sőt levegőt is biztosított számukra. Ám a természet kordában tartása és a termékenység maximalizálása... több»

Ahogyan az a filmben is elhangzik, az emberek hajlamosak szinte semmibe venni a növényeket, illetve természetesnek vesszük azt, hogy körülöttünk vannak. Ugyanakkor viszont egy bonyolult ökoszisztéma részei, levegővel és táplálékkal látják el az állatokat és az embereket, akik... több»
Hamburg drogkikötője
#339

dokumentum

A hamburgi kikötő Európa egyik legfontosabb tengeri kapuja: évente sok millió tonna áru indul innen és érkezik ide a világ minden részéről. A nagy forgalomnak azonban van egy káros... több»

A láthatatlan folyó – Víz alatti világ a Fekete-erdő és a Vogézek között
#340

dokumentum

A Fekete-erdő és a Vogézek között nemcsak a Rajna folyik lassan, észak felé, hanem egy másik, láthatatlan vízi út is. Európa legnagyobb felszín alatti tározója földalatti folyót... több»