Casino

drg0602   2020. 02. 16.

Egyszerűen zseniális!

Martin Corsese egyik legjobb filmje. Nagyon jó színészek, egy nagyon jó témájú filmben, amelyet nem lehet csak úgy szó nélkül hagyni. Brutális alakítás De Niro, Sharon, Joe Pesci részéről, elképesztő jó atmoszférája van a filmek, ami párosul egy nagyon szuper témával, tökéletes alakításokkal. Egyszerűn zseniális!!!!

Puncs   2019. 03. 12.

Eszméletlen jó film, az egyik legjobb gengszterfilm A keresztapa mellett. Picit hosszú, de ugyanakkor cseppet sem unalmas. Joe Pesci és Sharon Stone életének legjobb alakítását nyújtja benne. Nagyszerű az egész történet, a forgatókönyv, remek az operatőr, kiváló az rendező. Scorsese egyik legjobb alkotása. Hitelesen meséli el Las Vegas tündöklését és bukását. Tetszett, hogy a film a történet végéről indul, Robert De Niro a narrátor alatta. Minden van benne ami maffiózófilmek elengedhetetlen része: pitiáner bűnöző, nagyhal és társaik, sok-sok pénz és erőszak. Az utolsó végső leszámolásos jelenet, ami alatt az animals house of the rising sun című száma megy egyszerűen zseniális. Állítólag valós események alapján készült, ez még többet dob az értékén. Csodálom, hogy kevés díjat és jelölést kapott. Nekem ez a film hatalmas élmény volt, aki szereti a maffiás-gengszteres filmeket, annak kötelező.

Deku   2017. 07. 10.

Maga a történet mivel valódi eseményeken alapul az tetszett. Talán ez a fajta történet engem nem fog meg úgy így sajnos azt kell mondjam, hogy egyáltalán nem tetszett.

beero88   2015. 12. 12.

Rendesen összerakott forgatókönyv kell egy ehhez hasonló filmhez. Itt meg is kaptuk ezt és a történet annyira magával ragadó, hogy a néző nem is figyeli az időt. Ezt nevezem igazi szórakozásnak.

Sabnock Sanatory   2018. 12. 19.

Scorsese megrendezte, Pesci, De Niro, és S. Stone pedig eljátszották, de nem ütött akkorát, mint gondoltam. Egy erősen közepes alkotás, nem időpocsékolás, de nem lesz kedvenc!

Norbert93   2018. 08. 03.

Kemény, realisztikus alvilági film Las Vegas fénykorából. A kedvenc gengszterfilmem a Keresztapa és a Nagymenők mellett. Joe Pesci hihetetlen kemény, idegbeteg, eszelős fazont alakít. Ismét, s megint nagyon jól hozza. De Niro pedig hozza a zselézett hajú, pózoló elegáns gengsztert.

MidoD7   2019. 04. 03.

Alsó-közép kategória, hogy úgy mondjam. Nem mozgatott meg. Amolyan egyszer megnézed, de többször nem nagyon vágysz rá fajta. A látványvilágra sincs panasz, csak maga a film összességében nem fogott úgy meg.

Joe Pesci
Joe Pesci
Sharon Stone

A Dühöngő bika (1980) és a Nagymenők (1990) után ez a harmadik Scorsese film Joe Pesci és Robert De Niro főszereplésével.

(scarface)

Az eredeti forgatókönyv szerint Nicky szivességből a sivatagban lelőtte volna Lestert.

(scarface)

Joe Pesci a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.

Sharone Stone a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.

A forgatás 1994. szeptember 14. és 1995. január 25. közt zajlott.

Világviszonylatban 116,112,375 $-t keresett a mozikban.

A film kb. 52M $-ból készült.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított '101 gengszterfilm amit látnod kell, mielőtt meghalsz' című könyvben.

A Casino bekerült Guiness rekordok könyvébe, mint a legmocskosabb szövegű film.

(wintermat)

Ginger szerepére Madonna és Michelle Pfeiffer is jelentkezett.

(wintermat)

Ismét képet kaphatunk arról, hogyan működik a maffia, miként töri meg a lelket a hatalomvágy, a pénz, a drog és a szerelem. Kihagyhatatlan darab! 9/10 több»