Közösség

Vélemény:

 

85 Szárnyas fejvadász 2049

(2017)

Szárnyas fejvadász 2049

 
szucszoli   2018.01.21 17:24
0

A film előtt megnéztem a Retroshock videót és bevallom nagyon jó benyomással álltam neki a filmnek, de ez az izgalmi állapot hamar átváltott egy szenvedéssé. Ez a film igazán semmiről nem tud engem, mint nézőt meggyőzni. Egy felszínt kapirgáló, feszültség nélküli alkotás, ami külsőségeiben egy meglehetősen jól megalkotott képi és hangulati világot jelenít meg, aminek a koncepciója csak papíron működik. Igazából a zene volt az egyetlen, ami kiemelkedően élvezetes, de sajnos annyira eltúlzott mértékben szól folyamatosan és megállás nélkül a háttérben, hogy az inkább elrontotta az élményt. Ráadásul ez az ócska szerelmi szál, meg ezek a csúcsmodell nők, akik megjelennek a női szerepekben? Nevetséges. Ezt nyomatják ezer éve minden rohadt hálivúdi tömegfilmben. Miért kéne úgy tennem, mintha ez egy eredeti megoldás lenne, miközben egy állati idegesítő és elcsépelt gesztus, amivel leterhelik az erőtlen filmek koncepcióit!? Egy percig nem tudtam senkivel sem komolyan azonosulni. Kiváló színészek jelentek meg, de nem ájultam el a teljesítményüktől. Tény és való: bármelyik Westworld epizód szana-szénné veri ezt a vérszegény hangulatfilmet. Sőt, hangulatfilmek terén is úgy érzem, hogy egyáltalán nem kiemelkedő, mivel túl nagyot próbál vállalni. Ott van ellenpéldának a Drive, vagy a Bronson, amik azért is olyan kiváló hangulatfilmek, mert egyedi a koncepciójuk.