Casino (1995)

Casino

Joe Pesci
Joe Pesci

Gauss   2021. 07. 19.

Gyönyörű díszlet, bomba jó jelenetek, lehetne sorolni. Nagyon látványosan megcsinált megaklasszikus gengszterfilm. 10/10

Puncs   2019. 03. 12.

Eszméletlen jó film, az egyik legjobb gengszterfilm A keresztapa mellett. Picit hosszú, de ugyanakkor cseppet sem unalmas. Joe Pesci és Sharon Stone életének legjobb alakítását nyújtja benne. Nagyszerű az egész történet, a forgatókönyv, remek az ope... több»

Sabnock Sanatory   2018. 12. 19.

Scorsese megrendezte, Pesci, De Niro, és S. Stone pedig eljátszották, de nem ütött akkorát, mint gondoltam. Egy erősen közepes alkotás, nem időpocsékolás, de nem lesz kedvenc!

Deku   2017. 07. 10.

Maga a történet mivel valódi eseményeken alapul az tetszett. Talán ez a fajta történet engem nem fog meg úgy így sajnos azt kell mondjam, hogy egyáltalán nem tetszett.

drg0602   2020. 02. 16.

Egyszerűen zseniális!

Martin Corsese egyik legjobb filmje. Nagyon jó színészek, egy nagyon jó témájú filmben, amelyet nem lehet csak úgy szó nélkül hagyni. Brutális alakítás De Niro, Sharon, Joe Pesci részéről, elképesztő jó atmoszférája van a filmek, ami párosul egy nagyon szuper témával, tökéletes alakításokkal. Egyszerűn zseniális!!!!

Norbert93   2018. 08. 03.

Kemény, realisztikus alvilági film Las Vegas fénykorából. A kedvenc gengszterfilmem a Keresztapa és a Nagymenők mellett. Joe Pesci hihetetlen kemény, idegbeteg, eszelős fazont alakít. Ismét, s megint nagyon jól hozza. De Niro pedig hozza a zselézett hajú, pózoló elegáns gengsztert.

beero88   2015. 12. 12.

Rendesen összerakott forgatókönyv kell egy ehhez hasonló filmhez. Itt meg is kaptuk ezt és a történet annyira magával ragadó, hogy a néző nem is figyeli az időt. Ezt nevezem igazi szórakozásnak.

A Dühöngő bika (1980) és a Nagymenők (1990) után ez a harmadik Scorsese film Joe Pesci és Robert De Niro főszereplésével.

(scarface)

Az eredeti forgatókönyv szerint Nicky szivességből a sivatagban lelőtte volna Lestert.

(scarface)

Joe Pesci a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.

Sharone Stone a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.

A forgatás 1994. szeptember 14. és 1995. január 25. közt zajlott.