A beavatott

Divergent

2018.04.14 TomÁcs

Nálam ez az első rész volt, amire azt mondom, hogy ért is valamit. Van egy koncepciója, kialakít egy világot. A főszereplő fejlődik, halad valamerre az ő története és vele együtt a filmé is.

2018.11.17 VvV

Kecsegtető volt az első rész és sokkal többet és jobbat jósoltam neki, mint amilyen sorsa lett a végén.

2015.05.15 hsanya182

2014-es év legjobb sci-fi filmje. Már több film is próbálkozott a tökéletes világ reformjával, ez is egy ilyesmi irányban fejlődik, ( pl. Equilibrium , Emlékek Őre, Dark City) de mégis egyedi az elgondolás. Barátnővel vagy anélkül érdemes megnézni, ezek mellett a következő részét is :)

2017.12.30 diumiu

Nem hallottam a film előtt a könyvről, sem a történetről. A bemutató alapján választottam ki spontán ezt a filmet, fogalmam sem volt, hogy mire számítsak. Nekem nagyon pozitív volt ez a film, hihetetlenül tetszett a történet, ami nem mindennapi. Tets... Több

2017.07.25 Lonka

Maga a csoportokra osztás gondolata nem rossz. Én lehet hogy a teljes első részt annak szenteltem volna, hogy hogyan alakult is ez ki. Miként lett egy csoport az ami, az emberek hogyan választanak, miért vannak csoport nélküliek.

2019.03.03 Morpheus

Társadalomkritika és egy fantáziadús sztori

A Beavatott, Veronica Roth regénye, elsősorban alaptörténetét tekintve különlegesség, hiszen egy sajátos társadalmat jelenít meg, melyben 5 csoportra oszlik a lakosság és üldözik azokat, akik egyik klisébe sem illenek bele. A főhősnő, Beatrice (Shailene Woodley) "elfajzott" ám ő ezt sikeresen titokban tartja és a bátrakhoz csatlakozik. Sztorija, vagyis helytállása a bátrak közt, majd szerelmének kialakulása (Négyessel) és végül a hatalom megdöntésének kísérlete a film alaptörténetét adja. Izgalmas, látványos, elgondolkodtató. Akárhány alkalommal meg tudom nézni, mert Neil Burger egy tartalmas filmet készített a Divergent forgatása során, 2014-ben. Három díjat is nyert, sajnos az Oscar nem jött össze. Értékelésem: 80% (alapsztori: 90%, rendezés: 85%, színészek: 75%, látvány: 75%)

2016.09.26 Greeta

Az éhezők viadalára hajaz. Nem rossz, csak sablonos.

2016.06.19 Timcsi

Az alaptörténete tetszik, a megvalósítás is korrekt, de néhol lehetett volna kidolgozottabb. A szereplők remekül játszanak.

2019.05.03 petraszab

A sorozatból a legjobb rész. Egy érdekes világot teremt a film, amely több sebből vérzik, de főhőseink megmenthetik a bűnös világot.

2018.01.29 BaloghBogi42

Fantasztikus film. Iszonyatosan jó sztory. Magam sem tudtam volna Tris helyében hogy melyik csoportot választom, de ő egyértelműen kalandra vágyott. Tetszett, ahogyan gyengeként indult el, de kellő akaraterővel bebizonyította hogy ő is erős és képes ... Több

2015.04.28 Bizsu82

Sci-fi kategóriában a 2014-es év legjobb filmje szerintem. Moziban láttam és nagy élményt nyújtott mind látvány szempontjából, mind pedig hogy a sztori egyedülálló. Cselekményes, izgalmas és a romantikus részek sem csöpögősek. Nagyon jól összerakott film.

2021.09.13 Rea387147

Már régebben is láttam ezt a filmet, de ma újranéztem, és úristen! Már rég meg újra meg kellett volna néznem még egyszer. Aah! Imádom az egészet. Maga a szereposztás, a karakterek, a helyszínek, és persze maga a látványvilága a filmnek nagyon szép és... Több

2016.08.02 VFTS

A sorozat legjobb része, főleg történet tekintetében. Ez még úgy is megállja a helyét, hogy a felvezetés egy kicsit hosszú. A szerelmi szál kibontakozása még épp azon a határon van, hogy nem megy a történet rovására.

2016.07.25 Leilani

Nagyon rossz ez a film, hihetetlenül unalmas, a színészi játék gyenge, a történet sablonos. Az éhezők viadalának gagyi változata kicsit másként. A szerelmi szál nagyon nyálas. Nem ajánlom senkinek.