Ex Machina

Ex Machina

2021.07.31 Caravaggio1978

Ez már a valóság

Kicsit unalmaska a film, de a jelenkort adja vissza, tudom, itt, hazánkban még túl sok minden nincsen, de máshol már komoly gépeket gyártanak ilyen-olyan céllal, még olyat is, amit e filmben látunk. Kiváltképp az a francia csapat az érdekes, akik élő anyagból egy önállóan fejlődő agyat kötnek össze a géptesttel. Jaj, nagyon elkanyarodtam. :) A film ötletes nagyon, kicsit tutyimutyi színészi játék, gyönyörű táj.

2017.11.03 Bazzzsi

Látványban egészen különleges film, a robotlány egészen gyönyörű. Eléggé érzelmes film, egy nagyon érdekes történetet mesél el. Nem egy szokványos robotos film.

2016.05.09 TomÁcs

Voltak benne üresjáratok, de egy különleges oldalról mutatja meg a robotvilágot. Nem volt rossz, de talán több akció lehetett volna még benne.

2016.05.20 VvV

Újfajta robotos sztori, ez az oldal tetszett. Hangulatos volt a környezete, azonban a történet vezetés középtájt unalmassá vált, majd újra izgalmassá.

2016.04.19 andor50

Három nagyon tehetséges színész van benne és egy nagyon érdekes témát boncolgatnak. Egyre aktuálisabbnak tűnnek azok a kérdések, amiket feltesz a film. A tempója viszont elég lassú, ami engem itt nem zavart, de el tudom képzelni, hogy vannak emberek, akik hajlamosak lehetnek arra, hogy unják.

2017.07.24 Lonka

A látványa nagyon jól meg lett csinálva és a történetbe sem lehet belekötni, talán annyi hogy pár képkocka erejéig megmutathatták volna, hogy a szökése után mit kezdett magával a lány.

2016.12.08 hsanya182

3 főszereplős intellektuál film a mesterséges intelligenciáról. Remek párbeszédek, lassan kibontakozó történet jellemzi. Egy srác tesztelni jön a robotot, de végül elveszik a részletekben, manipulációkban. Aki nem sejti mi lehet a vége, nézze meg, MI forever :)

2016.10.05 rainman

Úgy sci-fi, hogy közben egy kamaradarab. Egy helyszín, 3 szereplő. Hogy ez érdekes legyen kellett tartalom, ami megtölti a filmet. Megvan. A gondolatok a mesterséges intelligenciáról, és remek párbeszédek. A vége ront az élményen, szerintem kissé hatásvadász lett, de mindenképpen tartalmas szórakozás!

2017.12.18 Greeta

Alex Garland munkái minidig nagyon különlegesek. Érdekes jövőbeni történet, de nem az a erőszakos fajta, hogy millió robot legyen benne. A sztori elég érzelmesre sikeredett.

2019.01.22 Timcsi

Maga a története érdekes és van benne potenciál. A látványa is a helyén volt, elgondolkodtató story.

2019.05.20 petraszab

Nekem nagyon bejött ez a film, mert szöges ellentéte a korábbi mesterséges intelligenciás robotos filmeknek. Nem világhatalomra tör a robot, hanem valami egészen másra.

2015.05.18 ANdraS

Vizuálisan nagyon atraktív film, a sztory valóban hasonló a Sunshine-hoz, vagy más Garland forgatókönyveihez. Sajnos ez csak egy egyszerű sci-fi thriller szép kulisszákban és szerintem hamar el lesz felejtve, de megéri a megtekintést. A legnagyobb hi... Több

2016.01.05 Insomnus

A Filmworlds blog másfél oldalas véleményt írt az Ex Machináról, mely szerintünk egy különleges és intellektuális film. Ugyanakkor az igazi élvonalbeli alkotásoktól egy lépés elválasztja. A mi értékelésünk: 8,2 pont! A film pozitívuma: Érdekes és fon... Több

2015.05.28 Milanman

Az Ex Machina elsősorban a gépi és emberi intelligencia közti hasonlóságokra és különbségekre próbálja keresni a választ, de közben sokkal többet mond el az emberi természetről, a lélekről, hogyan működünk, mik határozzák meg a reakcióinkat, a férfi ... Több