Amerikai mesterlövész

American Sniper

2023.10.12 Filmworlds blog

Valósághű mesterlövész-film Eastwoodtól

Clint Eastwood 2014-es háborús drámája a történelem egyik legeredményesebb precíziós mesterlövészéről igazi nagy kedvencem lett az évek során. Chris Kyle valóban hitt abban, hogy az Irakban tevékenykedő amerikai katonák védelmében kulcsfontosságú a tevékenysége. És a helyzet az, hogy igaza volt: távolról tudta biztosítani a gyalogosok védelmét, így precíziós lövései egy-egy esetben százak életét mentették meg. Eastwood filmje egy komplett jellemrajzot és életutat mutat meg a számunkra, melyhez Bradley Cooper alakítása ad kereteket. A végeredmény egy érdekes történet, rengeteg jó jelenettel, átélhető konfliktussal és elgondolkodtató fordulattal. Azok közé tartozom, akik Chris Kyle mesterlövészi pályáját hősies tettek sorának fogják fel, és nem okolják igazságtalan gyilkosságokért. Erre is rávilágít a film, miközben kapunk magánéleti kitekintéseket is. Feleségét a gyönyörű Sienna Miller alakítja. Nálam Clint Eastwood filmje, az Amerikai mesterlövész 4 csillagos alkotás, ami megérdemli a 80%-os értékelést.

2016.08.03 VFTS

Egyszer nézhető akció film. Akcióban nincs hiány. Amerikában azért ért el nagy sikert a film mert a hazafiságról szól.

2020.09.26 Szilárd-Leo

zseniális

Végre láthattam a filmet és persze 2 szer néztem meg .Nagyon jó lett .Az igazság az hogy valóság alapja igaz töténet .A szinészek nagyon eltalált és persze a rendezö is nem más CLINT EASTWOOD oscart is megkapta film.A filmröl egy katonárol szol aki mester lövész lessz .járja nagy világot .És hösként tér haza .Kicsit vissza filmhez drámaira sikerült .Aki volt katona tudja hazát mindig meg kell védeni az életünk árán is.Ő megvédte de amikor váratlanul segitteni probál egy veteránon meghal .1 perc néma csönd kérek mindenkitöl aki ezt a sorokat olvassa.És persze tisztelegjünk a HÖSÖKÉRT.....a FILM összeségében a legjobb amit láttam életemben .10****** És persze nem utólsó sorban a film zenéje itt cseng a fülemben ENRICO MORRIONE kitünö választás lett .már a csengö hangom is ez a telomon.

2022.07.23 Reitman

Eastwood is azt írta róla, hogy csak azért vállalta a rendezest, mert mások meg sz*rabb filmet csináltak volna. A régi szovjet propaganda filmeken legalább lehetet röhögni, meg paródia-szinkronozni a haverokkal.

2015.05.30 Nathan03

Nagyon jó háborús filmdrámával lettünk gazdagabbak Clint Eastwood rendezése által. Bradley Cooper nagyon jól alakítja a szerepet jó választás volt őt felkérni.Nem csalódtam Eastwood mesterben remélem még jó pár filmet láttunk az ő rendezésében.

2023.09.03 CsakEgyCsajszi

Bradley Cooper a szívem egyik csücske, miatta (is) jó film volt. Az, hogy igaz történet alapján, az külön jó pont. Most kezdek a háborús filmekre ráhangolódni, néhányat 2-3 hónap alatt már megnéztem, tetszenek. Számomra ez a film nagyon jó. Sajnos, a... Több

2015.11.20 irongozu

Az öreg Clint egy újabb nagy dobása. Tény, hogy vannak benne unalmasabb részek, de attól ez még egy igen jól megfilmesített történet.

2024.02.10 R9CK3R

Régóta nem néztem már háborús filmeket, épp itt volt az ideje, hogy újra elkezdjem. :D Nagyon szuper volt, hangulatos, ha mondhatom ezt, akciódús, egyedi, egyszerűen tökéletes! De nem véletlenül lett ilyen jó, hisz Clint Eastwood rendezte, és ami az ... Több

2017.06.27 Olivér Rózsa

Tettszett jól meg van csinálva. Jó volt benne hogy nem csak a harcmezőn játszódik hanem visszavitték a rendes hétköznapi életbe is. Plussz pont hogy igaz történet

2015.11.01 Niki18

Tökéletes film. Én személy szerint nagyon szeretem az ehhez hasonló filmeket. Nagyon jól sikerült. A főszereplőt is jól választották meg. TÖkéletesen illik a valódi személy szerepébe. ajánlom nagyon

2015.06.11 macskulare

A "hős" Amerika "mindig megmenti a világokat?! Talán így van... Azért meg lehet nézni, látványvilága jó, jól jeleníti meg az emberi érzéseket. Kissé-nagyon is propaganda film lett!! :)

2015.03.01 pisti18

Roppant jó film. A film fele ugyan kicsit leül, de az igaz történet adta történet tetőpontja székfeszengő. Clint Eastwood ezzel a filmmel is bizonyította, hogy roppant jó rendező.

2015.10.30 fcbnandi

Ez a film nagyon ütős volt. Főleg, hogy igaz történeten alapszik, így alapból máshogy álltam neki a film nézésének. Néhol izgalmas, néhol szomorú, de nagyon jó a története

2016.02.10 norbi0102