Amerika Kapitány: Az első bosszúálló

Captain America: The First Avenger

2016.07.25 Leilani

Ez az első film ami igazán tetszett a Marvel filmek közül. Nagyon jól van kidolgozva a történet. A színészi játék tökéletes. Nagyon tetszik hogy a múltban játszódik. Mindenkinek ajánlom, főleg a bosszúállók miatt.

2017.01.01 Scramananga

Mikor először láttam, nekem tetszett, de minél tovább gondolkozok rajta, annál inkább gondolom úgy, hogy ez a film nem annyira jó. Persze nem is rossz, sőt, vannak benne kifejezetten jó pontok. Inkább az a fajta film, amely alapot ad a trilógia máso... Több

2019.04.13 Thibo84

Látványosan és humorosan vezetik fel Kapitány keletkezését egy igen impozáns szereplőgárdával. Akciókkal teletűzdelt és mozgalmas filmet kapunk. Egy eredettörténetnek teljesen megfelel, és bár nagyon csípem a filmet, azért kap négy csillagot, mert a folytatások felülmúlják ezt az alkotást.

2016.05.07 hell.l

Amerika Kapitány a Marvel egyik legjobb karaktere. Nagyon tetszett, hogy a történet a második világháború korában játszódik. Ez az atmoszféra még egy kis plusz hangulatot is ad a filmnek. Chris Evans rendkívül jól alakítja a főszereplőt.

2016.02.08 Nathan03

Nekem kicsit lassan indultak be a cselekmények a filmben, de persze fel kellet valahogy vezetni Amerika kapitány hőssé válásának történetét. De ennek ellenére egy teljesen jó szuperhős filmmel van dolgunk Chris Evansnak jól áll a szerep és a végére a film is beindul kellőképpen.

2018.12.11 harnas1207

Nem igazán jött át Amerika Kapitány sztorija. Giccses és túl bugyuta a történet. Valamiért én csak a második filmjébe tudtam megbékélni a kapitánnyal.

2017.06.28 Olivér Rózsa

Nem volt rossz film bár nekem kicsit az egész ilyen sötét hangvételű volt. Ezért nem jött be annyira. De ettől független minden rendben van a filmmel!

2019.02.07 Vágottszemű

Nekem tetszett. Jó története van. A marvelet is szeretem. Csak azért elég fura hogy egy tudós csinálta amerika kapitányt. De attól még menő lett a film.

2016.05.18 wooderman

Eredeti elgondolású akciófilm, ami bebizonyítja hogy egy egyszerű vézna fiúból is lehet igazi szuperkatona akár szuperhős. Romantikus, vicces, akciódús, ahol a rossz elnyeri méltó jutalmát!

2015.07.26 szd91

Minden Marvel rajongónak kötelező darab. bár azt hiszem nálunk Batman, Pókember és Superman a három legismertebb szuperhős így őt annyian nem ismerik hazánkban, de ideje, hogy ez változzon. Azt hiszem ez egy remek film ahhoz hogy aki nem ismerte most megszeresse Amerika kapitányt.

2015.07.12 Brigusz724

Nekem nagyon tetszett film, de az elején az járt a fejemben, hogyan csinálták meg szegény Chris Evans ilyen kis véznára. Imádtam a szerelmi szálat is benne, kár hogy nem lett belőle semmi. Imádom maga Amerika Kapitány karakterét is, elég érdekes volt benne, mikor a szuper katona turnézni ment a csajokkal.

2021.09.01 Filmimado

A film ugyan nem rossz, de hibákat is észleltem benne

Az 1940-es években játszódik. Ugyanakkor a 21. században használt eszközökhöz hasonló tárgyakat használnak, de a házak, a kávézók és az utcák stimmelnek az akkori stílus kinézetéhez. Másrészt a történetet túlragozzák. Ezt sok filmnél észlelni: már jöhetne a vége, itt az ideje a végső csatának, de még egy 30 percig tartó cselekménylezárás következik. Nem kéne a felénél belerakni egy olyan jelenetet, ami egyébként fantasztikus lehetne a végéhez, az egész lezárásához. Ugyan sikerült beleélnem magam az 1900-as évek elejének szépségeibe, a végén 70 évvel később ébred fel hősünk, a már megismert modern belvárosi házak közé betérve. Azonkívül jó tulajdonságokkal is sikerült felruházniuk az alkotást: az effektek, a filmzene és a szereposztás mind nagyon jó (külön örültem, hogy a Mátrixban is szereplő Hugo Weaving ebben a filmben is megjelenik főgonoszként). Tehát a mű tartalmaz kis hibát, ugyanakkor rossznak sem lehet titulálni.

2018.01.23 zsani

Imádom a Marvel filmeket. Az Amerika kapitány az egyik kedvenc karakterem. Nagyon szívmelengető, hogy van benne szerelmi szál. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

2016.04.27 ereln

Eddigi legjobb eredetsztoris képregényfilm, Nagyon jó, mindenkinek ajánlom. A Marvel a legjobb az univerzumépítésben, amit létrehoztak egyszerűen zseniális, nem tudnak hibázni. Vétek kihagyni.