A könyvtolvaj

The Book Thief

2022.11.11 Timon

Második világháború egy család szemszögéből

Az 1940-es évek elején a náci Németország egy darabig sikert sikerre halmozott a kegyetlen hódításai során. A Szovjetunió megtámadása látszólag azt mutathatta, hadi szempontból mennyire jól áll a szénájuk. Ó, mennyire nem így volt. A kegyetlen rendszer belföldön sem volt sokkal másabb. Ezeket igyekszik bemutatni a film egy család szemszögéből. Hogy a hátország fizeti meg a háború árát, és hogy mekkora volt a szegénység. Egy idős házaspárhoz egy lány kerül, majd egy zsidó menekültet kell bujtatniuk. Egyikükre sem igaz, hogy nem gondolkodnak, hogy a háborús propagandát szó nélkül beveszik, de nem is szabad felszólalniuk. Kedvenc jelenetem belőle az, amikor a hölgy az iskolában Lizelnek úgy mondja el, hogy Max jobban van, mintha keményen leszidná. Ez már csak azért is szívfacsaró, mert elmondja, mennyire kegyetlenül üldöztek akkoriban több népcsoportot, és akik segítettek nekik, velük se bántak másképp. A film díszlettervezése elsőrangú. Elég mély atmoszférát ad ez neki, hogy a negyvenes évek első felének hangulatát megidézze legalábbis részben. A vége pedig a legdrámaibb. 10/10

2017.02.02 ArpiHajdu és Réci

Érdekes volt olvasni egy könyvet és látni egy filmet, amelynek A halál a narrátora. A II. világháború zord éveit két gyerek szemszögéből bemutató történet igazi szívfacsaró élményt nyújt. Sophie Nélisse előtt még nagy jövő áll, Liesel szerepe pedig o... Több

2017.07.23 Deku

Számomra ez a film igazán megható volt és szívhez szóló. Maga a cselekménye már olyan amit mindenképp látni kell és érdemes. Ez viszont annál is több, egyszerűen remek.

2019.06.27 dailyfilmsan

A film egy alapjáraton kedves történet egy szörnyű korban és mégsem. Egy olyan fátylat tudot felhúzni ami szerethetővé teszi a történet szereplőit és a cselekedetet is egyaránt. Én személy szerint szeretem a történetetet minden rossz és jó pillanatáv... Több

2019.08.26 MP170506

Nagyon megható, elgondolkodtató, tanulságos, szép történet. Végig le tudta kötni a figyelmet. A színészi alakítások is jók. Többször nézhető drámai film.

2017.11.03 Bazzzsi

Gyönyörű film, annak ellenére, hogy háborús időszakban játszódik. Tetszett a története volt benne valami derű, küzdés és ellentmondás. A kislány remekül játszott.

2017.05.30 vivikejencikelara

Nagyon megható, szívszorító az egész film. Egyetlen dolgot vártam a filmtől, de ezek szerint csak én akartam túl sokat, hogy összejöhetett volna Rudy és a lány. Tudom itt nem a szerelem a fő téma mégis azt vártam.

2015.11.21 irongozu

Ez egy nagyon szép film, meseszerű drámaisággal.

2017.08.28 Berto49

!!!SPOILER!!! A háborús Németországban játszódó film egy gyereklány története. A filmet a Halál (Epres Attila kitűnő) narrációja kísérte, amely már az elején lelőtte a poént; mindenki meghal! És valóban egy bombázás során a főhős és Max kivételével m... Több

2018.03.21 hackerjulcsi

Már egy csontig rágott témát úgy feldolgozni, hogy családbarát és mégis izgalmas, érdekes maradjon, na az borzasztóan nagy kihívás - de ennek a filmnek mégis sikerült mindez. Az adaptáció jól sikerült a könyvből, a kivitelezés is egyébként korrekt. Egyszer mindenképpen megéri megnézni szerintem.

2020.11.28 Félix

Nem csalódtam, hogy béna

Tudtam, hogy nem lesz jó, és igazam lett. A színészek sem valami jók, a háborús filmeket nem szeretem, semmi látványosság nincs benne. Ha azt mondanám, hogy nézhetetlen, az sok lenne a filmnek, de egyetlen egy csillagnál többet nem ér sajnos.

2015.07.24 szd91

Kicsit olyan művészfilmes jellegű, de tetszett. A háború zordsága egy kislány szemén át. Nekem furcsa, mert kész tényként tanultam ezeket, ők meg nem értették az akkori történéseket, sokszor a felnőttek se nemhogy a gyerekek. Elgondolkodtató.

2015.04.25 adibandii

Imádtam ezt a filmet.Szerintem egy megható,érdekes,izgalmas film.Én is imádok olvasni és szerintem ez a film tökéletes példa arra,hogy az olvasás akár menekülés is lehet a problémák elől.

2015.11.05 [email protected]

Varázslatos és mesés film egyedi különleges hangulattal. Kellemes jól alakító színészi karakterek. A történet elgondolkodtató és érzelmekre ható, megfogó.