Mielőtt felébredek

Annabeth Gish
Mike Flanagan
Annabeth Gish
Thomas Jane

Egy fiatal pár örökbe fogad egy árva gyereket, akinek rémálmai valósággá válnak, míg ő alszik.

(hp)

Rendező: Mike Flanagan
Forgatókönyvíró: Mike Flanagan, Jeff Howard
Premier: 2016.04.07.

2023.04.14 Kóborló

Boldog, édes álmok jöjjenek

Kevés olyan filmet tudnék hirtelen megemlíteni, amelynek ennyire erőteljesen sikerült volna korábban megérintenie, mint ennek a produkciónak. Pedig biztosra vélem, hogy vannak még ehhez hasonló, zseniális alkotások, de itt annyira erőteljesen sikerül... Teljes kritika

Nekem nem túl meggyőző! De kinek a pap, kinek a papné?

A fene se gondolta volna, hogy Mike Flanagan rendező (Oculus, Absentia) ugyanabban az évben két nagyszerű filmmel is megörvendeztet bennünket. Ebben a filmben a Kate Bosworth és Thomas Jane által alakított házaspár Sean nevű gyermeke egy sajnálatos ... Teljes kritika

2019.08.25 indingo

Az utolsó negyed óráig elég középszerű alkotás volt. Helyenként közhelyes megoldásokkal. A vége viszont egészen más értelmet adott a történetnek.

2018.11.01 dailyfilmsan

Mielőtt hozzáfognál a filmhez, fontos hogy tudd nem horror. Ne horrorként állj hozzá mert 1x max 2x fog ijesztegetni. Ez inkább egy misztikus dráma amibe beleszöttek egy kis parát hogy azok is meg tudják nézni akik nincsenek oda az érzelmesebb filmek... Több

2019.10.15 TomÁcs

Jacob Tremblay lenyűgöző színész és nagyon jól állnak neki ezek a szerepek. A film elgondolkodtató és végig fenntartja az ember figyelmét.

A filmbéli Jessiet alakító Kate Bosworth színésznőnek az egyik szeme barna, a másik pedig kék. Ez egy vele született rendellenesség, amit heterochromiának neveznek. Szerző: Kóborló

A filmbéli Nataliet alakító Annabeth Gish színésznő később újra együtt dolgozott Mike Flanagennel, a 2018-as A Hill-ház szelleme című sorozatban.Szerző: Kóborló

Mike Flanagan a film rendezője, ezt a filmet is az alabamai Fairhope-ban forgatta, akárcsak mint az Oculus című filmjét.Szerző: Kóborló

Mike Flanagan három filmjét is 2016-ban mutatták be! Az egyik a Hush, aztán az Ouija: A gonosz eredete és jelen filmünket a Mielőtt felébredek mind 2016-ban jelent meg!Szerző: respect the movies

(2016. 06. 26.)
Mike Flangan láthatóan nem akart újra meg újra ugyanolyan horrorfilmeket gyártani, így más műfaji összetevőket is belekevert az új filmje képletébe... és ez az innováció szerintem egyáltalán nem baj, sőt! 8/10 Több

Értékelés: 5.5/10
(2016. 09. 11.)
Before I Wake
Flanagan mindent üzenetére és metaforáira tett fel, de azokat megfelelően közvetíteni már nem volt képes. Így a Before I Wake tökéletes példája annak, hogy egy mozgóképben nem elég jó gondolatokat megfogalmazni, azokat át is kell tudni adni, méghozzá ennél sokkal értőbb, természetesebb és részletgazdagabb módon.
5,5/10 Több

Értékelés: 5.5/10
(2016. 09. 25.)
Before I Wake
A Before I Wake tökéletes példája annak, hogy egy mozgóképben nem elég jó gondolatokat megfogalmazni, azokat át is kell tudni adni, méghozzá ennél sokkal értőbb, természetesebb és részletgazdagabb módon. Több

(2018. 12. 18.)
Before I Wake (2016)
"Megtekintés: Kicsit sok a jump scare, de ettől függetlenül egy kellemes horror stíluselemeket felvonultató dráma." Több