The 355

2024.04.23 Krisz

Nagyon rámentek arra, hogy a girl power majd összetartja a filmet. De azért nem ártott volna egy épkézláb történet és az sem, ha legalább egyvalakinek lett volna kedve játszani ebben a filmben.

2022.01.17 Artemisia

a nap véleménye

Kihagyott ziccer

Az X-Men-filmek producereként híres, illetve a az X-Men: Sötét Főnixszel való rendezői debütálásáról hírhedt Simon Kinberg második rendezéséhez egy all-star szereplőgárdával operáló kémthrillert álmodott meg, azonban a rendezői babérok még váratnak m... Teljes kritika

2022.01.16 Harper

A 40-es sztárszínésznők akciózása

A Mafabnak köszönhető mozijeggyel néztem meg ezt a lendületes akcióthrillert, melyben négy nagyon csinos 40-es sztárszínésznő akciózását láthattam egy szövevényes kémsztoriba ágyazva. (Köszönet ezúton is a Mafabnak és a szerintem előnyére módosított medálrendszernek). A 355-ben a 4 színésznő közül a 44 éves Jessica Chastain a legszebb, de kitesz magáért a 47 évesen is bomba formában lévő Pénelope Crúz és a 45 éves Diane Kruger is. Az alapsztori nem túl bonyolult: egy univerzális, vagyis minden rendszert feltörni képes dekódert kergetnek végig, verekedések és üldözős jelenetek tömkelegén keresztül. Közben a hölgyek megfordulnak Párizsban, majd az afrikai Marokkóban és a kínai Sanghajban is. A férfi főszereplő, a Marvelekből jól ismert Sebastian Stan, hozza a kőkemény macsót, aki mint kiderül, kettős játékot űz. Izgalmas, látványos, pörgős, bár szerintem egy kicsit elnyújtott a játékidő, a maga 124 percével. Értékelésem: közepesnél kicsit jobb, 60%. Egyszer nézős, de aki akciózó 40-es sztárnőkre vágyik (akik minden létező ruhakölteményben megcsodálhatóak), nem csalódik.

2022.01.29 Gábor390920

Tipikus akciófilm, melyben egy szuperveszélyes eszközt kell megszerezni a rosszfiúk elől. Csak itt nem izmos akciósztárok a főhősök, hanem nők különböző országokból, és csak közösen érhetnek el sikert. Akciódús film, cseppet sem unalmas, végig leköti a néző figyelmét.

2022.02.01 Eastern79

Dögös négyes

A Ponyvaregényben volt egy jelenet, amiben Mia Wallace arról mesélt Vincent Vegának, hogy szerepelt egy "Dögös ötös" című filmsorozat pilotepizódjában, amiben mindenféle, sablonosabbnál sablonosabb női karakterek akcióztak, és amiből aztán nem lett semmi. Nos, egy alternatív valóságban minden bizonnyal ehhez hasonló lenne az a bizonyos mű, csak éppen Mia Wallace, azaz Uma Thurman helyett ezúttal Jessica Chastain akciózik. Mace Brown CIA-ügynökként lő, fut, üt, rúg és többnyire Diane Kruger útjait keresztezi, mígnem csatlakozik hozzájuk Lupita Nyong’o és Penélope Cruz is, bár a spanyol szépség többnyire csak biodíszletként funkcionál, ugyanis a film végére is csak egy pisztoly elsütéséig jellemfejlődik, de azt az egy lövést is láthatóan megbánja. Az akciók kimértek, a közelharcok talán kissé lassúak is, a történet meg annyira sablonos, hogy szinte körbe lehet vágni egy ollóval, és a nagy fordulat olyan kiszámítható, hogy már az első tíz percben előre tudni lehet az egész sztorit, mégis működik, de csak és kizárólag a fent említett hölgyek miatt. Semmi világmegváltás, de ha bejönnek a keménykedő csajok, ne hagyd ki.

2022.02.03 Vesco

A Bourne és a 24 keveréke feminista formációban. Aki látta a két említett produkciót, rájön, hogy ugyanazok a stíluselemek köszönnek vissza (kémkedés, lehallgatás, követés, megfigyelés). Az egyik kémcsaj vallatós jelenete pl. Jack Baueres, még a szöv... Több

2022.01.27 jakedave

3,55 csillag (5-ből)

Moziban (hangos) egyszernézős, kikapcsolós, akciót-kedvelő-lánnyal/fiúval-randizni tökéletes, nagypopcornmenühöz tökéletesen illős, de azért nagyon mély nyomot nem hagyós film. Penelopé Cruz nagyon dög. A vége kicsit nem érthető, de jó a télikapitány főgonosz. Diane Kruger legalább olyan csúnya barna parókával, mint amilyen Cameron Diaz volt a Charlie angyalaiban.

2022.04.03 Alexa

Ez tényleg annyit ad, mint ahogy itt értékelték

Olyan érzésem volt a film nézése közben, hogy a történet teljesen lényegtelen igazából, és csak a női főhősök már-már heroikus tudása és hozzáállása a film lényege. Lehetett volna sokkal jobb filmet kihozni ebből a történetből, de túltolták a "szupernők, akit mindent megoldanak, vagy még jobbak is, mint a férfiak" ábrázolást... A végén pédául, ahogy a 2 nő beszélget, totál déja vum lett, hogy valamelyik film végén szerintem Samuel L. Jackson és XY színész egy másik filmben kvázi hasonló dialógust folytattak... Valamint a klisékollekció, hogy 5 nőnek van fontos szerepe a filmben, és persze mindegyik más hajszínű - mint egy összerakott "boy band"... van itt kérem barna, szőke, vörös, fekete bőrű nő, és persze egy ázsiai is, nehogy szó érje a filmet diverzitás miatt. Akciódús és pörgős film, de valahogy mégis nehezen kötött le, és nem is izgultam. Egyedül egyszer lepett meg a film, amikor pár ártatlant lelőttek benne... de ennyi is volt az izgalom.

2022.02.11 Lóri Ádámcsik

Esti mozinak tök jó

Nem váltja meg a világot, de igazából a célját eléri. Van benne akció, humor, sztori. A szereplők is egész jól játszanak. Nincsen túltolva. Szóval esti mozinak tökéletesen megfelel.

2022.07.11 kevelin

650. bőr a kémes, csajos, világmegváltós filmek tengerében. Semmi újat nem mutatott, unalmas, időpazarló alkotás.

2022.04.08 Coyote

Jó szórakozás, ha nem is az évszázad filmje

Ha nem is tekinthetjük az évszázad filmjének, kifejezetten jó szórakozást nyújt Simon Kinberg rendezése, a 355. A 40-es hölgyek: Penélope Cruz, Diane Kruger, Jessica Chastain és a Marvel-filmekből ismert Sebastian Stan akciókkal teli, lendületes cselekményt mutatnak be, melyen még izgulni is tudunk. Bár az alapsztori gyengécske, a kivitelezésbe sikerült annyi egyediséget vinni, hogy ez el is viszi jó irányba a végeredményt. A zárás hoz még egy csipetnyi meglepetést is, így nálam a 355 egy közepesnél jobb értékelésre érdemes: 55-60%.

2022.11.19 Török389133

Milliószor látott történet nagyon unalmas megvalósításban. Erre kár pazarolni az időt.

2022.06.30 mafabfan

Csajos akció, vagy mégse?

Egyedül csak a férfiak gonoszak, a nők meg csak jók lehetnek gondolatmenet nem tetszett, mert nem lehet nemi egyenlőségről beszélni így.

2022.04.12 László391745

Nem tudott lekötni, a film felénél már nagyon unatkoztam, ezért abba is hagytam.