A mandzsúriai jelölt (2004)

The Manchurian Candidate

hsanya182   2015. 05. 16.

Ez a film a "Különvélemény" és a "Forráskód" elődje :) Egy rejélyes ügyet leplez le miközben nagyon jól demonstrálja a dicső nagy Amerika elnökei szavai mögötti üres tartalmat... Nekem kicsit unalmas volt a film tempója. Remek szinészi alakítások vannak benne. Megéri így utólag is megnézni :)

macskulare   2015. 06. 11.

Tökéletes film, csak elhivatottsággal lehet ezt a veszélyes szakmát nap mint nap űzni. Ennek állít a film emléket. Misztikusra sikerült a film és a sci-fi erősíti a megértést. Ajánlom mindenkinek :)

MethMan   2015. 03. 11.

Érdekes film volt, mondjuk mostanában már inkább divat a poszttraumatikus stresszről, meg a terror elleni háború hőstetteiről filmet készíteni, így nekem kifejezetten üdítő volt egy már-már a hidegháborús kémregények hangulatát idéző, de mégis a kortárs háborúk világához kapcsolódó ilyen filmet megnézni. Összességében élveztem, a szereposztás szerintem nagyon el volt találva, csak a történet tűnt nekem egy hangyányit erőltetettnek.

JollyDzsé   2015. 01. 16.

Jó kis film volt, izgalmas, fordulatos thriller jól kitalált történettel, jó színészekkel. Persze sok dolguk nem volt vele, ha jól tudom, ez egy feldolgozás, az eredetiben a háborús hős a koreai háborúban szolgált. De ettől függetlenül egy teljesen jó filmet hoztak össze belőle, ami ugyan néhol már-már sci-fibe megy át, de attól még teljesen élvezhető marad.

Vera Farmiga
Simon McBurney
Jon Voight
Jeffrey Wright
Bruno Ganz
Jon Voight
Jeffrey Wright
Vera Farmiga

Meryl Streep nem nézte meg az eredeti filmet a forgatás előtt, helyette politikai beszélgetőshow-kból készült.

(kázsé)

Neil Jordan is esélyes volt a rendezői székre.

(kázsé)

A filmben azért szerepel a "Mandzsúriai" szó, mert az eredeti, 1962-es változatban az agymosást kínai kommunisták végzik.