Egy kutya négy élete

Juliet Rylance
Lasse Hallström
Britt Robertson
K.J. Apa

A magával ragadó történet középpontjában egy kedves eb áll, aki több kutyaéleten keresztül próbálja megtalálni élete célját. Hol egy jámbor bernáthegyi, hol pedig egy virgonc németjuhász testében születik újjá. Újabb izgalmas kalandok várják, miközben szerető gazdái mellett megpróbál rájönni, mi… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, India
Premier (HU): 2017.01.26. | Netflix (2019.05.01.)

2023.04.07 Informer2

Bravó.

Egy szívmelengető és megható történetet mesél el, amely garantáltan megérinti a nézők szívét. A film egy kutyáról szól, aki az élete során négy különböző gazdához kerül, és minden gazda mellett más és más dolgot tanul. A történet felépítése nagyon ügyesen van megoldva, és az egyes szálak összefűzése nagyon jól működik. A karakterek kidolgozottsága is nagyon jó, és a szereplők közötti kapcsolatok nagyon hitelesek. A látványvilág és a zene is nagyon szépen passzol a történethez, és az érzelmeket igazán jól át tudják adni a nézőknek. Az egyes jeleneteknél a kamera is ügyesen használva van, hogy még jobban fokozza a hatást. Összességében az "Egy kutya négy élete" egy nagyon szép és megható film, amely igazán méltó az állatok és az ember közötti szoros kapcsolatra. A film garantáltan eléri a célját, és mindenkit meghatározó élménnyel ajándékoz meg.

2017.02.03 Orosz István

Nekem nagyon tetszett,nagyon megható jelenetek voltak benne. Férfi szemmel énis megkönnyeztem. A történet egy részét minden gazdi átéli. Humor és dráma nagyszerű keveredése.Ez a film nem kidobott pénz! :)

2020.03.26 Shelby07

Cselekményleírást tartalmazhat!!

Szívszorító kutyás történet. Nagyon köszönöm akinek ez kipattant a fejéből, mert csodálatos film. Persze van benne némi fantasy ( mert nem hiszek a reinkarnációban ), de ettől még szebb az egész, mert biztos vagyok benne, hogyha a kutyák tehetnék, a haláluk után másik testben visszajönnének a gazdájukhoz, hogy újra velük lehessenek. Bevallom majdnem végigbőgtem a filmet, és csak egyszer tudtam megnézni, mert ha megnézném még egyszer azt is végig bőgném. Nagy szívfájdalmam volt, mert amikor megnéztem akkor nagyon beteg volt a kutyusom és azóta itt is hagyott engem. Ezért egy nagyon fájdalmas film a számomra. Azonban ajánlom mindenkinek, mert nagyon szép történet és szívbemarkoló. Ráadásul van már második része is, így ha valaki most nézi meg, már nézheti is a következő részt.

2017.01.29 ArpiHajdu és Réci

Igazi feel-good mozi

Szerencsére csak utólag értesültem a film körüli botrányról, ha ezt előtte tudom, lehet, hogy más szemmel nézem a filmet, ám én még mindig szeretném hinni, hogy az állatkínzásos sztori nem igaz. Ennek ellenére azt kell mondanom, hogy ez egy gyönyörű ... Teljes kritika

2017.12.08 Deku

Nem ez lett álmaim netovábbja az egyszer már biztos. Azt hiszem engem ez a film kevésbé érintett meg mint a többséget de sajnos nálam nem hozta el a várt hatást és untatott. Ilyen is kellhet és biztos van olyan aki vevő is eme alkotásra de az nem én voltam sajnos.

A film összbevétele 205 736 628 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 47 170 forintot termelt.

A filmben feltűnt kutyafajták a következők: beagle, német juhász-terrier keverék, golden retriever, német juhász, Pembroke Welsh Corgi és St. Bernard-ausztrál juhász keverék.Szerző: Shelby07

Amikor kiszivárgott egy videó arról, hogy az egyik kutya erőszakkal merült vízzel teli medencébe, a készítők visszavonták az amerikai premiert, azonban az American Humane Association 2017. február 4-én bejelentette, hogy a felvételeket félrevezető módon szerkesztették, és nem történt visszaélés.Szerző: Shelby07

7 év korkülönbség van Britt Robertson és KJ Apa között, akik a filmben egy párt alkotnak.Szerző: Shelby07

A filmet nagyjából 22M $-ból forgatták le Kanadában. Szerző: dulkap

(2017. 02. 01.)
Hiába regény alapján készült, 10 perce se tartott a film, már öntudatlanul is azt kerestem, merre rejtették el a kutyatápot, amit el akarnak adni. Lasse Hallström keretes szerkezetű, reinkarnációs kutyásfilmje pontosan úgy néz ki, és úgy működik, mint a sok pénzből készült blökikaja hirdetések a tévében. 40/100 Több

(2017. 02. 03.)
Ha valaki, akkor Lasse Hallström nagyon ért ahhoz, hogy könnyeket csaljon a szemünkbe és mosolyt az arcunkra. Hát még akkor, amikor ehhez segítségül hívja az ember legjobb barátját, a négylábúakat. Az Egy kutya négy élete talán mégsem emiatt lesz leginkább emlékezetes. (6/10)

Értékelés: 7.5/10
(2018. 12. 04.)
A Dog's Purpose (2017)
"Megtekintés: Ezt a filmet, ha hajlamos vagy elérzékenyülni, egyedül nézd meg. Semmi esetre sem a barátnőd mellett. Úgy kevésbé ciki... amikor a zsebkendőért nyúlsz. És még így sem maxolták ki a hollywoodi giccsfaktort. Mert teszem azt, a második etap - mivel nagyjából mondható, hogy egy szkeccsfilmről beszélünk, amelyik többé kevésbé öt epizódon ... Több