A törvény nevében - 4. évad

True Detective - Night Country (S04)

Évadok

S04E02 2. epizód / Night Country: Part 2 (2024)
S04E03 3. epizód / Night Country: Part 3 (2024)
S04E04 4. epizód / Night Country: Part 4 (2024)
S04E05 5. epizód / Night Country: Part 5 (2024)
S04E06 6. epizód / Night Country: Part 6 (2024)

Jodie Foster

Liz Danvers és Evangeline Navarro nyomozók hat férfi eltűnése kapcsán kutatnak, akik a Tsalal sarkvidéki kutatóállomáson dolgoznak, ahol az éjszaka több mint 24 órán át tarthat.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: Issa López, Nic Pizzolatto, Alan Page
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Mexikó
Premier: 2024.01.15. | HBO Max (2024.01.15.)

2024.03.26 akela70

xar

Nézhetetlen!

2024.02.22 kakukkmanci

a nap véleménye

Gondolkodásra késztet

Kétszer nézős, mivel a végére ugyan összeáll a kép, de addigra a részletek elvesznek. :-) Számomra sokatmondó volt a sorozat, minden részben az örök körforgást, az újraszületést próbálták megértetni, elénk tárni. A minduntalan vissza-visszatérő jelké... Teljes kritika

2024.02.22 hp

Nagyon erős volt ez az évad, az utolsó rész viszont nálam levont egy csillagot a következetlenségek és az ad hoc bedobott, kicsit túlságosan is elrugaszkodott csavarok miatt. Reis és Foster viszont zseniálisak voltak, végre újra egy jó True Detective évad, nagy szükség volt már rá.

2024.02.24 puszta

Lehetett volna jó ez az évad, ha nem tömik tele fájdalmas ostobaságokkal. Először is szinte minden karakter roppant egysíkú, némelyik egyenesen semmitmondó. Aztán mindenki egyfolytában dühös vagy szorong (kivéve a mimóza „nagy mackó” kocsmárost), van... Több

2024.01.15 erahurka

Első rész

Nehéz véleményt alkotni egy ennyire bevezetős szagú epizód alapján, jó lett volna egyből megnézni a folytatást is. Egyelőre jónak tűnik, nagyon tetszett az alaszkai éjszaka, a misztikus(nak tűnő?) pillanatok viszont nem tudom, mennyire vágnak egybe a True Detective lelkületével, de nem hiszem, hogy nagyon elvinnék ilyen irányba. A The Last of Us első része jóval kerekebb valami volt, úgyhogy arra könnyebb volt csillagokat tenni, de azért most is dobok egy nyolcast (mármint négy egészest), már csak azért is, mert milyen menő már vásznon látni sorozatot! Tök jó lenne a folytatást is így nézni, még az első sort is bevállalnám, mint most. Szóval várom a folytatást nagyon, már nem is kell olyan sokat aludni. És most látom, hogy csak 6 epizód lesz, csak hab a tortán, hogy nem nyújtják tovább a kelleténél! ETELE négyes termében voltunk, itt azért már nem optimálisak az első rajtkockák, ezt csak tanulságként írom, mert sokat szoktam kisebb termekben előre ülni. Csendes éjt néztem, azt hiszem, a másodikból, de ott működött.

(2024. 02. 23.)
A True Detective 4. évad egyszerre hajt fejet és fordít hátat a kultikus 1. évadnak
A True Detective: Night Country – azaz a 4. évad – fináléjára nemcsak egy nőkkel újragondolt évadot, hanem a legelső szezon inverzét épített fel. Csak egyvalami rondít bele az élménybe: bárcsak egy kicsit több ideje lett volna, hogy tökéletes legyen. Több

(2024. 02. 28.)
Pszichohorror fagyban és sötétben
Többéves kihagyás után folytatódott az HBO bűnügyi sorozata, True Detective: Night Country címmel, ami Issa López kreatív vezetésével a fagyos Alaszkába, az örök éjszakába repíti a nézőt. Ám sajnos sok mindennel ki is zökkent a különleges élményből. Több
Éles tárgyak
2018